• Microsoft Teams

• Witam wszystkich.

W związku ze zmianą platformy z Classroom na Teams, postaram się tutaj wyjaśnić wszelkie problemy i pytania związane z pracą w nowej platformie. Zaznaczam że nie jestem administratorem konta Office 365 naszej szkoły, nawet  nie mam możliwości logowania na konto administratorskie, więc wszelkie problemy techniczne: resetowanie haseł, problemy z obsługą konta itp. prosze zgłaszać bezpośrednio do sekretariatu.

Pierwszy, często występujący problem, to logowanie się. W nazwie użytkownika (tak naprawdę adres użytkownika) są PODKREŚLENIA pomiędzy przednią częścią poprzedzającą @. To znaczy, że adres wygląda tak: zajac_lukasz_10000@spmickiewicz.onmicrosoft.com. Bez podkreśleń system wyświetli komunikat o błędnej nazwie użytkownika.

Po pierwszym zalogowaniu system wymusza na nas zmianę hasła. Jeżeli doszłoby do sytuacji w której nowe hasło zostanie zapomniane, należy podczas logowania użyć opcji "nie pamiętam hasła", w której podając swój adres logowania możemy wysłać do administratora prośbę o wygenerowanie nowego hasła. Hasło po wygenerowaniu dostępne będzie w sekretariacie szkoły.

Co do samej platformy: można pracowań na niej logując sie za pomocą przeglądarki, jednak w miarę możliwości proponuje pobrać sobie aplikację na komputer. To potrafi ułatwić życie, naprawdę. Łącze do pobierania: Pobieranie Microsoft Teams

Poniżej zamieszczam serię filmów instruktażowych - nie są one mojego autorstwa, ale twórca (Pan Mariusz Kędziora) w bardzo przystępny i jasny sposób wyjaśnia zasady logowania się oraz pracy w Microsoft Teams. Wystarczy kliknąć na pomarańczowy napis i film otworzy się w nowej karcie.

Logowanie do konta Microsoft Teams

Podstawowe funkcje konta Teams

Tworzenie zadań oraz ich wypełnianie (pierwsze 7 minut dla nauczycieli)

Udostępnianie ekranu komputera/aplikacji na potrzeby lekcji