• Projekt Odpowiedzialni Rodzice - Edycja II

• Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje w Gminie Sułkowice projekt  "Odpowiedzialni Rodzice - Edycja II", który będzie trwał od maja do listopada. Rekrutacja i składanie deklaracji trwa planowo do końca kwietnia 2022 r. (na początku maja również można ją złożyć). Poniżej zamieszczony jest wzór deklaracji w postaci pliku doc (kompatybilny z programem MicrosoftOffice) oraz plik odt (kompatybilny z programami OpenOffice oraz LibreOffice).

Deklaracja uczestnictwa w projekcie socjalnym.odt

Deklaracja_uczestnictwa_w_projekcie_socjalnym.doc

Osoby zainteresowane, chcące uzyskać więcej szczegółów mogą dzwonić pod Nr Tel  726 510 520 lub 12 272 50 20

WARTO SKORZYSTAĆ Z TEGO PROJEKTU, PONIEWAŻ:
          1. Udział w spotkaniach, porady, warsztaty i zajęciach są darmowe.
          2. Terminy spotkań do ustalenia z prowadzącymi.
          3. Zajęcia prowadzą specjaliści z dużym doświadczeniem i przygotowaniem  (m.in. psycholog, terapeuta, logopeda).
          4. Najlepiej składać deklarację jak najszybciej, ponieważ jest ograniczona liczba miejsc.
          5. W Projekcie można skorzystać z:

• porad małżeńskich,
          • porad rodzinnych, dotyczące różnych problemów wychowawczych (uzależnienie od komputera czy telefonu - jak je ograniczyć, problemy w nauce, agresja, aspołeczność,  brak umiejętności radzenia sobie ze stresem...),
          • porad dla nauczycieli i wychowawców,
          • warsztatów komunikacji społecznej dla dzieci i rodziców,
          • zajęć edukacyjnych dla dzieci z wadami wymowy,
          • zajęć animacyjnych dla dzieci i młodzieży.

6. Spotkania w oddzielnym pomieszczeniu, by zapewnić dyskrecję i komfort psychiczny (niedaleko budynku OPS w Sułkowicach - obok Policji).
          7. Możliwość skorzystania z różnych zajęć (z 1 lub kilku), a w trakcie udziału można je zmieniać lub dobierać.
          8. Porady zaczynają się już od maja i mogą być jednorazowe lub systematyczne -  w zależności od potrzeb.
          9. Warsztaty mają być realizowane pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Deklarację należy jednak złożyć do końca kwietnia/początek maja. Nie jest ona wiążąca i można w każdym momencie zrezygnować.