• POMOC DLA UKRAINY!

     • SZANOWNI PAŃSTWO!

      W wyniku działań wojennych na Ukrainie pomocy potrzebują dzieci, dorośli, seniorzy. Z myślą o nich Gmina Sułkowice organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów w następujących punktach:

      - w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach – w godzinach pracy Urzędu (należy zgłaszać się na Dziennik Podawczy skąd produkty będą odbierane);

      - we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolach – w godzinach pracy tych placówek;

      - we wszystkich strażnicach OSP - w najbliższą sobotę oraz niedzielę (tj. 26-27 lutego 2022 r.) oraz kolejną sobotę i niedzielę (t.j. 5 - 6 marca 2022 r.) w godzinach od 16:00 do 20:00

      Dziś mieszkańcy Ukrainy potrzebują naszej szybkiej pomocy. Nie wiadomo jak długo potrwa ta dramatyczna sytuacja, dlatego zbiórka będzie trwała do odwołania, a dostarczone produkty będą systematycznie przekazywane naszym wschodnim sąsiadom.

       

      Lista najpotrzebniejszych artykułów:

      - produkty spożywcze (należy wybierać te z dłuższą datą przydatności do spożycia, nie wymagających specjalnych warunków przechowywania) typu: woda w małych i dużych butelkach, konserwy rybne i mięsne z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, dania instant, makaron, ryż, kasza, mleko w proszku, cukier, dania w słoiczku dla dzieci, wafle, chrupki;

      - produkty higieny osobistej typu: chusteczki nawilżające, wata, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, pasta i szczoteczki do zębów, mydła, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, ręczniki bawełniane lub z mikrofibry, podpaski.

      - bielizna oraz odzież dla dzieci i osób dorosłych, w szczególności ubrania - zwłaszcza przeciwdeszczowe i ciepłe (peleryny, kurtki);

      - koce w tym termiczne, śpiwory, karimaty;

      - zestawy naczyń jednorazowych i wielorazowych, latarki, baterie;

      - środki medyczne (np. kompresy i gaziki jałowe, bandaże, woda utleniona).

       

      Przekazywane artykuły powinny być nowe, bądź z niewidocznymiśladami użytkowania!

     • PODATEK NA RZECZ SZKOŁY

     • Szanowni Państwo!

      Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Naszej Szkoły. 

      W miesiącu marcu - w poniedziałki, wtorki i środy  w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku B Pani Joanna Bujas będzie bezpłatnie pomagać w dokonywaniu rocznych rozliczeń podatkowych. Wszystkie osoby zainteresowane rozliczeniem będą mogły przekazać na rzecz szkoły 1% swojego podatku lub uiścić  20 zł dla szkoły.

      Zapraszamy Rodziców oraz innych mieszkańców Sułkowic.

      Dyrektor Krystyna Madejczyk

     • SZANOWNI PAŃSTWO!

     • Sułkowicki Ośrodek Kultury organizuje dla Uczniów i Nauczycieli Warsztaty Tworzenia Palm Wielkanocnych, które odbędą się 25 marca 2022 r. o godz. 14.00. Cena warsztatów to 15 zł od osoby. Zapisy w biurze SOK. Ilość miejsc ograniczona (uczniowie od klasy IV mogą przyjść z Rodzicami). 

     • DRODZY UCZNIOWIE!

     • Bardzo się cieszymy, że od 21 lutego 2022 r. tj. poniedziałku wszystkie klasy V - VIII wracają do nauczania stacjonarnego. Lekcje realizujecie wg planu i w przydzielonych Wam klasach.

      Dyr. K. Madejczyk

     • DODATKOWE ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE Z POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

     •  

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Od 1 marca br. publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego będą mogły realizować zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. 

      Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. 

      Szczegółowe kwestie w tym zakresie zostały uregulowane w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z dnia 8 lutego 2

      Rozporzadzenie.pdf.

      Rodzice zainteresowani dodatkowymi zajęciami specjalistycznymi dla swoich dzieci, dokonują zapisu u wychowawców klas do piątku 25 lutego 2022 r.

      Zajęcia skierowane są dla uczniów z klas I-VIII wymagających dodatkowych zajęć o charakterze terapeutycznym. Ponadto dzieci rozpoczynające naukę w klasie I w roku szkolnym 2022/23, będą mogły korzystać z tych zajęć od 1 września 2022 r. 

       

     • WARSZTATY CUKIERNICZE

     • W dniach 7 i 8 lutego tj. poniedziałek i wtorek odbyły się  w naszej szkole warsztaty cukiernicze dla uczniów klas I - IV przygotowane przez Panią Dorotę Leśniak - właścicielkę Pracowni Tortów Sweet Land z pomocą Pań z Rady Rodziców - Panią Agatą Golą i Katarzyną Starzec. 

      Pani Dorota podzieliła się z uczniami swoim doświadczeniem i pokazała tajniki pracy cukiernika. Następnie uczniowie podzieleni na grupy dekorowali różne słodkości, min.: 

      - babeczki  Banoffe z kremem z białej lub mlecznej czekolady,

      - Icepops - ciasteczkowe lody na patyku oblane czekoladą

      - Cakepops ciasteczkowe lizaki oblane mleczną czekoladą.

      Przystrajanie słodkości sprawiło dzieciom wiele radości i uśmiechu, co zostało uwiecznione na zdjęciach znajdujących się w galerii. Dzieci z zachwytem brały udział w działaniach i ze smakiem zajadały się samodzielnie ozdobionym produktem.

      Serdeczne podziękowania składamy Pani Dorocie za przeprowadzenie warsztatów, zasponsorowanie  wykorzystanych produktów i wielkie serce dla naszych dzieci.

      Podziękowania kierujemy również na ręce Pani Agaty i Pani Kasi za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie.

      Kolejne warsztaty cukiernicze dla klas V - VIII odbędą się po powrocie uczniów do szkoły. 

      Dyrektor K. Madejczyk

     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

     • Szanowni Państwo, informujemy, iż Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach jest beneficjentem programu pn. „Laboratoria Przyszłości”. Otrzymaliśmy dofinansowanie na łączną kwotę w wysokości 92.400 zł. Wspomagając realizację obowiązku spoczywającego na organie prowadzącym na podstawie § 2 ust. 2 Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”, do końca 2021 wydatkowaliśmy 26,3% przyznanych środków w kwocie 24.302 . Pozostałą kwotę zrealizujemy w roku 2022.

      Zakupiliśmy już min: Stację  lutowniczą, zestaw Domowe Studio 4x125W + tło fotograficzne, Kamerę sportową + akcesoriaAkcesoria GoPro, GoPro Media Mod HERO 9/10 BlackMikrofon HDMI, Gimbal Feiyu-tech G6, Canon PowerShot SX740 HS, Wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Makita, Levenhuk Mikroskop Rainbow, Walizkę długopisów Banach 3D, Toshiba Dynabook Satellitei, Zestaw Edukacyjny Arduino, BLOW Mikser analogowy, Zestaw akcesorów MAKITA.

      Zakupiony sprzęt od 1 września 2022 r. będzie wykorzystywany min.  na zajęciach  lekcyjnych oraz dodatkowych zajęciach rozwijających. 

      Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły przystępujące do programu otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

     • Zapraszamy w szeregi OSP Sułkowice!🚨

     • Ochotnicza Straż Pożarna w Sułkowicach ogłasza nabór do Dziewczęcej  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (wiek od 7-18 lat)

      Nabór do Kobiecej Drużyny Pożarniczej (+18 lat)

      Spotkanie organizacyjne z zainteresowanymi dziewczynkami i Paniami odbędzie się w sobotę 5 lutego 2022 r. o godz. 15:00 w remizie OSP Sułkowice.

      Bycie strażakiem to nie tylko gaszenie pożarów i ratownictwo drogowe, to również praca dla społeczeństwa, godne reprezentowanie naszej jednostki podczas zawodów a także podczas uroczystości religijnych i społecznych. To pomoc bliźniemu w codziennych trudnościach, to dbanie o majątek i dobro jednostki, a także dawanie dobrego przykładu innym w życiu codziennym. 

      Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!

      Zapraszamy w szeregi OSP!

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     • „Akcji Krwiodawstwa”

     • Urząd Miejski w Sułkowicach zaprasza Mieszkańców Gminy Sułkowice do wzięcia udziału w kolejnej „Akcji Krwiodawstwa”, która odbędzie się 6 lutego (niedziela) 2022 r. w budynku Starej Szkoły w Sułkowicach, w godzinach od 8:00 do 12:30.

     • REKRUTACJA DO KLAS I

     • Ogłoszenie – rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej)

      Zapisy dzieci 7-letnich do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023 odbywać się będą w dniach od 8 - 25 lutego 2022 r. w godzinach 7:00 – 15:00 w sekretariacie placówki. W zapisach do klas I szkół podstawowych biorą udział obowiązkowo dzieci 7-letnie (urodzone w 2015 r.). Do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły zobowiązani są jego rodzice lub prawni opiekunowie. Wzór zgłoszenia dziecka do szkoły dostępny jest: --> Zgloszenie_dziecka_do_szkoly_