• Mamy kolejne dwie finalistki!

     • Uczennice klasy Va Wiktoria Czarna oraz Vb Anna Biela zostały finalistkami  konkursu „Święta Siostra Faustyna Kowalska i Boże Miłosierdzie”. Konkurs był  skierowany do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

      Organizatorem Konkursu był  Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

      Patronat nad konkursem objął  Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

      Głównym celem konkursu było uczczenie 20 rocznicy kanonizacji świętej Siostry Faustyny Kowalskiej i 20 rocznicy ogłoszenia Święta Miłosierdzia Bożego.

      Konkurs był przeprowadzany w dwóch etapach:

      1. szkolnym ( który odbył się w marcu)

      ​​​​​​​2. diecezjalnym ( który odbył się 13 maja).

        W sumie do etapu diecezjalnego przeszło 48 osób, wśród nich nasze dwie uczennice. Cieszy to tym bardziej, iż były one jednymi z najmłodszych uczestników konkursu.

        W tym miejscu pragniemy im serdecznie pogratulować i życzyć podobnych sukcesów w przyszłości!

       

     • TańczyMY w Szkole

     • Drodzy Rodzice.

      Prosimy o zapoznanie się oraz uzupełnienie ankiety dotyczącej zajęć tanecznych w szkole. Ankieta jest anonimowa i dobrowolna, liczymy jednak na Państwa zaangażowanie w pomoc w jej realizacji. Termin wypełnienia ankiety to 04 czerwca 2021 r. Bezpośrednie łącze do ankiety:

      Ankieta "TańczMY w Szkole"

      Dokładne, dodatkowe informacje, zostały przekazane Państwu za pomocą wiadomości w E-dzieniku.

       

      Ł. Z

     • DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE MUZYCZNEJ

     • W imieniu Szkoły Muzycznej Czasław zpn Sułkowice pragniemy poinformować, że Dzień otwarty w tej placówce zostaje przełożony na środę 9 czerwca i odbędzie się w formie stacjonarnej. 

      Serdecznie zapraszamy!

     • ODJAZDY BUSÓW OD 31 MAJA B.R.

     • W związku z powrotem do szkoły wszystkich uczniów klas I - VIII  informujemy, iż przywozy i odwozy uczniów busem do i ze szkoły będą odbywać się w następujących godzinach: rano o 7.30, po lekcjach o 12.45 oraz 14. 30. Uczniowie, którzy korzystają z odpłatnego odwozu o godzinie 13. 45. 

     • POWRÓT DO SZKÓŁ UCZNIÓW KLAS I - VIII

     • Przypominamy, iż od 31 maja wszyscy uczniowie klas I - VIII powracają do nauki stacjonarnej. Lekcje odbywać się będą zgodnie z rozkładem i przydziałem sal zamieszczonym w dzienniku elektronicznym.

     • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

     • W dniu 28 maja odbędzie się w naszej szkole Konkurs  Języka Angielskiego. Uczestniczyć w nim może każdy uczeń z klas III oraz V  Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach.

      Konkurs posiada formę zadań zamkniętych i testowych sprawdzających stopień opanowania materiału przewidzianego programem nauczania w klasach III i II oraz IV i V szkoły podstawowej.

      Zakres tematyczny na konkurs został podanym uczniom na Platformie  Microsoft Teams.

      Głównym celem Konkursu jest:

      a) Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.

      b) Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

      c) Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalnogramatycznych.

      d) rozwijanie uzdolnień uczniów.

      e) podniesienie samooceny uczniów

      f) ukazanie uczniom, że nauka on-line może być też efektywna i owocna.

      Życzymy sukcesów. 

      Beata Zięba

       

     • Zwrot laptopów do nauki zdalnej (klasy IV-VIII)

     • Informujemy, iż zwrot laptopów szkolnych wypożyczonych do nauki zdalnej dla uczniów klas IV-VI odbędzie się w dniu 24 maja 2021 r. (poniedziałek) w godzinach pracy sekretariatu. Uczniowie klas VII i VIII zwrotu dokonują 31 maja. Uprzejmie prosimy rodziców o terminowy zwrot sprzętu.

     • Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

     • Uprzejmie informujemy, że w dniach od 25 do 27 maja br. zgodnie z kalendarzem roku szkolnego przypadają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach odbywać się będą egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie pozostałych klas mogą w tym terminie skorzystać z opieki w świetlicy szkolnej. Zainteresowanych  uczniów prosimy o zgłaszanie telefoniczne w sekretariacie szkoły lub drogą e-mailową: spmickiewicz@poczta.fm

     • Wiosenne Eko PORZĄDKI

     • 8 maja 2021 r.  dwanaście  uczennic z klas ósmych z naszej szkoły działających w wolontariacie Grupy Środowiskowej „Kolonia” zaangażowało się  w EkoPORZĄDKI w Gminie Sułkowice. Wspólnie z innymi wolontariuszami ze Stowarzyszenia kp_pl udało się pożytecznie spędzić czas i uporządkować odcinek drogi na Ptasznicy od granicy z Izdebnikiem aż do zabudowań na terenie Sułkowic.  Przy tej urokliwej drodze wśród lasu, zebrano ponad 20 worków śmieci. Organizatorzy akcji WIOSENNE EkoPORZĄDKI  W GMINIE SUŁKOWICE zapewnili wolontariuszom worki, rękawiczki oraz odbiór zebranych odpadów przez Grupę Gospodarcza lub pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Sułkowice

      To bardzo przykre, że mamy tak zaśmieconą okolicę.  Te wszechobecne plastikowe odpady, butelki, puszki, pieluchy i inne nie świadczą o nas dobrze. Zadbajmy więc, tak jak nasze dziewczyny z klas VIII, by to zmienić, by się przyjemniej żyło nam i innym. Angażujmy się w akcje takie jak ta. Pokażmy, że potrafimy zadbać o Naszą Małą Ojczyznę. Reagujmy, gdy ktoś śmieci. Wprowadźmy także zmiany dążące do redukcji użycia jednorazowych opakowań, nie bierzmy w sklepie reklamówek – nośmy swoje, wielorazowe (także, gdy kupujemy owoce, warzywa czy pieczywo), nie używajmy plastikowych słomek do napojów, wrzucajmy odpady do koszy w sposób selektywny zgodnie z zasadami segregacji odpadów!
      Potrzeba naprawdę niewiele!

      Danuta Kostowal-Suwaj
       

     • Wirtualne wycieczki – on line klasy II a z Gminną Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach i Izbą Tradycji

     • Tym razem z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przypadającego 8 maja wybraliśmy się już pod koniec kwietnia w podróż po naszej okolicy z bohaterami książek Pana Macieja Ziembli  pt. Sułkowicka przygoda smoczycy Magdy i detektywa Adasia” i „Nietoperz Franek Zwisołek”. Czytając te zamieszczone na stronie internetowej biblioteki publikacje mieliśmy okazję razem ze smoczycą Magdą, detektywem Adasiem a także nietoperzem Frankiem i jego przyjaciółmi przyjrzeć się ciekawym miejscom naszej gminy, poznać takie miejsca jak m.in. Diabelski Kamień, Harbutowickie Cisy i związane z nimi legendy.  Było to nie tylko poznawanie historii, ale też zabawa z mapą, różne gry i zabawy. Na koniec wzięliśmy udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Bibliotekę pt.  "Niezwykłe legendy sułkowickie". Siedmiu uczniów z naszej klasy zdobyło wyróżnienia i piękne nagrody.

      Wyróżnieni uczniowie

      1. Hanna Kosek

      2. Milena Hodurek

      3. Lena Kotoniak

      4. Wiktor Szczurek

      5. Jakub Fliśnik

      6. Jagoda Skorut

      7. Nadia Pająk

      Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki – Pani Małgorzacie Dzidek , Panu Maciejowi Ziembli i Pracownikom Biblioteki za kolejną ciekawą wycieczkę on-line . Dzięki Wam jesteśmy bogatsi o nowe umiejętności i wiemy więcej. 

      Zdjęcia w galerii.

      Danuta Kostowal-Suwaj

     • Szanowni Państwo!

     • W ulotce dla ósmoklasistów znalazł się błąd dotyczący terminu wydawania skierowania na badania lekarskie przez szkołę ponadpodstawową prowadzącą kształcenie zawodowe. Omyłkowo została wpisana data 26 maja, gdy tymczasem prawidłowa data to 26 lipca

     • Szanowni Rodzice!

     • W związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej  bus dowożący dzieci do szkoły odbywa jeden kurs o godzinie 7.30. Powrót uczniów ze szkoły będzie o godzinie 12.50 i 14.30. 

     • XVI Regionalny Konkurs Plastyczny – Zwierciadło

     • Sułkowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w XVI Regionalnym Konkursie Plastycznym Zwierciadło. Tegoroczna edycja nosi tytuł – ” Latawce“. Prace można wykonać w dowolnej technice plastycznej płaskiej oraz przestrzennej. Szczegóły zamieszczone zostały w regulaminie, który znajduje się na stronie internetowej SOK-u. Na “Latawce” czekamy do 25.06.2021r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej dnia 06.07.2021 r. na stronie SOK.

      ZAPRASZAMY!

     • SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE!

     • ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH POLSKIEGO GÓRNICTWA NAFTOWEGO I GAZOWNICTWA

      Drodzy Kandydaci, Technikum Kształtowania Środowiska Nr 24 to innowacyjna, nastawiona na ucznia szkoła średnia, kształtująca w zawodach pożądanych na rynku pracy zarówno krajowym i zagranicznym. Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

      - Kształcimy w wysokospecjalistycznych zawodach przyszłości, w takich branżach, jak: wiertnictwo, instalacja przyłączy wodnokanalizacyjnych, instalacja systemów grzewczych, w tym pomp ciepła, ochrona środowiska, oczyszczanie powietrza, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w geologii, informatyka z programowaniem aplikacji w systemie Android.
      - Znajdujemy się w centrum Krakowa, co oznacza bezproblemowy dojazd (ul. Brzozowa 5).
      - Oferujemy możliwość ukończenia dodatkowych, całkowicie darmowych kursów zawodowych.
      - Z nami będziesz miał możliwość odbycia praktyki za granicą w ramach programu Erasmus+, a większa ilość godzin języka angielskiego zarówno rozszerzonego jak i specjalistycznego da Ci więcej możliwości w poszukiwaniu pracy.
      - Dzięki dodatkowym godzinom nauki specjalistycznego języka angielskiego będziesz mógł podjąć pracę za granicą.
      - Na każdym kierunku zapewniamy realizację praktyk w renomowanych firmach: LOTOS Petrobaltic, Exalo Drilling, Zakład Systemów Komputerowych, TELE-FONIKA Kable, CATDESIGN IT, ATMAT, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Gazownia Kraków Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

      ZAPRASZAMY • informatyka – technik informatyk • nowoczesne systemy grzewcze – technik inżynierii sanitarnej • geoturystyka – technik geolog • ochrona środowiska – technik ochrony środowiska • energia geotermalna i metody bezwykopowe – technik wiertnik

      Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 w Krakowie (przy ZSZ Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa) zaprasza na dzień otwarty swojej szkoły, który odbędzie się 29 maja (sobota) od godziny 9.00 do godziny 13.00. 

      Informacje poświęcone szkole i kierunkach (plakaty) znajdą Państwo w załącznikach

      i linkach.

      Strona Szkoły: http://www.brzozowa5.edu.pl

      Informacje dla Kandydatów: Zasady rekrutacji 2021/2022 - Zespół Szkół Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele!   Informujemy, iż w dniu 13 maja (czwartek) 2021 roku odbędą się zebrania z rodzicami klas IV -VIII  on-line. Godziny zebrań ustalone z wychowawcami klas.

      Zebrania rodziców klas I - III odbędą się 25 maja (wtorek) o godzinie ustalonej z wychowawcą. 

      Serdecznie zachęcamy rodziców do wzięcia udziału w spotkaniach.

     • DRODZY UCZNIOWIE!

     • Kochani, w ramach szkolnej akcji postanowiliśmy podarować Wam  tydzień bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych. Wszystko po to, aby dodać Wam czasu wolnego, zadbać o Wasz dobrostan psychiczny. Chcemy, aby czas powrotu do szkoły nie był dla Was stresem, a przebiegał w atmosferze zrozumienia i empatii. 

      K. Madejczyk

     • SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

     • Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej.

      • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wrócili do nauki stacjonarnej w szkole. 
      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkołach.

      Harmonogram powrotu klas IV - VIII do nauki hybrydowej wraz z przydziałem klas, w których będą odbywały się lekcje będzie podany w dzienniku elektronicznym.