• BEZPIECZNE WAKACJE

     • W dniu 21 czerwca 2022 r. w ramach prowadzonych w szkole  działań promujących bezpieczeństwo i szeroko pojęte zdrowie, gościliśmy przedstawicieli Policji w Sułkowicach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji.  W zajęciach  udział wzięli uczniowie klas I - VIII naszej szkoły. Pogadanka, przykłady „z życia wzięte”, przybliżyły wiedzę dotyczącą zagrożeń i możliwości ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku.

      Bardzo dziękujemy naszym Gościom za przyjęcie zaproszenia do szkoły i przybliżenie wiedzy w dziedzinach szczególnie ważnych dla uczniów.

     • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • 67 czerwca 2022 roku odbył się KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  adresowany do uczniów klas III i VI. Z przyjemnością powróciliśmy po przerwie spowodowanej pandemią do tego wydarzenia. Odzew uczniów chętnych do udziału w tym wydarzeniu był bardzo duży.

      Celem konkursu było :

      • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego;
      • rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim;
      • podniesienie poziomu umiejętności językowych;
      • popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży szkolnej;
      • wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo;
      • wspieranie systematycznej pracy nad językiem.

      Uczniowie klas III  podczas 90 minut rozwiązywali 15 zadań . Musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z klasy 1, 2 i 3. Natomiast uczniowie klas VI  rozwiązywali test zawierający 35 zadań obejmujących materiał z klasy 4, 5, 6 a nawet 7.

      Podczas konkursu sprawdzana była głownie znajomość zakresów tematycznych i grup leksykalnych.

      Poziom uczestników był bardzo wysoki  ale ostatecznie na podium stanęli:

      KLASY VI

      I miejsce:   Lena Gaweł   kl. VI A  UZYSKAŁA 100% wynik !

      II miejsce: Dawid Hodurek  kl. VI A

      III miejsce: Maria Irzyk  kl. VI B

      KLASY III:

      I miejsce:  Magdalena Bąk  kl. III A

      II miejsce: Lena Kotoniak kl. III A

      III miejsce ex aequo:  Gabriela Latoń   kl. IIIA ,  Natalia Biela   kl. III B

      wyróżnienia:

       Milena Hodurek          kl. III A

       Marcelina Obajtek      kl. III A

       Hanna Kosek              kl. III A

       Adam Bargieł              kl. III A

       Wiktor Chłodecki        kl. III B

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych kompetencji językowych ! 

      Organizatorzy:

      Beata Zięba

      Aleksandra Gardoń

     • Konkursy Języka Angielskiego dla klas IV i V

     •      30 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas V, a 7 czerwca dla klas IV.

      Celem konkursów było doskonalenie znajomości języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań oraz zapewnienie uczniom możliwości sprawdzenia swojej wiedzy.

      W konkursach wzięło udział 20 uczniów z klas IV i 16 uczniów z klas V.a

      Test pisemny miał formę pytań zamkniętych i otwartych, sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość środków i funkcji językowych. Za ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​konkurs można było uzyskać maksymalnie 60 punktów w klasie IV i 70 punktów w klasie V. Zwycięzcy konkursu otrzymają  dyplomy i nagrody, które zasponsorowała Rada Rodziców.

      Oto lista zwycięzców:

      Klasy IV

      I miejsce: Emil Latoń  - kl. 4a

      II miejsce: Zuzanna Marzec - kl. 4b

      III miejsce: Julita Gil - kl. 4a

      wyróżnienie: Bartosz Hołuj  - kl. 4b

      Klasy V

      I miejsce: Karol Kizinkiewicz - kl. 5a

      II miejsce: Dominik Betlej - kl. 5a 

      III miejsce: Weronika Horwat - kl. 5a 

      wyróżnienie: Małgorzata Piechota -  kl 5b

       

      Gratuluję ogromnej wiedzy i życzę dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.

      Organizator

      I. Prof​​​​​​​ic

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     •      Informujemy, iż w dniu 23 czerwca (czwartek) 2022 r. odbędzie się pożegnanie klas VIII
      o godzinie 10.00 na hali sportowej w budynku B. 

      Zapraszamy Rodziców uczniów klas VIII na tę uroczystość.

      W dniu 24 czerwca (piątek) 2022 r. odbędzie się urooczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022, według następującego harmonogramu:    

      8:30 – Msza Święta dla wszystkich uczniów z klas I-VIII w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach

      9:30 – Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla wszystkich uczniów z klas I-VIII.

     • SOK - Akcja Wakacje

     • Uprzejmie informujemy, iż Sułkowicki Ośrodek Kultury w dniach 25.07 - 12.08.2022r., w godz. 9.00 - 13.00 organizuje Akcję Wakacje. Zachęcamy uczniów do skorzystania z oferty.

     • PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORÓW

     • "Cieszę się, że są ludzie, którzy nie tylko mówią,

      co powinno być zrobione, lecz po prostu to robią;

      Którzy zjawiają się zawsze tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc"

                                                                                                  R. Haak

      W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji naszej uroczystości. Naszym sponsorom – bo bez ich wsparcia i pomocy finansowej uroczystość nie byłaby tak dostojna, naszym nauczycielom, uczniom, oraz Radzie Rodziców.

      Są to: Fabryka Narzędzi "Kuźnia"    Alubrass Ewa Bartosz,    Interdrew    Miki Recykling,     

      F.H.U. Wojciech Biela,      Multiled Solution,     ROMI Roman Kuchta,    Metalmix,   Rada Osiedla,

      Urszula Broda,    Magdalena Łapa,   Rafał Kurek,    Dorota Bobowska,    Anna Francuziak,      Monika

      Światłoń.

      Mamy  nadzieję, że wszelkie działania, które poprzedziły tę uroczystość i sama uroczystość trwale zapadną
      w pamięć naszych uczniów, a przede wszystkim będą dumni z tego, że stanowią cząstkę naszej szkolnej sułkowickiej społeczności.

     • JUBILEUSZ NADANIA IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ

     •           W dniu 14 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach świętowała 30 rocznicę nadania imienia.

      Uroczystość  rozpoczęła się w kościele parafialnym mszą świętą,  odprawioną przez wikariusza ks. Macieja Kłosa. Podczas kazania padło wiele pięknych słów i refleksji dotyczących życia  i twórczości wielkiego wieszcza narodowego jakim był Adam Mickiewicz.

      Jubileusz zgromadził wielu znakomitych gości: przedstawicieli władz samorządowych na czele z panem burmistrzem Arturem Grabczykiem i Wiceburmistrzem Dariuszem Melerowiczem, przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Krakowie w osobie pani wizytator Anny Klimas - Waligóry, dyrektorów szkól i  instytucji działających na terenie gminy, czynnych nauczycieli, którzy pracowali w naszej placówce oraz wielce szanownych nauczycieli emerytów, którzy tworzyli historię naszej szkoły.

      Pani Dyrektor Krystyna Madejczyk w swoim przemówieniu powiedziała, „że w życiu każdego człowieka są chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń. Mamy wówczas okazję do rozpamiętywania tego, co było, co jest i mamy też okazję do snucia wizji tego, co będzie. Okazje tego typu nie zdarzają się codziennie. Są to wydarzenia, na które czeka się latami. Święto Szkoły to czas wzruszeń, powrót do tego, co ocalało, jako obraz najpiękniejszych lat życia.”

      Przypomniała również historię nadania imienia Szkole Podstawowej w Sułkowicach.                         

      Podczas uroczystości na ręce pani dyrektor Krystyny Madejczyk wręczono gratulacje oraz prezenty z okazji jubileuszu, a pod tablicą upamiętniającą patrona złożono kwiaty.

      W części artystycznej uczniowie z klasy VI a i VI b, należący do koła języka polskiego:  „Fraszka” zaprezentowali sztukę wg. autorskiego scenariusza naszej polonistki Renaty Misiewicz pt. „ Strapiony Mickiewicz, czyli maleńka sztuka o wielkiej przyjaźni”. Młodzi aktorzy, przygotowani przez panią Renatę, zmierzyli się z kryzysem twórczym naszego Patrona, przedstawiając jego rozterki w jednoaktowej sztuce. Przyjaciele Adasia, w rolę którego wcielił się niezrównany Radosław Jędrzejowski z kl. VI b, pomogli mu odzyskać wenę, aby znów mógł tworzyć same arcydzieła. Uczennice i uczniowie; Lena Gaweł, Oliwia Skorut, Bartłomiej Broda oraz Jacek Bochenek w zabawny sposób wspierali Adama rozweselając jednocześnie zgromadzoną publiczność. Ania Biela, która wcieliła się w postać żony Mickiewicza, porywająco wyrecytowala wiersz "Przyjaciele", przypominając wszystkim o wartości przyjaźni. Uczennica zaśpiewała również piosenkę "Bo wszędzie jest moja Ojczyzna" wzruszając wszystkich zgromadzonych gości. Kolejną część występu stanowiły recytacje znanych wierszy poety, które zaprezentowali: Ernest Piechota, Weronika Garbień, Jessica Cieślik, Martyna Głuc, Julia Krzyżek, Jakub Puć, Mariusz Latoń, Mateusz Mielecki, Aleksandra Światłoń, Maja Żołnierek, Olimpia Chajdaś, Kacper Kaczmarczyk, Viktor Migner oraz Antonina Kowalczyk.

      W przygotowanym programie nie zabrakło również pięknych układów choreograficznych, które skłaniały widzów do refleksji nad sztuką tworzenia. Był to taniec  pt. „Natchnienie”  autorstwa pani Danuty Kostowal -Suwaj , który zaprezentowały  uczennice  z kl. III a, taniec z szarfami  dziewczynek z klas drugich, opracowany przez ich  panią Renatę Urbańczyk oraz występ  uczennic kl. VI b, które przygotowała nasza absolwentka pani Karolina Moskal, prowadząca Studio Tańca RE. Natomiast pani Maria Zajda wraz ze swoimi wychowankami  przenieśli zaproszonych gości  na wytworną salę balową, gdzie pary zaprezentowały walc wiedeński.

      Całość programu artystycznego dopełnił występ uczniów klasy III b wraz z chórem szkolnym prowadzony przez pana Dominika Bańdurę, który akompaniował do wszystkich śpiewanych utworów i mówionych recytacji.

      Na koniec występu zabrzmiała tryumfalnie melodia Poloneza z filmowej adaptacji – epopei „Pan Tadeusz”. Uczniowie z  kl. VI a  przygotowani przez panią Danutę Nykiel  zatańczyli w pięknych strojach nasz taniec narodowy. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami .

      Po zakończeniu części oficjalnej  zaproszeni goście udali się na poczęstunek.  Był on okazją do wspólnych rozmów i  wspomnień, którymi chętnie dzielili się szczególnie ci nauczyciele, którzy pracowali w naszej szkole w pamiętnym 1992 roku. Podczas części nieoficjalnej, można też było obejrzeć wystawę upamiętniającą postać Adama Mickiewicza  i wpisać się do księgi pamiątkowej.

      Jubileusz 30 -lecia z patronem Adamem Mickiewiczem w Szkole Podstawowej  nr 1 w Sułkowicach był okazją do przypomnienia uczniom  o polskiej kulturze, tożsamości  i narodowości. Ucząc się i pracując pod patronatem tak wyjątkowego człowieka stajemy się ludźmi, którzy rozumieją znaczenie słów ojczyzna i patriotyzm.

                 

      Małgorzata Garbień

     • KONCERT UCZNIÓW ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ

     •     W dniu 08.06.2022r. odbył się koncert uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej w Sułkowicach. Celem spotkania było zachęcenie dzieci i młodzieży z naszej placówki do odwiedzenia tejże szkoły w czasie dni otwartych, w dniach 20 -21 czerwca i ewentualnego zapisu do niej.

          W czasie występu zaprezentowano grę na takich instrumentach jak: skrzypce, saksofon, trąbka, perkusja, ksylofon, pianino i akordeon. Prezentacja utworów muzycznych została poparta dokładnym omówieniem budowy i zasad działania poszczególnych instrumentów.

         Bardzo cieszy fakt, że wśród występujących, byli także uczniowie naszej szkoły i być może to właśnie ich piękna gra zachęci koleżanki i kolegów do podjęcia nauki w szkole muzycznej.

     • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ADAMIE MICKIEWICZU

     •        Rok 2022 uznany został Rokiem Romantyzmu Polskiego. W 1822 r. w Wilnie wydano Ballady i romanse Adama Mickiewicza, zawarte w tomiku poetyckim, który wyznaczył początek polskiego romantyzmu. Wtedy po raz pierwszy ujrzały światło dzienne Romantyczność, Powrót taty, Świtezianka, Pani Twardowska, bez których trudno wyobrazić sobie ostatnich dwieście lat polskiej literatury. Zrodziła się epoka, w której tworzyli genialni artyści, myśliciele i działacze polityczni. Wynieśli oni polską literaturę, muzykę i malarstwo do rangi czołowych osiągnięć kultury europejskiej. Bez  wieszczów Mickiewicza i Słowackiego, pochowanych w królewskich kryptach, ich twórczości, nie bylibyśmy dzisiaj tym, kim jesteśmy.

            Ta rocznica stała się dobrym powodem do przypomnienia sobie utworów Adama Mickiewicza – PATRONA NASZEJ SZKOŁY.

            16 maja uczniowie klas IV – VII przystąpili do szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości tego poety pod hasłem: A ze słabością łamać uczmy się za młodu. Do ich zadań należało m. in. rozwiązanie testu sprawdzającego znajomość biografii twórcy oraz treści niektórych bajek, ballad, Dziadów cz. II oraz Pana Tadeusza. Zwycięzcy świetnie poradzili sobie z niełatwymi pytaniami konkursowymi. Oto laureaci:

      I miejsce:    Wiktor Klus   7b

                           Karol Kizinkiewicz  5a

      II miejsce:   Igor Sroka   5a

                           Alicja Grzybek   4a

      III miejsce:  Martyna Wojdyła  7a

                            Małgorzata Piechota  5

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! 

      Bogumiła Blak

      Anna Frosztęga

     • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

     • Jak co roku u uczniowie klas czwartych w ramach podsumowania wiedzy z wychowania komunikacyjnego zdają egzamin na kartę rowerową.

      2.06.2022 r odbył się właśnie egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy"

       Składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie musieli zaprezentować umiejętność jazdy na rowerze oraz podstawowe manewry na drodze.

      A w drugiej rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego.

      Egzamin odbywał się przy wsparciu przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

      Emocji nie brakowało.

      Wierzymy, że wpłyną one pozytywnie na  bezpieczeństwo naszych młodych kierowców .

       

      Ewa Garbień 

      Łukasz Zając

     • DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU

     • Dzień Dziecka to najweselszy dzień w roku, ponieważ na twarzach  wszystkich dzieci widać szczery uśmiech.

      W naszej szkole w tym dniu zorganizowaliśmy Dzień Sportu. Klasy mogły wziąć udział w rywalizacji w następujących konkurencjach:  młodsze klasy w wyścigach rzędów, a starsze w rozgrywkach w „Dwa ognie”, piłce siatkowej i piłce nożnej.

      Rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje, ogromne zaangażowanie oraz radość ze wspólnej zabawy. 

      Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodycze
      i napoje ufundowane przez Radę Rodziców.

      Dziękujemy za udział w rozgrywkach i zapraszamy za rok