• O bibliotece

Biblioteka to ważne centrum dydaktycznei informacyjne Szkoły. Mieści się na parterze budynku, zajmuje trzy pomieszczenia : Wypożyczalnię i Czytelnię.

Wypożyczalnia to przestronne pomieszczenie z wolnym dostępem do półek. Księgozbiór jest rozmieszczony w następujących działach:

- Lektury

- Literatura piękna

• B – baśnie, legendy, podania
          • Bw – bajeczki, wierszyki
          • Ob – opowiadania i powieści obyczajowe
          • – opowiadania i powieści historyczne
          • – powieści przygodowe.

Czytelnia to sala z kilkunastoma miejscami czytelniczymi, 4 komputerami z dostępem do Internetu, bogatym księgozbiorem podręcznym i czasopismami. W czytelni, w ciszy i spokoju, można odrobić pracę domową i przygotować się do lekcji, korzystając z wydawnictw informacyjnych (słowników, encyklopedii), książkowych i multimedialnych, z albumów, czasopism.

Biblioteka gromadzi materiały z różnych dziedzin wiedzy i w różnej formie. Księgozbiór, będący podstawą biblioteki, liczy ponad 18 000 woluminów.

Zbiory specjalne obejmują:

- filmy DVD ( w tym lektury) i materiały dydaktyczne na nośnikach elektronicznych – wypożyczane na lekcje i zajęcia świetlicowe

- kasety VHS

- kasety audio

- plansze

- czasopisma dla uczniów (m.in. Victor Junior, Świerszczyk, Mój Pies, Młody Technik) oraz nauczycieli ( m. in.Wychowanie Na Co Dzień, Życie Szkoły, Problemy Opiekuńczo – Wychowawcze, Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne)

- dokumenty wewnątrzszkolne.

Biblioteka przygotowuje także wystawy: wystawki są eksponowane w wypożyczalni, natomiast gazetki na tablicy informacyjnej biblioteki na korytarzu. Dotyczą m.in. rocznic literackich, wydarzeń historycznych i współczesnych. Są jednym z najskuteczniejszych sposobów zachęcania do czytania.