• Przedmiotowy system oceniania

• Przedmiotowy System Oceniania z Języka Angielskiego, kl. 1-3

I.    Obszary podlegające ocenianiu:
          wiedza i umiejętność jej stosowania oraz aktywność i zaangażowanie ucznia

II.    Warunki oceny semestralnej, rocznej:
          ocena semestralna wynika z ocen cząstkowych, ale nie  koniecznie jest ich średnią. Decydujący wpływ na tę ocenę ma przyrost wiedzy i umiejętności oraz wkład pracy ucznia. Na bieżąco oceniane są: zaangażowanie i zachowanie uczniów, umiejętność współpracy, przygotowanie do zajęć.

III.   Formy sprawdzania wiadomości uczniów:

1. Odpowiedź ustna ( z bieżącego tematu)

2. .    Sprawdziany (prace klasowe, testy gramatyczno-leksykalne)
            •    sprawdziany zapowiadane są tydzień wcześniej
            •    uczeń nie może pisać pracy w innym terminie (oprócz usprawiedliwionej nieobecności)
            •    sprawdzian trwa 45 min o obejmuje materiał realizowany między testami
          3.     Kartkówki
            •    kartkówki obejmujące materiał z 3 ostatnich tematów nie muszą być zapowiedziane

IV.
          •    2  razy w semestrze uczeń ma prawo nie przygotować się do zajęć, o czym powinien poinformować nauczyciela przed lekcją. Prawo to nie przysługuje uczniom w przypadku zapowiedzianych sprawdzianów             i recytacji. Nieprzygotowanie się do lekcji oznacza się w dzienniku symbolem „np”

V. Pisemne prace domowe
          Prace wymagające krótszego czasu na przygotowanie mogą być zadawane z lekcji na lekcję. Na wykonanie trudniejszych zadań uczeń otrzyma tydzień.

VI. Kryteria ocen:
          Nauczyciel sprawdza i ocenia wiadomości i umiejętności w zakresie treści nauczania wprowadzanych na zajęciach ze szczególnym uwzględnieniem postępów ucznia.

VII. Ocenianie ma charakter ciągły i jest jawne dla ucznia oraz rodzica, a stopnie wystawiane są systematycznie i zgodnie z wewnątrzszkolnym systemem oceniania.

VIII. Zasady poprawiania wyników:

•    Uczeń ma możliwość poprawy każdej oceny ze:
          – sprawdzianu (testu) na podsumowanie działu
          – kartkówki obejmującej minimum 3 ostatnie tematy
          Poprawa odbywa się jeden raz w przeciągu 2 tygodni, w terminie ustalonym przez nauczyciela.
          •    w przypadku nieobecności uczeń ma obowiązek uzupełnić wiadomości w określonym przez nauczyciela terminie. Sposób sprawdzenia tego materiału określa nauczyciel.