• KARNAWAŁ

• Dnia 17.02.2023 r. klasy IV a i IV b brały udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez swoich wychowawców. Większość uczniów, poprzez niecodzienny strój, zamieniła się na czas imprezy w bajkowe postaci. Z pomocą rodziców udało się przygotować słodki poczęstunek, który okazał się nieodzownym elementem imprezy. Szalonej zabawy na parkiecie oddali się wszyscy uczestnicy, łącznie z nauczycielami. Główną atrakcją okazał się konkurs na najciekawszy układ taneczny, w którym udział wzięły trzy grupy - dwie z klasy IV b i jedna z IV a. Jury w składzie Beata Zięba, Małgorzata Opyrchał, Piotr Sroka, oceniało pomysł -ogólne wrażenie oraz aktywność uczestników w tańcu. Wszystkie grupy otrzymały I miejsce, z wyróżnieniem uczennic z klasy IV a. Bal karnawałowy okazał się wspaniałą okazją do integracji połączonej z tanecznymi szaleństwami na parkiecie.

Małgorzata Opyrchał, Beata Zięba

• Spotkania z historią- karnawał

Klasy pierwsze okres karnawału zakończyły  21 lutego 2023 r. kolejnym „Spotkaniem z historią”. Uczniowie wraz z wychowawcami zostali ugoszczeni przez Panią Małgorzatę Dzidek- Dyrektor Biblioteki Publicznej oraz Pana Macieja Ziemblę w Izbie Tradycji. Tym razem poznawaliśmy zwyczaje i obrzędy związane z Ostatkami.
            Z zainteresowaniem obejrzeliśmy związaną z tematem prezentację, z której dowiedzieliśmy się jak na przestrzeni wieków bawiono się w karnawale nie tylko w Polsce. Rozmawialiśmy o tych zwyczajach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, które wyróżniają nasz region i nasz kraj. Dowiedzieliśmy się, że swoją historię i przynależność narodową ma muzyka i instrumenty muzyczne, tańce, stroje a także potrawy. Spotkanie zakończyliśmy wspólnymi tańcami i kolorowaniem masek karnawałowych. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.

Danuta Kostowal- Suwaj,  Dominik Bańdura

• DZIĘKUJEMY !!!

• Pani Anna Sala, pani Alicja Krawczyk, pani Krystyna Biela, Pan Szczepan Włoch, Pan Jakub Judasz-  rodzice uczniów z klasy III a.

Pani Paulina Bochenek, Pani Jolanta Moskal, Pan Grzegorz Bochenek- rodzice uczniów z klasy III b.

Serdecznie dziękuję Rodzicom, którzy poświęcili swój czas i pięknie odmalowali sale lekcyjne, w których uczą się uczniowie klasy III a i klasy III b. Dzięki ich wspaniałej pracy dzieci wróciły po feriach do pięknych i czystych sal.                                                                           Danuta Nykiel

• ZAPISY DZIECI DO KLASY I

• Zapisy dzieci 7-letnich ( rocznik 2016) do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będą w dniach od 21 lutego - 10 marca 2023 r. w godzinach 7:15 – 15:15 w sekretariacie szkoły.

Do zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły zobowiązani są jego rodzice lub prawni opiekunowie. W załączeniu druk zgłoszenia dziecka do szkoły.

• WALENTYNKI

•   Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował  pocztę walentynkową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych jak  i młodszych uczniów. Można było zakupić kartki walentynkowe i serduszka. W całej szkole dominował kolor czerwony, gdyż wielu uczniów ubrało się w tym kolorze.

Życzenia walentynkowe dla koleżanki czy kolegi to miły gest względem osoby, z którą łączy nas przyjaźń lub koleżeństwo. Liczy się pamięć i dobre chęci, które na pewno zostaną docenione przez odbiorcę.

• IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ

• 24 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które po wspaniałej i zaciętej walce zajęły II  miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

15 lutego 2023 roku odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w  Szkole Podstawowej nr 2. W tych rozgrywkach nasze drużyny walczyły z dużym zaangażowaniem i  zajęły II miejsca.

Zawodom towarzyszyła wspaniała atmosfera, rywalizacja fair play i dużo pozytywnych emocji. Bardzo dziękujemy za sportową postawę. Życzymy kolejnych sukcesów.

• Zachęcamy do przekazania 1,5% na rzecz szkoły

• Szanowni Państwo przypominamy o możliwości dokonania rozliczenia podatku PIT w naszej szkole.

Pani Joanna Betlej  będzie rozliczać PIT-y w każdą środę w sali nr 10. PIT-y można też zostawić w sekretariacie w dowolnym dniu.

Jeśli Państwo samodzielnie dokonują rozliczeń, a zechcieliby 1,5 % przekazać na rzecz naszej szkoły to podajemy nr  KRS 0000052078.

Rachunek bankowy: Bank PEKAO S.A. w Krakowie 67124045331111000054231735

• KONKURS PLASTYCZNY - STRAŻ POŻARNA

• W powiatowym etapie konkursu plastycznego o straży pożarnej nasza uczennica Danuta Piech z klasy VI a zajęła II miejsce i jej praca awansowała do etapu wojewódzkiego. GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI !!