• Z BIOLOGIĄ ZA PAN BRAT!

     • Z radością informujemy, że Julia Czepiec uczennica klasy VIII c została laureatką, natomiast Joanna Ziembla uczennica klasy VIII b została finalistką Małopolskiego Konkursu Biologicznego. 

      Konkurs obejmował etap szkolny, rejonowy i wojewódzki, podczas których uczennice wykazały się ogromną wiedzą i szczegółową znajomością niezwykłego świata biologii. Tematyka edycji "Ciało ludzkie jako wielkie laboratorium biochemiczne" wymagała wnikliwego poznania budowy człowieka oraz procesów warunkujących prawidłowe jego funkcjonowanie. 

      Serdecznie gratulujemy sukcesu Julii i Joasi, dziękujemy za wytrwałą i solidną pracę. Dziękujemy i gratulujemy ich Rodzicom za pomoc i nieustające wsparcie. 

      Opiekun Dorota Twardosz

     • LAUREACI KONKURSÓW WIELKANOCNYCH

     • Naszymi  laureatami zostali:

      w kategorii palm – duże- powyżej 2,5m

      III miejsce: Małgorzata Piechota, Magdalena Zawada  Kl. IV b

      w kategorii palm – małe do 1,5 m.

       III miejsce: Ryan Nausielecki – kl. VII a

      w kategorii pisanek – Kl. I - III

       II miejsce: Wojciech Światłoń  kl. I a

      w kategorii pisanek – Kl. IV - VIII

      III miejsce: Mariusz Latoń – kl. VII b

      w kategorii stroiki – Kl. I – III

      Maciej i Magdalena Żmuda

      w kategorii kartek świątecznych – Kl. I - III
      Wyróżnienie:  Martyna Boczkaja – kl. I b

      w kategorii kartek świątecznych – Kl. IV - VIII

      I miejsce: Magdalena Wojdyła –  Kl. VII c
       II miejsce: Małgorzata Piechota – kl. IV b
       III miejsce: Lena Gaweł – kl. V a

      Wyróżnienie: Magdalena Zawada  kl. IV b

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!
      Ewa Garbień

     • Życzenia świąteczne

     • Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.
       

      Dyrekcja, Nauczyciele,

      Pracownicy Administracji i Obsługi

      Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach

     • WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY

     • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli Państwa szkoły oraz rodziców uczniów klas ósmych na "Wirtualny Dzień Otwarty", który odbędzie się 30 marca 2021 r. (tj. wtorek) w godz.10:00 - 11:00 oraz 17.00 - 18.00. Wydarzenie odbywać się będzie na kanale YouTube na specjalnie do tego utworzonym wydarzeniu, do którego prowadzi link:

      https://www.youtube.com/watch?v=qFlCCNhH_P4

      Podczas Wirtualnego Dnia Otwartego będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSZiO w Sułkowicach, uczestniczyć w lekcjach otwartych, odbyć wirtualny spacer po szkole, zapoznać się z procesem rekrutacji, a także porozmawiać z dyrekcją, pedagogiem, nauczycielami i uczniami.

      Serdecznie zapraszamy

     • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w klasach I-III

     • Szanowni Państwo, od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znacznego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. 

      Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. 

      Dyrektor ma również obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na niepełnosprawności ucznia lub ma taką możliwość - ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu. Warunkiem jest wniosek rodziców.

      Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupkach. 

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN, w którym przedstawiono najważniejsze zmiany organizacji pracy szkół do 11 kwietnia br.

      Dyrektor Krystyna Madejczyk

     • Akcja kartek świątecznych na Wielkanoc  2021

     •  

      http://www.krosniewice.pl/fileadmin/_processed_/csm_20160322_124414_Burst01_9b3acdd7ee.jpg

      Przygotuj samodzielnie i starannie kartki świąteczne (minimum 5 sztuk).

      Zasady udziału:

      1. Termin dostarczania gotowych kartek do 20 marca 2021 roku do biblioteki szkolnej.
      2. Kartkę należy zapakować do koperty i opisać swoim imieniem , nazwiskiem i klasą.
      3. Sposób wykonania:   kartki o grubości kartki typu blok techniczny (można użyć również użyć kartek ozdobnych) , wielkość A4 złożona na połowę, kolor dowolny.
      4. Technika wykonania dowolna. Liczy się pomysłowość, estetyka oraz zgodność z tematyką.

      Kartki te zostaną przekazane osobom starszym z Klubu Seniora działającym przy Stowarzyszeniu Wincentego a’Paulo oraz podopiecznym Grupy Środowiskowej Stowarzyszenia

       

                 DO DZIEŁA!

                                      Danuta Kostowal- Suwaj

                                      Renata Boczkaja

                                      Beata Zięba

     • Dni otwarte

     • Przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 w dniach 24 marca (dla klas I-III) i 25 marca 2020 r. (dla klas IV-VIII) w godzinach 17:00-18:00 odbędą się DNI OTWARTE dla rodziców uczniów naszej szkoły. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju, konsultacje z nauczycielami będą prowadzone na platformie Teams. Serdecznie zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w rozmowach.

      Dyrektor Krystyna Madejczyk

     • REKRUTACJA DO KLAS I SPOZA OBWODU

     •            Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach informuje, iż zapisy do klas I spoza obwodu szkoły dzieci 7-letnich na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będą w dniach od 15 marca do 26 marca 2021 r.  Rodzice zobowiązani są do okazania: dowodu osobistego, aktu urodzenia dziecka (do wglądu) lub dowodu osobistego dziecka, zaświadczenia z przedszkola o spełnieniu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.

      Wniosek do pobrania w poniższym linku:

      Zgloszenie_dziecka-obcy_obwod%284%29.doc

      klauzula.docx

    • Zbiórka dla Oskara
     • Zbiórka dla Oskara

     • Drodzy Uczniowie oraz Rodzice.

      Dzięki Waszemu zaangażowaniu pomimo ciężkiej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z dumą informujemy, iż w trakcie akcji zbierania zakrętek udało się zgromadzić 14 worków. W dniu dzisiejszym tj. czwartek 11.03.2021 zostaną one odebrane, natomiast akcję prowadzimy w dalszym ciągu. Pomóżmy naszemu koledze w leczeniu.

      Samorząd Uczniowski

     • Akcja charytatywna dla Kuchni Świętego Brata Alberta

     •         W naszej szkole  zostanie przeprowadzona akcja zbiórki żywności dla Kuchni Świętego Brata Alberta.

          Kuchnię prowadzą Siostry Albertynki, które poprzez swoją działalność wspomagają  osoby najbardziej potrzebujące. 

             Kiedyś Brat Albert powiedział piękne słowa: " Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny."

      W myśl tych słów pragniemy zachęcić naszych uczniów, aby mieli swój udział w pomocy tym osobom, które borykają sie z problemem głodu.

      Akcja  odbędzie się w dniach od 10.03.2021r.  do  25.03.2021r.

        Przedmiotem zbiórki  będą  głównie produkty o przedłużonym terminie ważności. Między innymi można przynosić: makron, kaszę, ryż, płatki owsiane, płatki śniadaniowe, cukier, herbatę, kawę,  kakao, słodycze, mleko w proszku, konserwy różnego rodzaju itp. Prosimy, aby wszystkie rzeczy były w opakowaniach, które nie ulegną rozbiciu.

         Produkty można przynosić do godziny 15.00 i przekazywać pracownikom obsługi, którzy pełnią dyżury przy drzwiach wejściowych szkoły.

        Już teraz, wszystkim, którzy wezmą udział w akcji, serdecznie dziękujemy!

       

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • Jak co roku, ósmego marca obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim uczennicom, nauczycielkom i pracownicom szkoły składamy serdeczne życzenia szczęścia, zdrowia oraz wszystkiego co najlepsze!

      Z. Ł.

     • PRÓBNE EGZAMINY ÓSMOKLASISTY MEiN i CKE

     • Informujemy, iż w dniach od 17 do 19 marca 2021 r. zostaną przeprowadzone próbne egzaminy ósmoklasisty MEiN i CKE. Udział uczniów w testach jest dobrowolny. Ósmoklasiści zainteresowani uczestniczeniem w egzaminach próbnych dostarczają w pierwszym dniu egzaminu pisemną zgodę rodziców /prawnych opiekunów/ (druki zgody są dostępne są na końcu artykułu).

       HARMONOGRAM PRZEPROWADZANIA EGZAMINÓW:

      17 marca 2021 (środa), godz. 9:00 – język polski

      18 marca 2021 (czwartek), godz. 9:00 – matematyka

      19 marca 2021 (piątek), godz. 9:00 – język angielski

      Szczegółowe informacje dotyczące organizacji egzaminów będą udostępnione w kolejnym artykule w terminie późniejszym.

       

     • Lena Latoń. Drugoklasistka, która jest mistrzynią świata

     • Ośmioletnia Lena Latoń uczennica naszej szkoły jest mistrzynią świata dzieci w fitnessie gimnastycznym, ma już w dorobku mnóstwo innych sportowych sukcesów. W plebiscycie "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" na Sportowca Dekady Małopolski zajęła w kategorii kobiet 3. miejsce. Skromna i bardzo pracowita młoda osoba, która z pełną sumiennością i z oddaniem poświęca się treningom, które są jej pasją. Niezwyciężona w pierwszym roku swoich startów jako 7 latka na każdych zawodach tańca, gimnastyki, acro zdobyła 1 miejsce jak i w międzynarodowych oraz krajowych tytuł mistrza. Podwójna medalistka Mistrzostw Polski w fitnes. Tegoroczna bezkonkurencyjna Mistrzyni Świata dzieci. Duma klubu Myślenic, Polski, o wielkim sercu i serdeczności. Młoda wrażliwa osoba z ogromnym talentem i potencjałem.

      Lenka, ma już na koncie całą masę sukcesów. W tańcu sportowym (od niego treningi się zaczęły), cheerleadingu sportowym, jest znakomita w acro solo. Natomiast w fitnessie gimnastycznym dwa razy wywalczyła mistrzostwo Polski, zdobyła brąz mistrzostw Europy, a w ubiegłym roku w Serbii została mistrzynią świata. Lenka jest skromną dziewczynką i bardzo zdolną uczennicą, w sumie szóstkową. Zarówno Rodzice jak i my jesteśmy dumni i bardzo zadowoleni, że tak ambitne dziecko uczy się w naszej szkole.

      Myślenicki klub Lady Fitness, jako nieliczny w okolicy przygotowuje zawodników do tych trudnych zawodów łączących treningi siłowe, sylwetkowe, kondycyjne, gimnastyczne i taneczno-akrobatyczne. Zajął prestiżowe II-gie w Polsce miejsce, stanowiąc V-ce Mistrzostwo Polski w ogólnopolskiej klasyfikacji klubów. Prawie wszyscy zawodnicy dostali się do finałów i wrócili z medalami, co jest niesamowitym osiągnięciem.

      W naszej szkole prowadzone są zajęcia z myślenickiego klubu Lady Fitness, lecz ze względu na pandemię  zostały zawieszone. Mam jednak nadzieję, że kiedy sytuacja ulegnie poprawie wznowimy zajęcia. Sądzę, że sukcesy Lenki są najlepszą rekomendacją dla prowadzonych przez Myślenicki klub Lady Fitness zajęć i zachęcą innych uczniów do udziału w nich.

      Krystyna Madejczyk

     • Kolejny sukces!!!

     • Z dumą informujemy o kolejnym sukcesie uczennicy naszej szkoły Joanny Ziembla z klasy VIII b, która zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez wydział chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

      Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki w kolejnym etapie!!!

      Katarzyna Latoń-Hołuj

     • Oferty Edukacyjne Szkoł Średnich

     • Drodzy Rodzice oraz Uczniowie.

      W związku ze zbliżającą się rekrutacją do szkół średnich, w zakładce "Uczniowie i rodzice - Egzamin Ósmoklasisty i rekrutacja do szkół srednich" zamieszczone zostały aktualne informacje dotyczące egzaminu w tym roku. Dodatkowo na bieżąco będzie aktualizowana zakłądka związana z ofertami szkół ponadpodstawowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

      Z.Ł

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • 1 marca przypada święto upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W przesłaniu opublikowanym z tej okazji przez MON min. Mariusz Błaszczak powiedział o Żołnierzach Wyklętych, że ich „nierówna, heroiczna walka, za którą wielu z nich zapłaciło życiem, jest dla nas, ich spadkobierców, wzorem patriotyzmu najwyższej próby”.
      Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych  społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”1. Żołnierzy Wyklętych określa się również „Żołnierzami Niezłomnymi ” lub „żołnierzami drugiej konspiracji”.

      1 marca jest datą symboliczną, która nawiązuje do 1 marca 1951 r. Tego dnia w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Adamie Lazarowiczu, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Rzepce, Franciszku Błażeju, Józefie Batorym i Karolu Chmielu.

      W roku największej aktywności podziemia (rok 1945) działało w nim nawet 200 tysięcy konspiratorów. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. Wielu zginęło – zamordowanych skrytobójczo lub na podstawie wyroków komunistycznych sądów.