• GMINNY KONKURS CHEMICZNY

W lutym odbył się Gminny Konkurs Chemiczny „Domowe Labolatorium”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Harbutowicach.

Zadaniem uczestników konkursu było indywidualne wykonanie i nagranie filmu z doświadczeniem chemicznym. W konkursie z naszej szkoły wzięło udział 5 uczniów, spośród których 3 osoby zostały wyróżnione:

• SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

Dnia 25 marca odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas siódmych i ósmych.

Uczestników powitała Pani Dyrektor Danuta Nykiel, a następnie uczniowie przystąpili do pierwszej części konkursu - testu wiadomości i umiejętności.

W drugiej części konkursu uczniowie zaprezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne.

• DZIEŃ MATEMATYKI

W Naszej szkole obchodziliśmy dzień matematyki, w ciągu którego cała społeczność szkolna miała okazję włączyć się w celebrowanie tego święta: klasy III-VIII poprzez wykonanie plakatów pt. Matematyka w życiu codziennym, a klasy I-II poprzez wykonywanie matematycznych kodowanych kolorowanek. Jako podsumowanie potyczek matematycznych odbył się konkurs przedmiotowy Matematyczny As - skierowany do uczniów szkół podstawowych klas IV - VII. Jego celem było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ten coroczny konkurs matematyczny j

• DZIEŃ LICZBY Pi

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do świętowania Liczby π, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi". Dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych
            i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy
            i zdumienia. Klasy czwarte i piąte malowały Miasto PI, a najmłodsi I-III poznawali symbol Pi w kolorowance. Został również ogłoszony Konkurs Mistrza Pamięci liczby π, polegający na zapamiętaniu jak najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

• Wycieczka klasy IV a i IV b

Uczniowie klasy IVa i IVb pierwszy dzień wiosny (21-03-2024r.) rozpoczęli wycieczką do Balic, gdzie w Centrum Edukacji Lotniczej poznali ścieżkę pasażera i z tarasu widokowego zobaczyli płytę lotniska. Centrum wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu.
            W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak
            funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Wybrani uczniowie mogli skorzystać również z symulatora lotu. Kolejnym punktem wycieczki było kino, w którym uczniowie obejrzeli film „Emma i czarny jaguar”.

• Lekcje szkolne

Piątek 29.03.2024