• SZANOWNI PAŃSTWO

     • W związku z planowaną nauką zdalną od 20 grudnia, przesuwamy termin kiermaszu świątecznego.
      Bardzo prosimy o przekazywanie stroików i ozdób świątecznych do dnia 14 grudnia, ponieważ kiermasz w szkole będzie trwał od 15 do 17 grudnia. Bardzo przepraszamy za zmiany i wszystkim, którzy zaangażują się w naszą akcję serdecznie dziękujemy. Uzyskane fundusze zasilą konto Rady Rodziców i zakupione zostaną pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów. 

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców do udziału w kiermaszu w godzinach od 8.00 do 16.00 w dniach od 15 do 17 grudnia 2021 r.

     • MIKOŁAJKI W SZKOLE!

     •     Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego.

            Zgodnie z tradycją 6 grudnia Święty Mikołaj w towarzystwie aniołów zawitał w szkolne progi i dla każdego ucznia przyniósł słodkie upominki. Nie zapomniał również o dzieciach ze świetlicy szkolnej, których obdarował małym stołem do ping - ponga oraz różnego rodzaju artykułami i przyborami szkolnymi. 

          W tym wyjątkowym dniu, dominował w naszej szkole kolor czerwony – nie zabrakło mikołajkowych czapek i opasek reniferów.

          Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

      Całość upominków sfinansowała Rada Rodziców, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy.

          

     • Ogłoszenie dla Uczniów - Wolontariuszy działających przy Grupie Środowiskowej Stowarzyszenia Kolonia

     • Jeśli chcesz sprawić radość;

      Jeśli chcesz podzielić się swoim talentem -

      Weź udział w akcji  

      „Świąteczne życzenia”

      Przygotuj samodzielnie i starannie kartki świąteczne                       
      bez życzeń (minimum 5 sztuk).

      Wykonane kartki (bez życzeń) należy zanieść z kopertą do biblioteki szkolnej do 13 grudnia 2021 r.

      Kartki te zostaną przekazane osobom starszym z Klubu Seniora działającym przy Stowarzyszeniu Wincentego a’Paulo oraz podopiecznym Grupy Środowiskowej Stowarzyszenia „Kolonia”.

                                 Beata Zięba oraz Opiekun Grupy Środowiskowej Danuta Kostowal –Suwaj

     • SZCZEPIENIA DZIECI

     •      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

      w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

      Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

      Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.

      W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.

      Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  

      Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek

      MINISTER EDUKACJI I NAUKI

      Adam Niedzielski

      MINISTER ZDROWIA

     • GMINNY KONKURS SZOPEK, GWIAZD BETLEJEMSKICH, STROIKÓW ORAZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH 2022 r.

     • W konkursie będą oceniane tylko prace z terenu Gminy Sułkowic

      W celu podtrzymania tradycji Świąt Bożego Narodzenia - wykonywania szopek i odwiedzania domów przez kolędników, Sułkowicki Ośrodek Kultury organizuje coroczny Konkurs Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików oraz Kartek Świątecznych.

      1. KRYTERIA OCEN

      1a/  Szopki oceniane są w 3 kategoriach: mała, średnia i duża, a w ocenie uwzględnia się:

      • nawiązanie do tradycji szopy, stajni betlejemskiej
      • wprowadzenie figur, oświetlenia
      • zastosowane materiały
      • staranność i pracochłonność wykonania i ogólne wrażenia estetyczne

      1b/ Stroiki, gwiazdy betlejemskie oraz kartki świąteczne wykonywane są techniką dowolną, a w ocenie uwzględnia się:

      • pomysłowość, staranność, własnoręczne wykonanie
      • zachowanie tradycji, nawiązanie do  idei Świąt Bożego Narodzenia
      • ogólne wrażenie

      Ponadto  kartki świąteczne będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych:

      1) Przedszkole, 2) Szkoła Podstawowa kl. I-III, 3) Szkoła Podstawowa kl. IV-VIII, 4) Szkoły ponadpodstawowe i dorośli. 5) inne

      2. TERMIN i MIEJSCE

      Podpisane prace należy dostarczyć do Sułkowickiego Ośrodka Kultury – ul. 1 Maja 70, do 07.01.2022 r. w godzinach otwarcia.
      Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 11.01.2022 r. na stronie www.sok.sulkowice.pl. Wręczenie  nagród odbędzie się 14.01.2022 r.

      3. INFORMACJE ORGANIZACYJNE

      Prace powinny być oznaczone mocno przytwierdzoną „metryczką", zawierającą: imię i nazwisko uczestnika/ów, klasę /wiek uczestnika/ów/, nazwę instytucji (nazwa szkoły, przedszkola itp.), miejscowość oraz telefon kontaktowy.
       
      Po zakończeniu konkursu ostateczny termin odbioru prac ustala się do  17 stycznia 2022 r.
      Prace należy odbierać w godzinach pracy ośrodka tj. od 9:00-21:00.
      Nieodebrane prace stają się własnością Sułkowickiego Ośrodka Kultury.

      Nagrody funduje Sułkowicki Ośrodek Kultury. W przypadku prac zbiorowych Jury przyznaje jedną nagrodę.

     • BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI!

     • Szanowni Państwo,

      w obliczu czwartej fali COVID-19 prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu dystansu społecznego na terenie placówki. Prosimy  również, abyście Państwo uwrażliwili swoje dzieci i przypominali im codziennie o przestrzeganiu zasad sanitarnych Odpowiedzialne zachowanie pozwoli nam uniknąć niepotrzebnej kwarantanny dla dzieci, nauczycieli i rodziców.

             K. Madejczyk

     • WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

     • Czasem trzeba odpocząć od nauki i obowiązków i potrzebna jest odrobina zabawy. Z tego powodu uczniowie klasy 7 B, 7 A oraz 8 A w dniach 15 i 16 listopada pojechali na dwudniową wycieczkę do Ogrodzieńca.

           Pierwszy dzień był pełen atrakcji. Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI  w Krakowie, gdzie wzięli udział w warsztatach pt. „W stronę światła”. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję stworzenia map hipsometrycznych, odbycia podróży na Marsa wraz z Elonem Muskiem, oderwania się od własnego cienia czy wykonania nietypowych eksperymentów ze światłem  i dźwiękiem.

      Po zakwaterowaniu w hotelu pod LILIJKĄ w Podzamczu i krótkim odpoczynku uczniowie udali się na Ogrodzieniecki Zamek.

            W pierwszej kolejności odwiedzili TWIERDZĘ ŚWIATŁA – gdzie czekały na nich piękne iluminacje świetlne. O godzinie 20:00 rozpoczął się WIECZÓR Z DUCHAMI. Pod­czas noc­nego zwiedza­nia prze­wod­nik zabrał grupę w podróż po zamkowych zaka­markach opowiada­jąc owiane leg­endą historie…, a z mrocznych zakątków wyła­ni­ały się niespodziewanie straszne zjawy…,  działy się rzeczy niesłychane. Po wieczorze pełnym pisków i strachu, uczniowie wspólnie z kustoszem zamkowym spędzili ciekawe chwile grzejąc się przy ognisku, piekąc kiełbaski i słuchając ciekawych, strasznych i tajemniczych opowieści o Zamku. Z zamkowej wieży spoglądała nieznana postać, co napędziła wszystkim stracha!

           Aby dodać uroku temu magicznemu miejscu - na koniec wieczoru uczniowie zapalili pochodnie i okrążyli mury średniowiecznej budowli.  Podczas spaceru uczniowie przeżyli chwile grozy w czasie spotkania z duchami…Drugiego dnia uczniowie zmęczeni i pełni wrażeń relaksowali się w kinie i ulubionej restauracji. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

      Serdeczne podziękowania za opiekę nad uczniami podczas wycieczki  kieruję do Pani Marii Bochni .

      Wychowawca klasy 7B  Aleksandra Gardoń

     • • DUMA I SZACUNEK – „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”

     • Szanowni Państwo,
      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki zachęcamy Państwa do zainteresowania i rozpropagowania akcji „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”, akcji  zorganizowanej przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

      Akcja powstała dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji, którzy z oddaniem pełnią Służbę i bronią Polskiej Granicy.

      Zachęcamy zatem do wysyłania fotografii prac (rysunków, obrazków, grafik) przygotowanych przez dzieci, które dodadzą otuchy funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji. Gotowe prace prosimy wysyłać na adres: dumaiszacunek@gmail.com.

     • SPOTKANIE RADY RODZICÓW

     •  

      W dniu 23 listopada 2021 r. tj. wtorek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły w stołówce szkolnej. 

      Bardzo prosimy o niezawodne przybycie trójek klasowych z każdej klasy na to spotkanie. 

      K. Madejczyk

     • Małopolski Konkurs Geograficzny

     • Uczennica naszej szkoły Wiktoria Piechota z klasy VIII b zajęła I miejsce w szkolnym etapie Małopolskiego Konkursu Geograficznego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, osiągając wysoki wynik 88% i zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbędzie się 6 grudnia 2021 r.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu! 

                                                                              Małgorzata Mardaus

     • ODKRYWAMY MAŁOPOLSKĘ  

     •     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach wzięła udział w projekcie „Odkrywamy Małopolskę. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Głównym celem projektu było poznanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu Małopolski, upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego, zachęcanie do aktywnych form spędzania czasu, poprawa kondycji oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej.

      W projekcie wzięło udział 119 uczniów z klas III, VII i VIII. Wszystkie wycieczki odbyły się w październiku.

      Klasy III wybrały się na wycieczkę do Marcówki, gdzie uczniowie poznali zajęcia gospodarskie - karmienie małych i dużych zwierząt, mielenie ziarna na mąkę za pomocą dawnych narzędzi, zapoznali się z wypiekaniem moskoli (placków pieczonych na blasze), poznali sposoby na kiszenie kapusty, wyrabianie masła, chleba, oscypków. Uczniowie również odbyli wizytę w szałasie pasterskim i poznali krajobraz Beskidu Makowskiego.

      Klasy VII udały się na  wycieczkę do Zawoi, gdzie uczniowie brali udział w zajęciach terenowych na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego, które przybliżyły im poznanie flory i fauny oraz walorów przyrody babiogórskiej, poznali również tradycje, kulturę i architekturę wsi. Na zakończenie zajęć uczniowie obejrzeli ciekawą wystawę w Babiogórskim Parku Narodowym. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek i rozdaniem nagród dla uczniów za udział w grze terenowej, która była świetną okazją do sprawdzenia orientacji w terenie.

      Klasy VIII wybrały się na wycieczkę do Zakopanego, gdzie uczniowie zwiedzili kilka ciekawych miejsc: Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kościół i Cmentarz na Pęskowym Brzyzku, góralską Kaplicę na Jaszczurówce. Atrakcją był wyjazd kolejką na Gubałówkę i na skocznię Wielka Krokiew.  

      Wycieczka pozwoliła uczniom poznać atrakcje turystyczne Zakopanego i okolicy,  elementy rzeźby wysokogórskiej i dziedzictwo kulturowe pozostawione przez poprzednie pokolenia.

      Dziękujemy Województwu Małopolskiego i Gminie Sułkowice za udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji w kwocie 6900 złotych na realizację projektu „Odkrywam Małopolskę”.

      Zdjęcia w galerii.

       

       

     • Święto Niepodległości w naszej szkole

     • 10 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 103 rocznicę odzyskania niepodległości  na 2 apelach – pierwszy dla klas I-IV, drugi dla klas V-VIII.

      Odświętnie ubrani, z pięknymi kotylionami, uczniowie i nauczyciele dali świadectwo, że niepodległość jest dla nas słowem niezwykle ważnym.

      Uroczystość rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem  hymnu narodowego. 
      Włączyliśmy się w ten sposób w akcję #SzkołaDoHymnu zaproponowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

      W dalszej części naszego apelu Pani wicedyrektor Danuta Nykiel w swoim poruszającym wystąpieniu przypomniała, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

      Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskaliśmy niepodległość. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu całej społeczności szkolnej oraz prezentacjami i filmikami. Między innymi  młodsi uczniowie mogli obejrzeć filmik pt.: „Jest Polska”, który został nagrany w  ramach  wspólnego  projektu  "Wycieczki z klasą" naszej Szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną, natomiast klasy V - VIII obejrzeli prezentację pt.: "Odzyskanie niepodległości", co zapewne przyczyniło się do lepszego poznania historii naszej Ojczyzny i głębszego przeżywania tych chwil.

      Dzień ten w naszej szkole był wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. 

     • Gminny Konkurs Plastyczny pt. "W hołdzie Janowi Pawłowi

     •       Mamy laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "W hołdzie Janowi Pawłowi II", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Harbutowicach.

      Naszymi laureatami zostali:

      w kat.kl.I-III            Milena Liszkiewicz kl.I a

      Kat.kl.IV-VI            Magdalena Zawada kl.Vb

      Kat.VII - VIII          Patrycja Stachura kl.VII b

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Ewa Garbień

     • ZAJĘCIA PRAKTYCZNE Z PIERWSZEJ POMOCY

     • 5 listopada odbyło się w naszej szkole szkolenie uczniów klas IV- VI i VII- VIII z zakresu „Pierwszej Pomocy”, które prowadzili strażacy z OSP w Sułkowicach.

      Podczas spotkania uczniowie przyswajali praktyczną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli również okazję sprawdzić się indywidualnie, ćwicząc poznane umiejętności na fantomach, podzielić się swoimi spostrzeżeniami  z kolegami i koleżankami. Dowiedzieli się w jaki sposób powinni zareagować w razie napotkania osoby poszkodowanej, w jaki sposób wezwać pomoc, a także obserwowali na czym polega udzielanie  pomocy osobie nieprzytomnej.

      Bardzo dziękujemy druhom: Janowi Klusowi, Michałowi Polakowi oraz Michałowi Kiebzakowi za przeprowadzenie praktycznych ćwiczeń. Zajęcia te na długo pozostaną
      w pamięci uczniów i na pewno stanowić będą praktyczną lekcją w życiu codziennym.

       

     • PODZIĘKOWANIE

     • ​​​​​​​

      Dyrekcja, Rada Rodziców oraz cała Społeczność  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom,  którzy poprzez przygotowanie bądź zakup ciasta włączyli się do akcji Słodki smak Niepodległości”.
      Pozyskane środki ze sprzedaży ciast zasilą konto Rady Rodziców, która nieustannie wspiera przedsięwzięcia szkoły służące dobru wszystkich uczniów. 

      Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów i radości z podejmowanych działań.

     • Wycieczka do Zakopanego

     •        Dnia 26 października klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Zakopanego w ramach projektu „Odkrywamy Małopolskę”.

      W ramach tego projektu uczniowie pod opieką nauczycieli mogli zwiedzić kilka ciekawych miejsc:

      Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kościół i Cmentarz na Pęskowym Brzyzku, góralską Kaplicę na Jaszczurówce,  wyjechać kolejką na Gubałówkę i na skocznię Wielka Krokiew oraz pospacerować ulicami Zakopanego.

      Ten wyjazd pozwolił uczniom poznać atrakcje turystyczne Zakopanego i okolicy, poznać elementy rzeźby wysokogórskiej i dziedzictwo kulturowe pozostawione przez poprzednie pokolenia.

     • Listopadowe Święta

     • W dniu Zaduszek, W czas jesieni,
      Odwiedzamy bliskich groby,
      Zapalamy zasmuceni
      Małe lampki - znak żałoby.

      Światła cmentarz rozjaśniły,
      Że aż łuna bije w dali,
      Lecz i takie są mogiły,
      Gdzie nikt lampki nie zapali.

      Władysław Broniewski "Zaduszki"

                   Już po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      W ramach akcji odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci, uporządkowaliśmy bezimienne i opuszczone groby w okolicy, przygotowaliśmy  wystawy/gazetki ścienne w klasach. 

                  Klasa III a wraz z wychowawcą zorganizowała pieszą wycieczkę na cmentarz choleryczny -  położony na uboczu, z dala od głównej drogi biegnącej przez miasto, przy szlaku pielgrzymkowym - Drodze św. Jakuba.

      Uczniowie 3 a uporządkowali to miejsce, na którym w połowie XIX wieku pochowano ponad 700 ofiar epidemii tyfusu plamistego, duru brzusznego, a także głodu i wycieńczenia. Pochowani w jednym masowym grobie stanowili oni aż jedną czwartą ludności ówczesnych Sułkowic.

      Trzecioklasiści spisali się na medal. Nie było nikogo, kto stałby z założonymi rękami, ani  nikogo, kto nie zachowałby ciszy i  powagi.

     • „Odblaskowy Różaniec”

     • 21 października  uczniowie klas III wzięli udział w akcji mającej na celu profilaktykę bezpieczeństwa wśród mieszkańców  „Odblaskowy Różaniec” pod hasłem : „Świeć przykładem” organizowanej przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Sułkowicach wspólnie z Parafią NSPJ oraz Ochotniczą Strażą Pożarną

     • Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

     • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.

      Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

      Z wyrazami szacunku

      Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki

     • "SŁODKI SMAK NIEPODLEGŁOŚCI'

     •              W dniu 7 listopada tj. niedziela Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z Rodzicami organizuje akcję sprzedaży ciasta "Słodki smak Niepodległości". Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zakupu tych ciast po każdej niedzielnej mszy przed Kościołem. Pozyskane fundusze zasilą konto Rady Rodziców i zostaną wykorzystane na rzecz uczniów i szkoły.

       

      Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie