Nawigacja

Rok szkolny 2019/2020 Sukcesy 2018/2019 Rok szkolny 2017/2018 Zawody gimnastyczne Lekkoatletyka Siatkówka Archiwum Regulamin zawodów gimnastycznych

Sport

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka 2016/2017

 Szkolne Indywidualne Biegi Przełajowe  27 wrzesień 2016

                                 WYNIKI:

Dziewczęta  kl.4                               Chłopcy kl.4

1.Piech Barbara  4a                     1.Oliwa Bartłomiej 4a

2.Bochenek Iza 4b                       2.Nykiel Paweł 4c

3.Świerczyńska Natalia

 Chłopcy kl.5                                       Chłopcy kl.6

1.Liszka Robert 4a (rocz.)               1.Szczurek Jakub 6c

2.Biela Wiktor 5b                              2.Miś Antoni 6b

3.Stokłosa Maciej 5b                         3.Garbień Damian 6b

Dziewczęta kl.6                                    

1.Mielecka Natalia 6a                    

2.Wołek Oliwia 6c                          

                                                          

Startowali jeszcze: Mateja Marlena i Czepiec Julia 4c, Grabowski Kacper 5c, Światłon Bartosz 6b, Bochenek Szymon 6d.(poza podium)

Pierwsze 3miejsca w każdej kategorii zostały nagrodzone dyplomami. Klasy 5-te dziewcząt nie wzięły udziału.

                                              

 Gminne Biegi Przełajowe                                       

przeprowadzono 19. 10. 2016 r. Patronował  Burmistrz Gminy Sułkowice. Zawody odbyły się na obiektach Szkoły Podstawowej w Sułkowicach, przeprowadzenie ich bowiem zgodnie z regulaminem, było niemożliwe ze względu na trudne warunki terenowe. W zawodach wzięło udział 35 uczniów ze szkół podstawowych: Sułkowic, Biertowic, Harbutowic i Krzywaczki.

Rozegrano 6 biegów wg kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców klas 4, 5 i 6.

 

 

                                                                 Wyniki:

Dziewczęta: (wg zajętych miejsc)

Klasy czwarte –

  1. Piech Barbara – Sułkowice
  2. Bochenek Izabela – Sułkowice
  3. Dusza Maria – Krzywaczka

 

Klasy piąte –

  1. Pułka Julia – Harbutowice
  2. Tondera Julia – Harbutowice
  3. Golonka Katarzyna – Harbutowice

 

Klasy szóste –

                                  1.Mielecka Natalia – Sułkowice

                                  2.Biniaś Michalina – Krzywaczka

                                  3.Wołek Oliwia – Sułkowice

 

Chłopcy(wg zajętych miejsc)

Klasy czwarte:

                                1.Oliwa Bartłomiej – Sułkowice

                                2.Matulski Hubert – Sułkowice

                                3.Nykiel Paweł – Sułkowice

Klasy piąte:

                                1.Biela Wiktor – Sułkowice

                                2.Śliwa Jakub – Biertowice

                                3.Liszka Robert – Sułkowice

Klasy szóste:

                                1.Miś Antoni – Sułkowice

                                2.Szczurek Jakub – Sułkowice

                                3.Poznański Mateusz – Krzywaczka

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, w której trzy pierwsze miejsca nagrodzono dyplomami i medalami, przeprowadzono również klasyfikację drużynową, (łącznie dz.+chł.), wg której drużyny otrzymały puchary:

                                                    1 miejsce – SP Sułkowice – 46 pkt.

                                                    2 miejsce – SP Harbutowice – 18 pkt.

                                                    3 miejsce – SP Krzywaczka – 13 pkt.

                                                    4 miejsce – SP Biertowice – 4 pkt. (dyplom dla szkoły).

Impreza została przeprowadzona bardzo sprawnie, młodzież była zadowolona, należy w przyszłości ją kontynuować. Całość została udokumentowana zdjęciami. Są  na stronie Szkoły. W imieniu startujących dziękujemy Burmistrzowi Gminy za  zakup nagród.

         Zawody przeprowadził i materiał opracował odpowiedzialny z ramienia Burmistrza naucz .wych. fiz. SP Sułkowice.

                                                                                                       mgr Czesław Rzepka

 

 

 

Lekkoatletyka 2015/2016

W rozegranych we wrześniu i  październiku Jesiennych Biegach Przełajowych startowaliśmy,  począwszy od eliminacji szkolnych , na wszystkich, możliwych  szczeblach: gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

 

                                                   WYNIKI:

Wrzesień  - od 10 do 20 eliminacje szkolne – wyłoniono 12 uczniów (3dz. i 9chł.) zaangażowanych, chętnych do dalszych startów.

 

23.09.2015 – Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych:

startowała cała „dwunastka” z czego aż 9-cioro awansowało do „powiatu”. Tylko czwórka ze startujących – regulamin- kwalifikowała się dalej.  

Byli to wg kategorii i klas:

·        Mielecka Natalia 5a – 1miejsce

·        Jankowicz Natalia 5d – 2miejsce

                    …………………………………………………………

·        Golonka Agnieszka 6b – 4miejsce

                    …………………………………………………………

·        Biela Wiktor 4b – 1miejsce

·        Liszka Robert 4c – 2miejsce

                     ………………………………………………………....

·        Szczurek Jakub 5c - 1miejsce

                     …………………………………………………………

·        Piechota Edgar 6d – 1miejsce

·        Pyrtek Damian 6d – 3miejsce

·        Jędrzejowski Dawid – 4miejsce

 Ponad  to udział wzięli: Grabowski Kacper 4c, Bochenek Szymon 5d,

Kuchta Radosław 6b. Zajęli oni miejsca poza premiowaną czwórką.

 

  

 

II etap – Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej  - 29.09.2015- Myślenice.

W zawodach tych startowało  9 – ciu uczniów (3dz. i 6 chł.), z których „sześcioro ” zajęło  miejsca od 1 do 6 kwalifikując się do „Małopolski”: Mielecka Natalia,  Jankowicz  Natalia , Biela Wiktor, Liszka Robert, Szczurek Jakub, Piechota Edgar.

 

III etap – 7.10.2015 w Nowym Targu w Finałach Małopolskich Igrzysk w tej konkurencji  LA, wystartowali wszyscy.

Najlepiej zaprezentował się Edgar zajmując w stawce 120 zawodników – 27 miejsce.

Pozostali  kwalifikowali się na miejscach dalszych, nie odstawali  zbytnio od  czołówki ,wśród  której  dominowali  jednak, zawodnicy szkół  mistrzostwa sportowego naszego województwa!

    

  

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Opracował: Czesław Rzepka

Rok szkolny 2014/2015

                        GMINNE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT

SUŁKOWICE 25.09 2014r.

Szkołę reprezentowały:

BERCAL ALEKSANDRA 4A

KUCHTA DOMINIKA 4A

PTAK PAULINA 4A

PROFIC GABRIELA 4C

AGNIESZKA GOLONKA 5B

KAROLINA TARGOSZ 5C

MONIKA WŁOCH 5C

MIELECKA NATALIA 4A-        miejsce I

AWANS DO ZAWODÓW POWIATOWYCH

 

POWIATOWE JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT

MYŚLENICE 25.09.2014r.

                                                

MIELECKA NATALIA 4A-        miejsce III

 

 

MAŁOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH  W NOWYM TARGU- 08.10 2014r.

 

MIELECKA NATALIA 4A WYWALCZYŁA 28 MIEJSCE.

STARTOWAŁO PONAD 100 ZAWODNICZEK.

 

 

GRATULACJE!

                        

                                   

Biegi Przełajowe Chłopców

                                                           Gminne: Sułkowice 22 09 2014

 

 

Startowało 9 chłopców:

Klasy IV: GARBIEŃ DAMIAN,  ŚWIATŁOŃ  BARTOSZ, ŚWIATŁOŃ MARIUSZ

Klasy V: PYRTEK DAMIAN, POSTAWA JAKUB, MALINA KRYSTIAN,  SOŁTYS RAFAŁ, PIECHOTA EDGAR  

Klasy VI:  LATOŃ KRZYSZTOF 

 

5 – ciu z nich:   BARTOSZ , MARIUSZ, DAMIAN, KRZYSIEK I EDGAR startowało 25 września w  zawodach powiatowych w Myślenicach, z których EDGAR zakwalifikował się i wziął udział w

Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  8 października w Nowym Targu. W grupie ponad 100 zawodników wywalczył 26 miejsce.

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

  Lekkoatletyka 2013- 2014

  Chłopcy:

 

Powiatowe Igrzyska  Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach   Przełajowych  Myślenice 16 04 2014.    

 

 

W zawodach tych startowała  nasza reprezentacja w kategorii chłopców. Zostali Oni mistrzami Powiatu i jednocześnie uzyskali awans do zawodów   wojewódzkich,

                        
                                                                         … chłopcy na podium

Stoją od lewej: Gunia Kacper Makuch Maciej– 5b

Światłoń Józef - 5a, Pyrtek Damian, Profic Kacper -4d

Klęczą: Polewka Maciej, kpt.Światłoń Maciej-6d.

Piechota  Edgar – 4d.Na zdjęciu brakuje, startującego

również, Kuchty Damiana z 6b.

                                                                               Sklasyfikowano 7 szkół.                         

                                                       

 

      które odbyły się 29 kwietnia 2014 w Nowym Targu. I tu też nie przynieśliśmy szkole wstydu. Startowało 35 szkół – reprezentacji z powiatów  całej Małopolski - uczniowie    nasi zajęli bardzo wysokie – VI miejsce.

Warto dodać, że poza nimi pozostały takie potęgi sportowe jak  „91” z Krakowa , czy „20 ” z Tarnowa  – szkoły sportowe lub z klasami sportowymi.                                                                                                                                                                           

                                                                                                                   

                             

     Edgar oczekuje na rozpoczęcie, tak ważnej, I zmiany…(nr 25)     Kpt.”naszych” Maciek Światłoń (w środku)ze zdobytym

                                                                                                           pucharem.

 

Skład: Piechota Edgar,Pyrtek Damian,Profic Kacper – 4d, Józek Światłoń -5a, Makuch Maciek,

Gunia Kacper-5b,Polewka Maciek, Ziembla Grzegorz- 6b, Światłoń Maciek – 6d. 

                                                                                                                                                   op.mgr Czesław Rzepka                                                                         

 

 

 

 

             Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe          

         20. 09. 2013r.  - Sułkowice

      Startowało z naszej Szkoły 9 chłopców.

 

 Byli to i miejsca zajęli:

                               

                                      kl. 4-te

  • Pyrtek Damian 4d – 3m
  • Piechota Edgar 4d – 1m

                                      kl. 6-te

  • Stokłosa Bartosz 6c – 1m
  • Ziembla Grzegorz 6b – 3m
  • Światłoń Maciej 6d – 4m

  

Drużyna chłopców na zawodach gminnych

Uczniowie ci zakwalifikowali się do zawodów powiatowych (awans uzyskiwało 4 pierwszych z grupy wiekowej).

Możliwość startu w tych zawodach -drogą awansu- uzyskał także Światłoń Józef z 5a.

Startowali jeszcze: Postawa Jakub 4a, Kuchta Radosław 4b, Motal Mateusz 6c.

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w tych biegach odbyły się w Myślenicach

24 września 2013.

Były to eliminacje do zawodów wojewódzkich. Z szóstki naszych chłopców awans ten wywalczyli:

 

  • Piechota Edgar z II miejsca
  • Światłoń Józef z III,
  • Stokłosa Bartosz z V miejsca.

Pozostali nasi uczniowie zajęli miejsca poza premiowaną 6-tą lokatą.

  Józek z medalem za III miejsce w powiecie.

 

Małopolskie Igrzyska odbyły się 9 października w Nowym Targu.

W bardzo  mocno obsadzonych grupach wiekowych ( każda liczyła ponad 100 uczestników z całej Małopolski ) Edgar był 20, Józiu 60 a Bartosz 57.

  

 

 Nasza "trójka" przed startem na zawodach wojewódzkich: Edgar, Bartosz i Józek.

                                                        Chłopców przygotował

                                                  i opiekę nad nimi sprawował

Czesław Rzepka

 

Rok 2012/2013

Inauguracja Sportowego  Roku Szkolnego 2012/2013 miała miejsce podczas Gminnych Indywidualnych Biegów Przełajowych.

 

Startowali uczniowie, którzy sami zgłosili się i wzięli udział w eliminacjach szkolnych. Wyłonionio  w sumie 11 dziewcząt i chłopców do zawodów gminnych, które odbyły się 24 września w Sułkowicach. Awans do zawodów powiatowych uzyskało 9 - cioro uczniów.

 

Byli to:

                                                         Józef Światłoń - 4a - 1miejsce z kl.4-tych,

                                                         Bartosz Stokłosa - 5c - 1miejsce

                                                         Maciej Światłoń - 5c - 3miejsce

                                                         Grzegorz Ziembla - 5b - 4miejsce z kl.5-tych,

                                                         Kamil Kuchta - 6b - 1miejsce

                                                         Jan Burkat - 6b - 4miejsce z kl.6-tych.

                                                        Magda Dzidek - 5c - 2miejsce z kl. 5-tych,

                                                        Martyna Kuchta - 6a - 3miejsce

                                                        Nikola Syska - 6a -  4miejsce z kl.6-tych.

             Startowali jeszcze:  Alina Jończyk z 6a i Bogdan Jaśkowiec z 6b - zajęli miejsca poza awansem.

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie odbyły się 3 dni później tj. 27 września w Myślenicach.

Do walki o miejsca premiowane awansem udziału w małopolskich zawodach stanęło po około 30-40 zawodników  w grupie wiekowej. Z naszych uczniów 3 zakwalifikowało się do Małopolskich Indywidualnych Biegów Przełajowych:

                                                      Józef Światłoń z 4 miejsca

                                                      Bartosz Stokłosa z 2 miejsca

                                                      Kamil Kuchta  z 3miejsca, każdy w swojej grupie wiekowej,

a w Nowym Targu 5 października w wojewódzkich zawodach? - Józiu był 73, Bartosz 57 a Kamil 48.Zważywszy fakt, że do startu w jednym tylko biegu zgłasza się 143 zawodników, to  miejsca te choć odległe nie są takie złe!

                                                                                                                                                                                                                         

 

  

  

 

  

                                                                                                                    opracował Czesław Rzepka

   

Rok 2011/2012 w Lekkiej Atletyce

 

Rok szkolny 2011/2012 w lekkiej atletyce  zakończył się wielkim sukcesem. Drużyna dziewcząt godnie  zaprezentowała Naszą Szkołę na „zewnątrz”. I tak po kolei:

 

15 maja 2012 w Myślenicach w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta zajęły II miejsce co dało im awans do zawodów rejonowych.

                 

                    Prezentacja przed zawodami ( w środku w żółtych strojach)

   

   i   podczas odbierania srebrnych medali pucharu i dyplomu.

 

   na  zdjęciu  stoją od lewej : Gabrysia Latoń, Anetka Profic, Emilka Kurek,

 Ola Garbień (kpt.drużyny) i Iza Nykiel.     

                                                             

Drugim etapem startu dziewcząt były odbyte 21. 05. 2012 roku  w Rabce zawody rejonowe. I tu zajęły one drugie miejsce ale o ile ważniejsze bo dawało ono szanse walki  z najlepszymi  drużynami w Małopolsce.

 odprawa przed zawodami  

 na podium Emilka i Ola  

  

       radość z kolejnego awansu

 cała drużyna od lewej: Anetka, debiutantka Julka Makuch z 5b, dalej Gabrysia, Emilka,Ola i Iza.

 

Finał Małopolski odbył się  w Krakowie 29 maja 2012 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego

 

W kategorii dziewcząt do walki o prymat w województwie stanęło 14 drużyn, mistrzów i wicemistrzów rejonów, wśród których i nasza reprezentacja.

Zwyciężyła – do przewidzenia zresztą – szkoła mistrzostwa sportowego nr 91 z Nowej Huty ale za nią Szkoła Podstawowa z ...Sułkowic. Zajęliśmy znów II miejsce lecz jakże cenne, bo to przecież wicemistrzostwo Małopolski. Pierwszy raz w historii szkoły w lekkoatletycznym Czwórboju dziewczęta zaszły tak wysoko!!!.

 

przygotowanie do pierwszej konkurencji – biegu na 60m

     

 na starcie sprintu...

 

   i radość z sukcesu.

A cieszą się: z dyplomem Gabrysia, obok Emilka, z tylu Anetka i Ola  stoi z lewej Julka.

                                                                               Materiał opracował

                                                                                                mgr Czesław Rzepka

 

   Rok 2011 w Lekkiej Atletyce

          Kadra Szkoły

                                    

  1. Biela Oliwia    4b
  2. Kuchta Damian    4b
  3. Ziembla Grzegorz   4b
  4. Wałęga Dominik   5a
  5. Dynur Dominika   5a
  6. Syska Nikola   5a
  7. Jończyk Alina   5a
  8. Paszek Marta   5b
  9. Kuchta Kamil 5b
  10. Jaśkowiec  Bogdan  5b
  11. Latoń Gabriela   6b
  12. Garbień Aleksandra   6b
  13. Profic Aneta    6b
  14. Boczkaja  Magda  6b
  15. Krawczyński Dawid   6b
  16. Mielecki  Rafał   6b
  17. Biela Marcin   6b
  18. Nykiel Izabela   6b
  19. Kurek Emilia   6b
  20. Kulesza Mateusz  6c
  21. Płaszcz Monika   6d
  22. Motal Ewelina  6d

 

 

       

                       Jesienne Biegi Przełajowe               

 

16 września przeprowadzono Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe w kategorii dziewcząt i chłopców w 3 grupach wiekowych. Z naszej szkoły startowało 18 dziewcząt i chłopców, z których aż 10  uzyskało awans do zawodów powiatowych.

Byli to wg klas i kategorii:

                                          dziewczęta

 

                                Latoń  Gabriela – VIb – 2 m

                            ..................................................... 

                                Makuch Julia – Vb – 2m

                                Jończyk Alina – Va – 3m

                                Śmiłek Gabriela – Vb – 4m

 

                                            chłopcy

                                Stokłosa Bartosz – IVc – 1m

                                Ziembla Grzegorz – IVb – 3m

                            ...........................................................

                                Kuchta Kamil – Vb – 1m

                            ..........................................................

 

                                Kulesza Mateusz – VIc – 2m

                               Golonka Jarosław – VIa – 3m

                                Krawczyński Dawid – VIb – 4m

 

       Startowali ponad to:   Paszek Marta Vb, Jaśkowiec Bogdan Vb,

       Wałęga Dominik Va, Woźnica Aleksander Vc, Nykiel Izabela VIb,

       Płaszcz Monika VId, Mielecki Rafał VIb, Mateja Jarosław VIa.

 

 

  Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe rozegrane 27 września  w Myślenicach.

 

Startowało z naszej Szkoły 10 dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV,V,VI.

Do Małopolskich Igrzysk w Biegach Przełajowych zakwalifikowali się i zajęli miejsca:

    Bartosz Stokłosa 4c – II miejsce

    Grzegorz Ziembla 4b – IV miejsce

    Kamil Kuchta 5b – IV miejsce

    Gabriela Latoń 6b – V miejsce

 

Z każdej grupy awansowało 6 najlepszych. Zawody wojewódzkie odbędą się 6 października w Nowym Targu.

Poza „szóstką” uplasowali się: Alina Jończyk, Gabriela Śmiłek,

Julia Makuch, Mateusz Kulesza, Dawid Krawczyński, Jarek Golonka.

 

                                      

Małopolskie Igrzyska Młodzieży w Biegach Przełajowych

                                  

          Startowało 4 uczniów z Naszej Szkoły i w grupach ponad 100 osobowych Bartek z 4c i Kamil z 5b zajęli w swoich kategoriach wysokie 17 miejsca. Gabrysia i Grzesiu uplasowali się mniej więcej w środku stawek.

 

„Migawki”

Start do jednego z biegów  (96 uczestniczek)

 

 Grzesiu i Bartosz na starcie przed swoim biegiem

 

                                  


                          Gabrysia (2)                                                  Kamil (w niebieskiej)

 

 

Ważniejsze wydarzenia

 

     Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju la  dziewcząt - Myślenice   12 maj - 1miejsce

Prezentacja przed zawodami:

       stoją  od lewej: Gabrysia Latoń, Magda Boczkaja, Emilka Kurek, Ola Garbień,         

                    Anetka Profic – wszystkie z kl.Vb oraz Ania Kurek z VIb.

Odpocząć przed następną konkurencją też trzeba!

nagradzanie...

Radość dziewcząt ze  zdobytych trofeów!

 

Zwycięstwo w Myślenicach dało awans do zawodów rejonowych,

które odbyły się w Rabce 17 maja. Nasze dziewczęta  były znów

    najlepsze z ośmiu startujących drużyn z powiatów:

       myślenickiego, suskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego!

       Ania Kurek została najlepszą zawodniczką zawodów.         

           (zdjęcia poniżej)

  

             przed zawodami                                     Gabrysia  Latoń na 60 - ce

  

drużyna                                                          i  Ania na podium

      

 

Po „rejonie”  przyszły Igrzyska Małopolskie.

 

    Miały one miejsce w Krakowie 26 maja na stadionie krakowskiej AWF. Zgromadziły  drużyny z 1- go i 2 – go miejsca w rejonie.                 

    W sumie 16 ekip. Nasza  Szkoła uplasowała się w tak doborowym towarzystwie na IX miejscu. Czy „aż”, czy „dopiero” osądźcie sami.

podczas rozgrzewki

w przygotowaniu...

... i na starcie  sprintu.

opracował: Czesław Rzepka

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach
    ul.Tysiąclecia 17
    32-440 Sułkowice
  • (012) 273 20 46
    fax (012) 273 20 46

Galeria zdjęć