• PSO

• PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III- VIII w roku szkolnym 2023/2024

Przedmiotowe zasady oceniania

Sposoby sprawdzania osiągnięć edukacyjnych:

1.Praca ucznia na lekcji

2. Wypowiedzi ustne - na bieżąco obowiązują zagadnienia z 3 ostatnich lekcji

3. Prace pisemne

-   kartkówki - obejmujące zagadnienia maksymalnie z 3 ostatnich lekcji

-   sprawdziany - obejmujące zagadnienia z kilku tematów lub z całego działu, zapowiadane z tygodniowym wyprzedzeniem

-   samodzielne wykonywanie ćwiczeń

-   zadania domowe -pisemne lub w innej formie np. ustnej, prezentacja multimedialna

• Sprawdziany pisemne są obowiązkowe.
          • W  przypadku nieobecności ucznia na sprawdzianie z przyczyn usprawiedliwionych  uczeń zobowiązany jest do napisania zaległego sprawdzianu  w terminie dwóch tygodni po powrocie do szkoły, w czasie uzgodnionym  z  nauczycielem.
          • Jeżeli nieobecność na sprawdzianie jest nieusprawiedliwiona, uczeń przystępuje do niego na pierwszej lekcji, na którą przyszedł.
          • Uczeń ma prawo do poprawy oceny w terminie jednego tygodnia, w czasie uzgodnionym z nauczycielem. W przypadku ucznia powracającego po chorobie czas ten liczony jest od dnia powrotu ucznia do szkoły po chorobie.
          • Poprawione i ocenione prace pisemne udostępniane są uczniom w trakcie lekcji, natomiast rodzicom na zebraniach lub podczas spotkań  indywidualnych.