• 21.03.22 r. PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!

     • 21.03.22 r. W pierwszy dzień  wiosny samorząd zorganizował akcję "Dzień bez plecaka".

      Uczniowie naszej szkoły przywitali  wiosnę na wesoło, przynosząc książki i zeszyty  w workach, koszykach, walizkach, lodówkach itp.  Akcja  sprawiła wiele radości.   

     • SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

     • Dnia 21 marca odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny.

      W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas siódmych i ósmych. Uczestników powitała Pani Dyrektor Krystyna Madejczyk, a następnie uczniowie przystąpili do pierwszej części konkursu -testu wiadomości i umiejętności. W drugiej części konkursu uczniowie zaprezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne.

      Komisja konkursowa w składzie Dorota Twardosz i Małgorzata Mardaus wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce – Ernest Piechota kl. 8c

      II miejsce – Wiktoria Piechota kl. 8b

      III miejsce – Bartłomiej Lisowski kl. 7a

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu doświadczeń.

      Małgorzata Mardaus

     • WIOSENNE ekoPORZĄDKI W GMINIE SUŁKOWICE

     •          Urząd Miejski w Sułkowicach zaprasza do udziału w kolejnej edycji akcji „Wiosenne ekoPorządki w Gminie Sułkowice”, która w tym roku połączona została z wydarzeniem pn. „Posprzątaj z nami Małopolskę!” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Zespół Parków Krajobrazowych.

           Obie akcje mają na celu zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych. Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków i od lokalnej społeczności, dlatego wyjdźmy na wiosnę w plener i posprzątajmy swoją najbliższą okolicę. 

           Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach aktywnie włączy się w akcję ekologiczną, angażując wszystkich uczniów.

     • POMOC UKRAINIE

     • Szanowni Państwo!

      W imieniu Starostwa Powiatowego w Myślenicach zamieszczamy treść pisma dotyczącego pomocy Ukrainie:

      Powiat Myślenicki bardzo aktywnie działa na rzecz pomocy Ukrainie, między innymi prowadzimy zbiórkę funduszy, z których każda „złotówka” przeznaczona jest na pomoc humanitarną.

      Jako jednostka samorządowa, jesteśmy instytucją zaufania publicznego. Na bieżąco monitorujemy sytuację uchodźców wojennych z Ukrainy, zarządzamy tak, aby wsparcie zostało właściwie wykorzystane i trafiło bezpośrednio do miejsca zapotrzebowania.

      Wpłacając środki finansowe na nasze konto, macie Państwo gwarancję, że cała kwota zostanie przekazana na aktualnie najpotrzebniejszą formę pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Informujemy o tym na bieżąco na naszej stronie FB:  https://www.facebook.com/myslenicki/.

      Warto wiedzieć również, że tzw. „Specustawa”, uchwalona w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie,  przewiduje ulgi podatkowe dla pieniężnych, rzeczowych oraz nieodpłatnych świadczeń przekazanych lub udostępnianych uchodźcom zarówno przez przedsiębiorców jak i osoby fizyczne.

      Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu myślenickiego – osoby indywidualne, przedsiębiorców i in., chcących skutecznie pomóc Ukrainie, do wpłat na bezpieczne konto Starostwa Powiatowego w Myślenicach!

      Równocześnie bardzo proszę o rozpowszechnienie tej informacji.

      Dane do wpłat:

      ➡Nazwa: Starostwo Powiatowe w Myślenicach

      ➡Numer rachunku: 16 1600 1462 0008 4781 6213 8168

      ➡Tytuł przelewu: Pomoc dla Ukrainy

       

      Z góry dziękuję za wszelką pomoc,

      Z poważaniem,

      Małgorzata Bajer

      Koordynator działań na rzecz Ukrainy

     • KONCERT

     •       15.03.22r  naszą szkołę odwiedzili muzycy z Łódzkiego Biura Koncertowego „ Wirtuoz”, które organizuje koncerty muzyczne o charakterze edukacyjnym.

          Tematyka spotkania opierała się o muzykę wykorzystywaną w filmach, bajkach i przedstawieniach teatralnych. Uczniowie w bezpośrednim odbiorze żywej muzyki mieli możliwość poznania różnych instrumentów  i rekwizytów wykorzystywanych do efektów wzbogacania muzyki takich jak: janczary, frustę, kij deszczowy, wibrasalt, fleksator, dzięki którym można uzyskać np. odgłosy lasu, deszczu czy strzelanie z bicza. Podczas spotkania zaprezentowane zostały także instrumenty pochodzące z Afryki i Ameryki Południowej takie jak ; agogo, marakasy, kalimba orazuczniowie mieli możliwość podjęcia prób wydobycia dźwięku na prezentowanych instrumentach w utworzonym ze słuchaczy zespole.

        Koncert został wzbogacony fachową prelekcją na temat roli perkusji i perkusisty w zespole. Muzycy zaprezentowali uczniom możliwości perkusji elektronicznej i sposoby wykorzystywania jej  w muzyce tworzonej do filmów i musicali.

         Dzięki zróżnicowanemu programowi spotkania udało się prowadzącym zachęcić dzieci  i młodzież naszej szkoły do aktywnego uczestnictwa w koncercie.

     • KARNAWAŁ W JĘZYKU ANGIELSKIM

     •      24 lutego w naszej szkole odbyły się zabawy karnawałowe.
      Uczniowie klas III uczestniczyli również  w CARNIVAL IN ENGLISH - KARNAWALE W JĘZYKU ANGIELSKIM.

      Ten czas to okazja do wprowadzenia odrobiny magii, zabawy i dodatkowej fantazji – wszak to właśnie teraz możemy udawać kogoś, kim nie jesteśmy! To również idealny moment, by mogli: 
      - utrwalić i poszerzyć słownictwo o nazwy postaci fantastycznych i zawodów,
      - utrwalać nazwy czynności i umiejętności,
      - poćwiczyć konstrukcje z czasownikami can, have got, to be, a nawet te bardziej skomplikowane.

      Tematem przewodnim karnawału był „Fantasy world” . Uczniowie chętnie poprzebierali się za rycerzy, księżniczki i wiele innych postaci. Obejrzeli prezentację dotyczącą Wielkiej Brytani oraz rodziny królewskiej. Odbyły się konkursy ze znajomości poznanego słownictwa oraz konkurs piosenki ” Let’s sing in English”- gdzie mogli zaśpiewać  poznane na lekcjach piosenki lub piosenki  swojego ulbionego artysty.
      Było dużo zabawy, tańca i radości .

      W nagrodę wszycy uczniowie orzymali słodkie upominki, zakładki do książek a finaliści dyplomy.

       

      Let’s have fun in English!

     • ŻYWA LEKCJA HISTORII

     •      Dnia 03.03.2022r. w naszej szkole zorganizowana została Żywa Lekcja Historii. Klas 4 –6 oglądały spektakl prezentujący czasy średniowiecza i panowania Piastów w Polsce.

             Aktorzy zachwycali grą, podejściem do młodego widza, bogatym zasobem strojów, uzbrojenia i przedmiotów charakterystycznych dla epoki. Z łatwością aktywowali dzieci, włączając je w tok rozgrywających się zdarzeń.

                 Wszyscy uczniowie byli niezwykle zadowoleni i czekają na kolejne zajęcia z artystami.

     • SZANOWNI PAŃSTWO!

     • Serdecznie dziękujemy za tak ogromny odzew  na nasz apel w sprawie pomocy dla uchodźców z Ukrainy i przekazanie żywności, odzieży, środków higieny osobistej i materiałów opatrunkowych. 

      Za każdą okazaną pomoc i szczodrość dziękujemy.

     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

     • "Żołnierze wyklęci"

      Oszukani, porzuceni, nieugięci!

      Opluwani, poniżeni i wyklęci!

      Pozbawieni swoich domów, swojej ziemi.

      Poszli walczyć, żeby zginąć, albo zmienić...

      1 marca - DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH uczciliśmy w naszej szkole pogadankami o losach żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. 

      Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne oraz gazetki związane z tematem, które zostały umieszczone na korytarzu i w klasach. 

      PAMIĘTAJMY O NASZYCH BOHATERACH, KTÓRZY ZGINĘLI Z RĄK KOMUNISTYCZNEJ WŁADZY, WALCZĄC O NIEZALEŻNĄ POLSKĘ.

     • SZANOWNI PAŃSTWO!

     •        W dniu 08 marca tj. wtorek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców w stołówce szkolnej. Bardzo prosimy o uczestnictwo w tym spotkaniu trójki klasowe.

             W dniu 09 marca tj. środa odbędą się zebrania z wychowawcami klas I - III, a w dniu 10 marca tj. czwartek z wychowawcami klas IV - VIII.

      Spotkania odbędą się o godzinie 17.00 w salach, w których uczą się poszczególne klasy.

          Nauczyciele nie będący wychowawcami będą do Państwa dyspozycji w pokoju nauczycielskim w budynku A i B.

     • WARSZTATY CUKIERNICZE

     • Jesteśmy już po drugiej turze warsztatów cukierniczych dla klas V - VIII przygotowanych przez Panią Dorotę Leśniak - właścicielkę Pracowni Tortów Sweet Land z pomocą Pań z Rady Rodziców - Panią Agatą Golą i Panią Pauliną Ziemblą.

      Pani Dorota opowiedziała uczniom o swojej pracy, podzieliła się swoim doświadczeniem i pokazała tajniki pracy cukiernika. Następnie uczniowie podzieleni na grupy dekorowali po dwie słodkości.: 

      - babeczki  Banoffe z kremem z białej lub mlecznej czekolady,

      - Cakepops - waniliowe kuleczki w polewie z mlecznej czekolady.

      Dzieci z ochotą brały udział w działaniach i ze smakiem zajadały się samodzielnie ozdobionymi produktami.

      Dyrekcja Szkoły wraz z całą społecznością szkolną kieruje serdeczne podziękowania Pani Dorocie za przeprowadzenie warsztatów, zasponsorowanie  wykorzystanych produktów i wielkie serce dla naszych uczniów.

      Podziękowania składamy również na ręce Pani Agaty i Pani Pauliny za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie.

      Pieniądze, które uczniowie wpłacili za warsztaty zostały przekazane Radzie Rodziców, która na spotkaniu w dniu 08 marca 2022 r. zdecyduje na co będzie przeznaczona zebrana kwota.