• Spotkanie

SPOTKANIE PARTNERÓW PROJEKTU
           „ SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO”

W ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – Szkoła Promująca Bezpieczeństwo 12.03.2013r. odbywało się spotkanie zespołu ds. realizacji  projektu ZPB,  w którym uczestniczyli:

asp. Szymon Sala -  przedstawiciel KPP w Myślenicach

sierż. sztab. Andrzej Chochół – Dzielnicowy Miasta Sułkowice, KPP w Myślenicach

mł. asp. Andrzej Buszko – Dzielnicowy Gminy Sułkowice, KPP w Myślenicach

Pan Józef Stręk – Komendant Straży Miejskiej w Sułkowicach

Pan Kazimierz Król –  Radny Miasta i Gminy Sułkowice,
                                                 Przewodniczący Komisji  Bezpieczeństwa

Pani Anna Żarska-Pyda – Przewodnicząca Rady Rodziców

Pani Barbara Kulesza – Rada Rodziców

mgr Jolanta Stręk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sułkowicach

mgr Łukasz Zając – V-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sułkowicach

mgr Marta Matera – pedagog SP Sułkowice, koordynator projektu

mgr Magdalena Sroka – nauczyciel SP Sułkowice, koordynator projektu

Spotkanie to miało na celu wypracowanie kompleksowego systemu działań opartych na wzajemnej współpracy szkoły z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządem lokalnym i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych i patologicznych, np. przemocy w szkole.  Podczas spotkania koordynatorki projektu przedstawiły wyniki ankiet prowadzonych wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Podczas wspólnej dyskusji starano się wypracować właściwe rozwiązania problemów wskazanych w ankietach. Efektem spotkania było opracowanie „Planu Działań, który będzie realizowany w naszej szkole przy współpracy wielu instytucji, i który pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły.