• Ciekawe strony związane z książką

• Drodzy Uczniowie,

tutaj dowiecie się skąd czerpać informacje związane z literaturą, gdzie przeczytać wyczerpującą recenzję, poszerzyć swoją wiedzę ...

madreksiazki.org - to serwis poświęcony literaturze popularnonaukowej (nowej i starszej) w każdej formie: książek, e - booków, gier, pomocy edukacyjnych. Serwis tworzony jest przez naukowców i pasjonatów nauki. Zawiera podział na dziedziny i kategorie wiekowe. Znajdziemy tu m.in. informacje o treści książki, jej wartości merytorycznej i dowiemy się dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona. Serwis pomoże nam odnaleźć źródła mądrej i ciekawej wiedzy, obudzi pasję poznawania świata i jego tajemnic.

lubimyczytac.pl - jeden z największych w Polsce portali o książkach. Tworzą go użytkownicy, którzy oceniają książki i piszą o nich opinie. Zawiera prawie 2 mln opinii i bazę kilku milionów książek. Możemy tu też znaleźć informacje ze świata literatury, artykuły publicystyczne, felietony, wywiady z autorami, a także brać udział w literackich konkursach.

biblioNETka.pl - to serwis skierowany do osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Jest tu katalog tytułów i autorów, recenzje książek, forum, na którym użytkownicy mogą swobodnie dyskutować  o książkach. Na potrzeby serwisu stworzono system rekomendujący książki, który opiera się na subiektywnych ocenach użytkowników.

culture.pl - to jedno z największych internetowych źródeł wiedzy o polskiej kulturze. Portal stawia sobie za zadanie promowanie dokonań polskich twórców w świecie. Znajdziemy tu ponadto informacje o bieżących wydarzeniach kulturalnych w kraju, informacje o instytucjach kultury: teatrach, uczelniach artystycznych, muzeach, galeriach, filharmoniach.

autorzy365.pl - portal poświęcony nowościom wydawniczym i autorom. W serwisie społecznościowym można dodawać i oceniać książki, a na podstawie ocen powstaje ranking. W dziale dla dzieci i młodzieży ogromna ilość pozycji.

blog wilczelektury.blogspot.com - to miejsce, w którym autorka poleca ciekawe i wartościowe nowości dla dzieci.

blog  polskailustracjadladzieci.pl - to ogromne źródło wiedzy związane z literaturą dla dzieci. Są tu informacje o zapowiedziach i nowinkach wydawniczych, ilustratorach, wystawach, konkursach.

W internecie jest wiele ciekawych miejsc, w których pisze się o książkach, z wielu interesujących wybrałam tylka kilka. Zachęcam Was do wyszukiwania mądrych miejsc z książkowymi inspiracjami.

Biblioteka szkolnasmiley