• Święto Niepodległości w naszej szkole

     • 10 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 103 rocznicę odzyskania niepodległości  na 2 apelach – pierwszy dla klas I-IV, drugi dla klas V-VIII.

      Odświętnie ubrani, z pięknymi kotylionami, uczniowie i nauczyciele dali świadectwo, że niepodległość jest dla nas słowem niezwykle ważnym.

      Uroczystość rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem  hymnu narodowego. 
      Włączyliśmy się w ten sposób w akcję #SzkołaDoHymnu zaproponowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

      W dalszej części naszego apelu Pani wicedyrektor Danuta Nykiel w swoim poruszającym wystąpieniu przypomniała, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

      Podczas tej uroczystości przypomniane zostały dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym odzyskaliśmy niepodległość. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu całej społeczności szkolnej oraz prezentacjami i filmikami. Między innymi  młodsi uczniowie mogli obejrzeć filmik pt.: „Jest Polska”, który został nagrany w  ramach  wspólnego  projektu  "Wycieczki z klasą" naszej Szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną, natomiast klasy V - VIII obejrzeli prezentację pt.: "Odzyskanie niepodległości", co zapewne przyczyniło się do lepszego poznania historii naszej Ojczyzny i głębszego przeżywania tych chwil.

      Dzień ten w naszej szkole był wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. 

     • Gminny Konkurs Plastyczny pt. "W hołdzie Janowi Pawłowi

     •       Mamy laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "W hołdzie Janowi Pawłowi II", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Harbutowicach.

      Naszymi laureatami zostali:

      w kat.kl.I-III            Milena Liszkiewicz kl.I a

      Kat.kl.IV-VI            Magdalena Zawada kl.Vb

      Kat.VII - VIII          Patrycja Stachura kl.VII b

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Ewa Garbień

     • ZAJĘCIA PRAKTYCZNE Z PIERWSZEJ POMOCY

     • 5 listopada odbyło się w naszej szkole szkolenie uczniów klas IV- VI i VII- VIII z zakresu „Pierwszej Pomocy”, które prowadzili strażacy z OSP w Sułkowicach.

      Podczas spotkania uczniowie przyswajali praktyczną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli również okazję sprawdzić się indywidualnie, ćwicząc poznane umiejętności na fantomach, podzielić się swoimi spostrzeżeniami  z kolegami i koleżankami. Dowiedzieli się w jaki sposób powinni zareagować w razie napotkania osoby poszkodowanej, w jaki sposób wezwać pomoc, a także obserwowali na czym polega udzielanie  pomocy osobie nieprzytomnej.

      Bardzo dziękujemy druhom: Janowi Klusowi, Michałowi Polakowi oraz Michałowi Kiebzakowi za przeprowadzenie praktycznych ćwiczeń. Zajęcia te na długo pozostaną
      w pamięci uczniów i na pewno stanowić będą praktyczną lekcją w życiu codziennym.

       

     • PODZIĘKOWANIE

     • ​​​​​​​

      Dyrekcja, Rada Rodziców oraz cała Społeczność  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom,  którzy poprzez przygotowanie bądź zakup ciasta włączyli się do akcji Słodki smak Niepodległości”.
      Pozyskane środki ze sprzedaży ciast zasilą konto Rady Rodziców, która nieustannie wspiera przedsięwzięcia szkoły służące dobru wszystkich uczniów. 

      Wyrażając swą wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów i radości z podejmowanych działań.

     • Wycieczka do Zakopanego

     •        Dnia 26 października klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Zakopanego w ramach projektu „Odkrywamy Małopolskę”.

      W ramach tego projektu uczniowie pod opieką nauczycieli mogli zwiedzić kilka ciekawych miejsc:

      Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kościół i Cmentarz na Pęskowym Brzyzku, góralską Kaplicę na Jaszczurówce,  wyjechać kolejką na Gubałówkę i na skocznię Wielka Krokiew oraz pospacerować ulicami Zakopanego.

      Ten wyjazd pozwolił uczniom poznać atrakcje turystyczne Zakopanego i okolicy, poznać elementy rzeźby wysokogórskiej i dziedzictwo kulturowe pozostawione przez poprzednie pokolenia.

     • Listopadowe Święta

     • W dniu Zaduszek, W czas jesieni,
      Odwiedzamy bliskich groby,
      Zapalamy zasmuceni
      Małe lampki - znak żałoby.

      Światła cmentarz rozjaśniły,
      Że aż łuna bije w dali,
      Lecz i takie są mogiły,
      Gdzie nikt lampki nie zapali.

      Władysław Broniewski "Zaduszki"

                   Już po raz trzeci wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      W ramach akcji odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci, uporządkowaliśmy bezimienne i opuszczone groby w okolicy, przygotowaliśmy  wystawy/gazetki ścienne w klasach. 

                  Klasa III a wraz z wychowawcą zorganizowała pieszą wycieczkę na cmentarz choleryczny -  położony na uboczu, z dala od głównej drogi biegnącej przez miasto, przy szlaku pielgrzymkowym - Drodze św. Jakuba.

      Uczniowie 3 a uporządkowali to miejsce, na którym w połowie XIX wieku pochowano ponad 700 ofiar epidemii tyfusu plamistego, duru brzusznego, a także głodu i wycieńczenia. Pochowani w jednym masowym grobie stanowili oni aż jedną czwartą ludności ówczesnych Sułkowic.

      Trzecioklasiści spisali się na medal. Nie było nikogo, kto stałby z założonymi rękami, ani  nikogo, kto nie zachowałby ciszy i  powagi.

     • „Odblaskowy Różaniec”

     • 21 października  uczniowie klas III wzięli udział w akcji mającej na celu profilaktykę bezpieczeństwa wśród mieszkańców  „Odblaskowy Różaniec” pod hasłem : „Świeć przykładem” organizowanej przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Sułkowicach wspólnie z Parafią NSPJ oraz Ochotniczą Strażą Pożarną

     • Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

     • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.

      Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

      Z wyrazami szacunku

      Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki

     • "SŁODKI SMAK NIEPODLEGŁOŚCI'

     •              W dniu 7 listopada tj. niedziela Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z Rodzicami organizuje akcję sprzedaży ciasta "Słodki smak Niepodległości". Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zakupu tych ciast po każdej niedzielnej mszy przed Kościołem. Pozyskane fundusze zasilą konto Rady Rodziców i zostaną wykorzystane na rzecz uczniów i szkoły.

       

      Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie

     • WYCIECZKA DO ZAWOI

     • 19 października klasy 7 A i 7 B pojechały na wycieczkę do malowniczej ZAWOI.

      Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego spędziliśmy wspólnie kilka ciekawych godzin. Uczniowie brali  udział w  zajęciach terenowych, na których poznali florę i faunę otaczającego ich terenu. Przebyli ścieżkę edukacyjną, która przybliżyła im walory przyrody babiogórskiej, jak również kulturę, tradycję i architekturę budowlaną mieszkańców wsi podbabiogórskich.

                  Na koniec naszej wizyty w Muzeum Babiogórskim obejrzeliśmy  ciekawą prezentację dotyczącą Babiej Góry. Poznaliśmy  piętrowy układ roślin, jaki możemy tam obserwować, oraz nazwy poszczególnych punktów w masywie babiogórskim i wreszcie, jak wyglądają szlaki turystyczne, które prowadzą na jej szczyt, zwany popularnie Diablakiem.

                  Następnie uczniowie  wraz z nauczycielami wzięli udział w  GRZE TERENOWEJ – pokonaliśmy niemal 10 km, odszukiwaliśmy zaznaczone punkty na mapie i prześcigaliśmy się w  zdobywaniu punktów. Na koniec męczących zawodów upiekliśmy kiełbaski i odebraliśmy zasłużone nagrody. Za pomoc w opiece nad uczniami, udział  i zdrową rywalizację podczas gry terenowej dziękujemy Księdzu Maciejowi Kłos.

      wych. Aleksandra Gardoń, Dorota Twardosz

     • Wielka lekcja ekologii w gminie Sułkowice

     •                16 października  nasza szkoła wzięła udział
      w finale projektu „Wielka lekcja ekologii w gminie              Sułkowice”, który odbył się w hali sportowej. W ramach tego przedsięwzięcia mogliśmy zaprezentować w formie wystawy fotograficznej i prezentacji multimedialnej nasz projekt „Zielona Klasa”-  ogród ekologiczny nad którym pracowaliśmy od lipca do października. Opis projektu zaprezentowali uczniowie z klasy VI: Lena Gaweł i Jakub Starzec, a podsumowaniem prezentacji był występ taneczny uczniów z  klasy III a pod kierunkiem Danuty Kostowal-Suwaj.

      Uczniowie z klas IV a, VI a, VI b, VIII a, VIII c wzięli udział w pokazie mody ekologicznej, w którym mogli zaprezentować wykonane stroje z ekologicznych  materiałów. Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu strojów i prezentacji na wysokim poziomie.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce album fotograficzny.

      Dokumentacja fotograficzna projektu i prezentacja multimedialna: Małgorzata Mardaus, Dorota Twardosz.

       

     • Realizacja projektu ekologicznego „Zielona Klasa”

     • Projekt Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach zakładał stworzenie uczniom Zielonej Klasy-szkolnego ogrodu-miejsca, w którym w sposób naturalny będą rozwijać swoje zainteresowania przyrodą oraz aktywnie spędzać czas. Opracowując projekt szczególnie wzięliśmy pod uwagę położenie naszej szkoły w otoczeniu przyrody, a wymiar wielozmysłowy ogrodu pozwoli uczniom dotknąć, zobaczyć, powąchać i podglądać naturę przez kolejne pory roku.

      Z inicjatywy i pod kierunkiem Pani Dyrektor Krystyny Madejczyk i Wicedyrektor Danuty Nykiel został powołany zespół nauczycieli do opracowania i realizacji projektu: Danuta Kostowal-Suwaj, Małgorzata Mardaus, Dorota Twardosz.

      Planowana inicjatywa była początkiem długofalowych działań, między innymi zagospodarowania pozostałej części ogrodu szkolnego i rozszerzenie współpracy z organizacjami lokalnymi i poza lokalnymi.

      Prace nad projektem rozpoczęły się w lipcu - został wydzielony teren przeznaczony na stworzenie edukacyjnego ogrodu, ścieżki, miejsca nasadzeń, dobór odpowiednich roślin, powstał plan wyremontowanie altany.

      Już w sierpniu Dyrekcja naszej szkoły wraz z Radą Rodziców podjęła działania mające na celu odremontowanie altany, która mogłaby stać się miejscem odpoczynku uczniów oraz miejscem, gdzie można zorganizować zajęcia edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy podjęli ten trud został wymieniony dach na altanie oraz dzięki pozyskanym sponsorom zakupiono płyty chodnikowe, które zostały wymienione przez pracowników Grupy Gospodarczej Gminy Sułkowice.

      Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, rodziców,  pracowników naszej szkoły możliwe było wymalowanie altany, w której zostały zamontowane nowe ławeczki i stoliki, a na wyznaczonym terenie przygotowane i przekopane miejsce pod nasadzenie roślin. Abyśmy mogli przystąpić do dalszej pracy zakupione zostały narzędzia do pracy w ogrodzie.

      Na wyznaczonym terenie ogrodu powstały rabaty, otoczone różnymi gatunkami drzew, które  z czasem gdy dorosną będą dawały cień w upalne dni. Na wydzielonych rabatach posadzono roślinność niską, zmienną, kwitnącą i przenikającą siebie nawzajem. Przeważają krzewy liściaste kwitnące w różnym okresie, iglaste wraz z odradzającymi się, co roku kwitnącymi bylinami.

      W specjalnie wykonanych przez rodziców skrzyniach  pojawiły się rośliny cebulowe tj. czosnek ozdobny, tulipany, krokusy, przebiśniegi, szafirki, narcyzy.

      Nasi uczniowie również przyczynili się do powstania tego niezwykłego miejsca - chętnie angażowali się w przynoszenie różnych sadzonek i nasion, by później mogli wspólnie z nauczycielami wysadzać je w ogrodzie. Przygotowali również rabatę pod nasadzenie i zasadzili kwitnące o tej porze roku wrzosy.

      Aby podnieść atrakcyjność tego miejsca - nauczyciele przedmiotów artystycznych wymalowali barwnymi kwiatami ściany budynków hali i pomieszczenia gospodarczego, które znajdują się na terenie ogrodu.

      Dodatkowo ogród został wyposażony w kompostownik oraz pojemnik na deszczówkę. Zakupione zostały plansze edukacyjne: drzewa, krzewy i stacja meteorologiczna.

      Nauka w Zielonej Klasie – w szkolnym ogrodzie przybliży najmłodszym bogactwo świata roślin.  Zielona Klasa to żywa pracownia, w której prowadzone będą ciekawe obserwacje i badania. To zielone i pachnące miejsce stanie się dla uczniów całoroczną atrakcją, gdyż uczyć się tutaj będą poprzez obserwację, jak zmienia się przyroda w ciągu roku, jak wygląda naturalna uprawa warzyw, owoców, ziół.

      Realizacja projektu  „Zielona Klasa” podniosła atrakcyjność naszej szkoły, poprawiła estetykę i będzie wizytówką naszej  placówki.

      W kolejnych latach planujemy powiększać i doposażyć teren ogrodu.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć – jak zmieniło się to niezwykłe miejsce od lipca do października 2021 roku.

       

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu 14 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.  Pani Dyrektor Krystyna Madejczyk w swoim przemówieniu dziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za codzienny trud ich pracy oraz złożyła im  życzenia w dniu ich święta. Do wszystkich pracowników szkoły skierował również  swoje słowa  obecny na akademii pan burmistrz Artur Grabczyk.

                  Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzała wspaniałe przedstawienie, w którym, w humorystyczny sposób starano się oddać trudy i wyzwania wiążące się z codzienną pracą nauczyciela, w szczególności zaś na początku jego kariery zawodowej. Dużym  zaskoczeniem dla widzów był zjawiskowy pokaz mody nauczycielskiej podczas którego zaprezentowano nowatorskie stroje. Nie zabrakło też scenki  z życia uczniowskiego.

                  Całość uświetniły dwa układy choreograficzne w wykonaniu klasy IV b i III a przygotowane przez Panią Izabelę Profic i Danutę Kostowal - Suwaj. Nad oprawą muzyczną apelu czuwał pan Dominik Bańdura akompaniując  do wszystkich piosenek śpiewanych przez uczniów. Teksty zaprezentowanych utworów w pełni oddawały istotę dnia KEN, w których  składali życzenia, dziękowali, przepraszali i prosili swoich pedagogów o zrozumienie uczniowskich przewinień.

                  Organizatorki tegorocznego apelu panie Bogumiła Blak, Małgorzata Garbień i Izabela Profic wraz ze swoimi wychowankami, uczniami klasy IV a i IV b oraz klasa III a zebrali gromkie brawa za piękne przedstawienie, które zarówno nauczycielom, pracownikom szkoły jak  i uczniom dostarczyło wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

              

                                                                                                                                     M. Garbień

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     •                                      

      W dniu 12 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem –  kierownikiem Posterunku Policji w Sułkowicach, panem Tomaszem Wajdą. Tematem spotkania było „ Bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły”.    

      W przygotowanej przez prowadzącego prezentacji multimedialnej w sposób szczegółowy zostały omówione zagadnienia bezpiecznego korzystania uczniów z dróg publicznych (korzystanie z przejść dla pieszych, noszenie odblasków, unikanie korzystania  z telefonów komórkowych, zwracanie uwagi na znaki drogowe i nie korzystanie z propozycji obcych).

                  Ponadto zostały omówione nowe przepisy dotyczące UTO czyli urządzeń transportu osobistego: rowerów, hulajnóg, deskorolek i rolek. Uczniowie dowiedzieli się szczegółowo gdzie  i w jaki sposób mogą korzystać z tych urządzeń zgodnie z przepisami prawa.

       M. Garbień

     • Szanowni Państwo,

     • Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia                  udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

      Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla Nauczyciela, który uzyska najlepszy wynik portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - zwycięzca będzie mógł wybrać tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

      Dyktando na Dzień Edukacji Narodowej rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:
      dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
      dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

      Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz tempo rozwiązywania (im szybciej, tym lepiej).

      Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk "Zapisz się do konkursu" znajdujący się na poniższej stronie:
      https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

     • TARGI EDUKACYJNE

     • W najbliższą sobotę, 16. 10. 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbędą się TARGI EKOLOGICZNE organizowane przez Urząd Miejski w Sułkowicach oraz gminne jednostki oświatowe w ramach projektu pt.: "Wielka lekcja ekologii w Gminie Sułkowice".

      Podczas tego wydarzenia uczniowie poszczególnych szkół przedstawią rezultaty przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w ramach projektu. Nasza szkoła zaprezentuje projekt: "Szkolny ogród przyjazny środowisku".

      Ponadto w trakcie Targów ZGK w Sułkowicach przeprowadzi akcję wymiany baterii oraz plastikowych nakrętek na sadzonki kwiatowe. 

      Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach wszystkich mieszkańców Gminy. 

     • Filmy edukacyjne o polskich parkach narodowych

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie.

       

      Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu  informację o filmach edukacyjnych dotyczących polskich parków narodowych. Materiały zostały przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” i sfinansowane z funduszy europejskich.

      Filmy prezentują wyjątkową przyrodę parków, związaną z nimi kulturę i tradycję oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne. Mogą stanowić cenną pomoc dydaktyczną podczas zajęć dotyczących parków narodowych lub ochrony przyrody. 

      Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej placówki, pod adresem:

      https://zporudnik.edupage.org/a/parki-narodowe

       

     • UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS I - III W PROJEKTACH

     •      Uczniowie klas I - III naszej szkoły realizują w tym roku szkolnym dwa projekty edukacyjne - "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz projekt "Akademia Bezpiecznego Puchatka" w klasach I.

      „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

      Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”  - to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce.

      Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

      Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

     • WYDATKI Z RADY RODZICÓW

     •  

      Wykaz wydatków poniesionych z funduszy zebranych przez Radę Rodziców na potrzeby szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach w roku szkolnym 2018/2019 , 2019/2020 , 2020/2021 oraz obecny rok szkolny:

      - 24 komputery (pracownia informatyczna) 9.100

      - 4 laptopy 11.200 - dopłata do dziennika elektronicznego 2.000

      - 1 tablica interaktywna 7.000

      - wyposażenie stołówki ( stołki, biurko, listwy ) łącznie 7.300

      - konkursy, zakończenie roku, dzień dziecka, mikołajki, dzień sportu upominki dla uczniów 7.000

      - nagłośnienie 12.000 - ksero 4.000

      - gry podłogowe, planszowe 800

      - wyjazdy na różnego rodzaju zawody ( opłata busa)

      - nagrody książkowe, biblioteka 11.000

      - próbne egzaminy ósmych klas. łącznie 1.120

      - parownica (do dezynfekcji) 800

      - papier ksero 80 szt. 800

      - dozowniki + wieszaki na papier ręcznikowy 300

      - monitor LCD 550 - 13 komputery 10.000

      - szachownica demonstracyjna 500

      - ZIELONA KLASA – płytki 1.600 - donice 400 - farby 500 - kruszywo 1.000 - wyposażenie altany 300

      Obecnie planowany jest zakup organ, monitoring i aktualne wydatki na potrzeby naszych uczniów.

       

     • Organizacja zajęć w dniu 14 października 2021 (Dzień Nauczyciela)

     •                   Dzień 14 października 2021 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

                           

      Harmonogram pracy w tym dniu:

      1. Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły według planu lekcji, z wyjątkiem tych uczniów, którzy będą korzystać ze świetlicy szkolnej (rodzic dokonuje zapisu dziecka u wychowawcy klasy).

      2. Nauczyciele realizują lekcje z uczniami wg swojego planu przygotowując sobie (prezentacja z okazji dnia nauczyciela, gry i zabawy).

      3. O godzinie 9:50 uczniowie klas I – III udają się z nauczycielami na hale sportową i uczestniczą w uroczystym apelu.

      4. Po zakończeniu apelu klasy I – III udają się do domów.

      5. Klasy IV-VIII uczestniczą wraz z nauczycielami w apelu o godzinie 10.45 i po jego zakończeniu udają się do domów.

      6. Świetlica szkolna funkcjonuje zgodnie z zapotrzebowaniem wynikającym z zapisów uczniów.

      7. Obiady szkolne wydawane są zgodnie z dotychczas obowiązującym harmonogramem. Rezygnacji z wydania obiadu w tym dniu, rodzice uczniów dokonują wychowawców klas.

      8. Zapisów na świetlicę szkolną rodzice dokonują u wychowawców klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego, określając: imię i nazwisko dziecka, dokładne godziny pobytu ucznia na świetlicy szkolnej.

      8. Kompletne listy dotyczące zapisów uczniów na zajęcia świetlicowe wychowawcy klas przekazują do pani wicedyrektor w dniu 12 października br.

      9. Potwierdzenie odczytania wiadomości od wychowawcy klasy jest równoważne
      z zapoznaniem rodzica z organizacją zajęć w dniu 14 października 2021 roku.

      Uczniowie w tym dniu przychodzą ubrani w strój galowy.