• Zakładanie konta Google

• Witam wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Rodziców oczywiście.

W tym miejscu wyjasnimy sobie podstawowe pojęcia. Założenie konta Google nie jest założeniem konta na Classroom. W chwili obecnej podstawą działania w internecie (zakupy, rejestracja na portalach itp.) jest posiadanie konta poczty internetowej. Można to robić starym sposobem i założyć pocztę na onet.pl, interia.pl i tak dalej, jednak serwis Google udostepnia nam zdecydowanie lepszą usługę (Microsoft też, żeby być szczerym). Założenie konta Google jest równoznaczne z założeniem poczty, ale mozemy dzięki temuż kontu korzystać z całej gamy usług dostepnych w serwisie Google - Play, Tłumacz, Hangouts, Blogger itd... i wreszcie Classroom. Czyli uczniowie powinni być wyposażeni w narzędzie jakim jest konto Google, natomiast w tym narzędziu jedną z funkcji będzie Classroom, czy też Quizizz.

Poniżej wstawiam poradnik dotyczący tworzenia konta Google. Wiem że dla dużej liczby użytkowników będzie to "oczywista oczywistość", ale nie dla każdego komputer to narzędzie pracy i powolutku sobie wszystko wyjaśnimy.W związku z tym, że Google lubi "kojarzyć" adresy IP i po stworzeniu drugiego czy trzeciego konta w krótkim czasie z tego samego łącza blokuje nam dostęp do konta. Musicie więc w przypadku tworzenia kilku kont dać sobie czas na przerwę.

Proszę aby uczniom poniżej 13-go roku życia konto tworzyli rodzice na swoje dane. Konto będzie dla uczniów, ale jeżeli podadzą prawdziwy wiek czyli mniej niż 13 lat Google nie pozwoli na jego utworzenie. Dla lubiących anonimowość - nie musicie podawać prawdziwych danych.... ale jak zapomnicie co napisaliście to mogą być problemy kiedy np. dostaniecie automatyczne pytanie o imię podane przy zakładaniu konta.

Na pomarańczowy tekst należy kliknąć lewym przyciskiem:

Poradnik tworzenia konta

Poniżej zamieszczam poradnik jak pracować w różnych kartach jednocześnie, wiem że większość z Państwa to zna, ale są osoby dla których to będzie nowość

praca_w_kartach

Jeżeli któryś z plików PDF nie otwiera się, należy sobie zaktualizować Acrobat Reader:

Acrobat Reader

Z. Ł.