• Szkoła Promująca Bezpieczeństwo - Certyfikat

• Nasza szkoła otrzymała przedłużenie Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo na kolejne 5 lat

W przedświąteczny poniedziałek 21 grudnia 2015 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość. Nasza szkoła otrzymała przedłużenie Certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo na lata 2015 - 2020. Po raz pierwszy certyfikat ten został nam przyznany jesienią 2013 roku za inicjatywy podjęte na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią. Wówczas certyfikat ten przyznano nam na okres 2 lat. Te dwa lata były czasem intensywnego wysiłku i wielu działań podejmowanych w ramach poprawy bezpieczeństwa. Zwieńczeniem wszystkich podjętych działań i przedsięwzięć, które realizowano dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji otrzymaliśmy prawo do posługiwania się tym zaszczytnym tytułem na kolejne 5 lat.

W nazej szkole odbywały  się liczne spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, druhami  OSP Sułkowice, a także prelekcje i szkolenia dla nauczycieli oraz rodziców. Wszyscy uczniowie zostali zaopatrzeni w kamizelki i elementy odblaskowe. Swoją wiedzę i umiejętności rozwijali podczas zajęć teoretycznych i praktycznych. Brali udział w kampaniach, konkursach, wykonywali plakaty. Nie sposób wyliczyć wszystkich działań. Ich zwieńczeniem była właśnie dzisiejsza uroczystość.

Cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej. Wszystkich powitała pani Dyrektor Jolanta Stręk. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Grzegorz Baran Małopolski Wicekurator Oświaty, Inspektor Artur Święch Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach, Aspirant Sztabowy Szymon Sala Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, Aspirant Andrzej Buszko Dzielnicowy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, Pani  Rozalia Oliwa Zastępca Burmistrza Gminy Sułkowice, Pani Krystyna Sosin Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sułkowicach Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, Pan Kazimierz Król Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sułkowicach Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej,
          Pan Piotr Sroka Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Sułkowicach, Pani Katarzyna Kalińska Przewodnicząca Rady Rodziców , Pan Józef Piegza Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Sułkowicach, Pani Anna Witalis Zdrzenicka Redaktor Gazety Gminnej Klamra.

W dalszej części spotkania zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna oglądała występ artystyczny w wykonaniu   uczniów z klas młodszych, wśród których były również dzieci sześcioletnie. Zaprezentowały one tańce, wiersze i piosenki. Ich występ nagrodzono brawami. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, a następnie złożyła Noworoczne  i Bożonarodzeniowe życzenia. Zaproszeni goście otrzymali świąteczne prezenciki, które wręczyli  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Dziękujemy nauczycielom, rodzicom, uczniom, instytucjom oraz partnerom szkoły, którzy w ciągu ostatnich lat podejmowali współpracę, która zaowocowała  Certyfikatem  Szkoły Promującej Bezpieczeństwo.

ZDJĘCIA W GALERII

Nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

W czwartek 3 października 2013r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". To już IX edycja tego projektu. Certyfikaty wręczali Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Paweł Dzierżak wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Panem Aleksandrem Palczewskim. Ta prestiżowa nagroda wręczona została 30 placówkom oświatowym z terenu województwa małopolskiego, w tym naszej szkole.

Zasadniczym celem wdrożonego przez naszą placówkę projektu, który zdobył uznanie, była i jest idea budowania bezpieczeństwa wśród naszych uczniów, poszerzanie wiedzy prawnej naszych wychowanków, nauczycieli i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole, profilaktyka w zakresie tzw.  zachowań  ryzykownych   oraz wiele innych  elementów wpływających stan bezpieczeństwa  w naszej szkole.

Z satysfakcją możemy stwierdzić, że Nasza Szkoła za inicjatywy i działania w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa została bardzo wysoko oceniona - na 60 możliwych punktów zdobyła 57. Tak wysoki wynik zawdzięczamy wieloletnim działaniom profilaktyczno-wychowawczym całej Szkolnej Społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze starania o zdobycie certyfikatu, a zwłaszcza partnerom zewnętrznym, bez których nie uzyskalibyśmy tak świetnego wyniku.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom KPP Myślenice, szczególnie zaangażowanym w realizację projektu: asp.sztab. Szymonowi Sali, sierż.sztab. Andrzejowi Chochółowi, mł.asp. Andrzejowi Buszko. Słowa podziękowania kierujemy również do Komendanta Straży Miejskiej w Sułkowicach Pana Józefa Stręka, członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach oraz Rady Rodziców. Szczególnie gorąco pragniemy podziękować Dyrekcji szkoły, bez pomocy  której wiele podejmowanych przez nas działań nie byłoby możliwych.

ZDJĘCIA W GALERII

Koordynator projektu: