• Regulamin wypożyczania podręczników szkolnych

• w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sułkowicach

1. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego. Należy je zwrócić najpóźniej 1 tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.
          2. Wychowawca klasy na podstawie stosownego protokołu odbiera z biblioteki podręczniki w liczbie równej liczbie uczniów swojej klasy.
          3. Podręczniki są własnością szkoły, uczniowie mają obowiązek je szanować, chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
          4. Podręczniki należy przechowywać w okładce, nie wolno w nich niczego pisać ani zaznaczać.
          5. Podręczniki winny być użytkowane przez okres minimum 3 lat.
          6. Wychowawca informuje rodziców, aby przed wypożyczeniem sprawdzili stan podręcznika. Ewentualne uszkodzenia należy zgłosić wychowawcy.
          7. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego rezygnuje z nauki w szkole lub przechodzi z jednej szkoły do innej szkoły zobowiązany jest zwrócić otrzymany podręcznik.
          8. W przypadku, gdy uczeń niepełnosprawny przechodzi z jednej szkoły do innej szkoły w trakcie roku szkolnego, nie ma obowiązku zwrotu podręczników.
          9. Za zagubiony lub zniszczony podręcznik odpowiedzialność finansową ponoszą rodzice.
          10. Wartość uszkodzonych lub zniszczonych podręczników określa Dyrektor Szkoły.
          11. Organem uprawnionym do zmiany Regulaminu jest Dyrektor Szkoły.
          12. Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.09.2020 r.

Podstawa prawna:

Ustawa z 30 maja 2014r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U. z 2014 r. poz. 811 )