• APEL DO RODZICÓW

     • Szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się przypadkami koronawirusa w niektórych krajach europejskich i rekomendacjami MEN, apeluję do Państwa by:
      - nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
      - uwrażliwić dzieci n/t przestrzegania zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem mydła i ciepłej wody oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
      - jeżeli Państwa dziecko wrócilo z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, proszę niezwłocznie powiadomić stację epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno - zakaźnego.

       

      Dyr. Krystyna Madejczyk

     • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • „Bóg, Honor, Ojczyzna- te słowa święte, sprawę świętą,
      W sercu wykryte miała Armia nazwana Wyklętą"


      W 2011 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierzy, którzy po II wojnie światowej stawiali opór sowietyzacji naszego kraju i podporządkowania go ZSRR. Wiemy, że Polska w 1945 roku nie odzyskała pełnej niepodległości. W kraju rządziły władze posłuszne rozkazom z Moskwy. Patrioci, sprzeciwiający się komunistom, byli wtrącani do więzień, wywożeni do sowieckich łagrów, skrytobójczo mordowani, zakopywani w bezimiennych mogiłach. W czasach Polski Ludowej Żołnierzy Niezłomnych nazywano reakcyjnym podziemiem.
      Słowa J. Piłsudskiego "Być zwyciężonym, ale nie ulec" winny być przypisane tym żołnierzom, którzy swoje życie poświęcili Ojczyźnie.

      W naszej szkole co roku oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym poprzez Marsze Pamięci, akademie, pogadanki, konkursy i wystawy. W tym roku odbył się konkurs plastyczny. Wyróżnione prace zdobią tablicę na korytarzu w budynku A. Warto się zatrzymać przed tą wystawą i zastanowić nad trudnymi losami naszego kraju, szczególnie w powojennych latach.

      Wyniki konkursu:
      I msc- Julita Latoń
      II msc- Nikola Kotoniak
      III msc- Jakub Puć
      Wyróżnienia: Alicja Bochenek, Izabella Kisielewska, Mariusz Latoń, Karol Oliwa.

      Danuta Nykiel

     • Warsztaty kulinarne "Zdrowo jem"

     • W dniu 21 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Projektu Zdrowie organizowanego przez Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie w Myślenicach. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy VIII a, którzy pod okiem specjalistów przygotowali smaczny koktail pietruszkowy z kiwi i bananem oraz fit pączki z serkiem homogenizowanym. Zajęcia pokazały jak szybko i zdrowo można przygotować zdrową i pożywną przekąskę. To morze witamin i smaczny zdrowy posiłek, który możesz przygotować tak często jak tylko masz ochotę.

     • Dzień otwarty

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach informuje, że w czwartek 27 lutego 2020 r. w godzinach 17:00 - 18:30 odbedzie się w naszej placówce dzień otwarty dla rodziców. 

      Serdecznie zapraszamy

     • Serdecznie zapraszamy

     •                           Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

      serdecznie zaprasza na

      BEZPŁATNE KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE

      PRZESIEWOWE BADANIE MOWY
      uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

      oraz Szkoły Podstawowej nr 2,

      które będę prowadzone  05.03.2020r.
       w godz. 14.00 – 17.00 w budynku szkoły.

      Jeśli chcą Państwo sprawdzić, czy mowa Waszego dziecka rozwija się prawidłowo
      lub coś Was niepokoi, to będziecie mogli swoje wątpliwości skonsultować z logopedami:
       mgr Magdaleną Klus  oraz mgr Martą Zarębą, które w tym dniu będą do Państwa dyspozycji.

      Więcej informacji w sekretariatach szkół, bądź bezpośrednio
       u prowadzących:

      p. Magdalena Klus 692-944-858

      p. Marta Zaręba  667-691-202

       

       

     • „Amazonia” – spotkanie z podróżnikiem

     • 20 lutego b.r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z podróżnikiem Samuelem Kempskim  z grupy Trzask, której członkowie organizują wyprawy do różnych części świata i dzielą się swoimi opowieściami z młodzieżą.

      Wyruszyliśmy w podróż do jakże pięknego, a jednocześnie niebezpiecznego regionu Ameryki Południowej – Amazonii. Gość opowiadał o największym mieście Amazonii – Manaus oraz o najdłuższej rzece świata Amazonce, której wody potrafią być tak wysokie, że płynąc łódką dookoła widać korony drzew. Mogliśmy posłuchać o Forlandii – osadzie przemysłowej założonej przez Henry’ego Forda  i eksporcie kauczuku wynalezionego w amazońskich lasach. Podczas prezentacji został przedstawiony ekstremalny pobyt w lesie deszczowym i sposoby przetrwania w nim. Wysłuchaliśmy wiele interesujących opowieści o jedzeniu larw i pająków, łowieniu piranii na obiad, o delfinach, leniwcach, kajmanach i mrówce, której jad może powodować 24 – godzinny ból. Uczniowie próbowali nosić towary na głowie oraz  zobaczyli jak posługuje się maczetą. Podróżnik opowiadał o zwyczajach i życiu codziennym Indian oraz zabawach z indiańskimi dziećmi w dolinie Amazonki, wodzu Desana Tujuka i jego pogodynce – tukanie przepowiadającym zmieniającą się pogodę. Bogaty i barwny opis dopełniły liczne zdjęcia z wyprawy.

      Prezentacja była niezwykle cenną lekcją geografii, z której uważny słuchacz wyniósł wiele przydatnej wiedzy. Spotkanie z pewnością wzbudziło pasję poznawania świata.

       

      Małgorzata Garbień

     • Zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej

     • Szczebrzeszyn z suchą szosą, korale królowej Karoliny i zupa z kory dębowej – dykcyjne łamańce to znakomity sposób na budzenie zainteresowania językiem i pretekst do świetnej zabawy. „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego" Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika, uczciła organizując zajęcia dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach.

       

      Zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej

      W piątek 21. lutego uczniowie klas III wzięli udział w zajęciach pt. „ Językowe potyczki” zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sułkowicach.

      Spotkanie przygotowane zostało przez panie Małgorzatę Dzidek, Annę Strzelec i Annę Gatlik z okazji „Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego”. Celem warsztatów było uwrażliwienie uczniów na piękno i poprawność ojczystego języka, wzbogacenie słownictwa dzieci oraz precyzyjne i sprawne posługiwanie się językiem ojczystym. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w przygotowanych dla nich zadaniach, zagadkach i wysłuchali wierszyków  łami -języków. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze, z ogromną dawka humoru.

      Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom GBP za zaproszenie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

                                                                                              Uczniowie klas III

                                                                                           wraz z  wychowawcami

     • PODSUMOWANIE AKCJI „PODARUJ SWOJEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ POD CHOINKĘ”

     • Celem akcji było wzbogacenie zbioru biblioteki szkolnej. Książki przynieśli uczniowie kl. I-VIII oraz rodzice i pracownicy szkoły.

      W akcji wzięło udział 36 osób. Zebrano 244 woluminy, które wpisano do księgozbioru głównego biblioteki szkolnej. Będą one wypożyczane czytelnikom.

       

      WSZYSTKIM DARCZYŃCOM SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIE

     • Dyskoteka karnawałowa

     • Dnia 19 lutego 2020 r w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV - VIII. Na wspólną zabawę przyszli najpierw uczniowie klas młodszych. Były to klasy IV, V i VI. Następnie bawiła się młodzież klas starszych. Sala taneczna i korytarz zostały udekorowane w kolorowe baloniki i wstążki co sprzyjało dobrej zabawie. Zarówno starsi jak i młodsi  uczniowie bawili się w parach i  w kółeczkach. Niektórzy podopieczni mieli nawet  na sobie stroje karnawałowe,  maski lub  wyróżniali się migocącym krawatem i świecącymi butami. Wolne i szybkie,  starsze i te nowsze utwory muzyczne przeplatały się między sobą tak, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atmosfera była wymarzona do tańca. Podczas odpoczynku można było również napić się wody lub zjeść coś słodkiego. Dyskoteka przebiegła w bardzo miłej i karnawałowej aurze, a wszyscy uczniowie czuli się bezpiecznie.

       

                                                                                              Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego                  

                                                                                                      Beata Zięba, Małgorzata Garbień

       

     • RAZEM DLA MARYSI

     • Dyrekcja Szkoły  pragnie podziękować całej Społeczności Szkolnej oraz Rodzicom za udział i zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy dla chorej Marysi. Wspólnie uzbieraliśmy i przekazaliśmy dla Niej kwotę 4647.58 złotych. Poprzez bezinteresowną pomoc i wrażliwe serca,  sławicie dobre imię naszej szkoły.

     • Ogłoszenie

     •  

        Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami  informuje, że dnia 19 lutego 2020 r.

       (w środę) w naszej szkole  odbędzie się dyskoteka karnawałowa dla klas od IV- VIII.

       

      Dyskoteka dla klas IV – VI odbędzie w godzinach od 15:00  do 17:00

      Dyskoteka dla klas VII- VIII odbędzie w godzinach od 17:00 - 19:00

       

       

                                                                         Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach informuje, iż zapisy do klas I  dzieci 7-letnich na rok szkolny 2020/2021 odbywać się będą w dniach od 18 lutego do 6 marca 2020 r.  (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły). Rodzice zobowiązani są okazanie: dowodu osobistego, aktu urodzenia dziecka (do wglądu) lub dowodu osobistego dziecka, zaświadczenia z przedszkola o spełnieniu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.

     • PODZIĘKOWANIE

     • "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

      Jan Paweł II

       

      Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 dzieli się radością, gdyż zmienił się wygląd naszej stołówki szkolnej. Udało się to zrobić dzięki pomocy Pana Burmistrza Artura Grabczyka, który przeznaczył środki finansowe na remont stołówki, która od dawna tego wymagała. Gorące podziękowania kierujemy również na ręce Pani Elżbiety Łabędź - Kierownika  Referatu Techniczno - Inwestycyjnego, nadzorującej prace remontowe.
      Ogromną wdzięczność wyrażamy Radzie Rodziców, która cały czas angażuje się w prace na rzecz naszej szkoły. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że zawsze możemy liczyć na naszych Wspaniałych Rodziców i tym razem ze środków Rady Rodziców zakupiono część wyposażenia stołówki w postaci krzeseł dla dzieci. Od października możemy też cieszyć się nowym nagłośnieniem na hali sportowej zakupionej przez Radę Rodziców. Okazana przez Rodziców pomoc, hojność i dobroć są dla nas dowodem, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc, i że nigdy nie zostaniemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętne nasze wspólne dobro, którym jest Szkoła.

      Krystyna Madejczyk