Nawigacja

 • XV REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNY "ZWIERCIADŁO" 2020 r.

  Zapraszamy Was Drogie Dzieci do kolejnego konkursu plastycznego organizowanego przez SOK w Sułkowicach.

  TEMAT : #zostańwdomu”
  Utknąłeś w domu!
  Masz wiele zakazów i nakazów - ale jednego Ci nikt nie zabrał - możesz marzyć, możesz tworzyć!
  Dlatego ten konkurs jest dla Ciebie!
  Namaluj swoje marzenia, namaluj co Ci w duszy gra.
  Nie narzucamy Ci tematu, chcemy abyś pokazał siebie – może swoje myśli, swoje emocje, swój styl. Praca może być obrazem świata realnego bądź wyobrażonego. Zadbaj o odpowiedni wyraz artystyczny aby nas zaskoczyć. Najciekawsze prace będziecie  mogli zobaczyć w nowej odsłonie.
  A więc do dzieła!

  REGULAMIN KONKURSU NA STRONIE SOK-u
  Prace można wysyłać do 10.06.2020 r., szczegóły w regulaminie.

  Przy drzwiach do Ośrodka czeka już na Wasze praca ładna skrzyneczka. Zachęcamy do wrzucania!

   

 • Classroom

  Drodzy Rodzice i uczniowie.

  W związku z pewnymi niejasnościami w dostarczaniu i odbieraniu wiadomości e-mail bardzo proszę, aby uczniowie sprawdzali pocztę zgodnie z adresem który został wysłany do nauczyciela danego przedmiotu. Konto Classroom umozliwia wysyłanie wiadomości uczniom, ale docierają one na adres powiązany z kontem każdego z nich. Jeżeli (przykładowo) adres podany nauczycielowi był w usłudze Google i zgodnie z tym adresem zostało utworzone konto, niestety na (przykładowo) poczcie Interii informacji od nauczyciela nie będzie.

 • Zmiana w dostępie do materiałów

  Drodzy Rodzice oraz Uczniowie.

  W związku z nagminnymi przypadkami nieuprawnionego kopiowania materiałów stworzonych przez nauczycieli naszej szkoły i wykorzystywania ich przez innych pracowników oświaty spoza naszej placówki, z dniem jutrzejszym tj. 07 maja 2020 r. zawartość podstron nauczycieli klas I-III będzie widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Każdy wychowawca I etapu edukacji dostanie na pocztę hasło oraz login które dostarczy Państwu drogą mailową.

 • SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE!

  W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Dyrekcja Szkoły nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach informuje, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dni 29. 04. 2020 r. i 30. 04. 2020 r. tj. środa i czwartek, są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych (lekcji).

  Dyrektor Szkoły K. Madejczyk

 • Rekrutacja do szkół średnich

 • Kształcenie na odległość przedłużone ...

  Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

  Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 9 kwietnia 2020 r. kształcenie na odległość w szkołach zostało przedłużone do 26 kwietnia 2020 r., egzamin ósmoklasisty został przesunięty na czerwiec 2020 r. O dokładnym terminie uczniowie zostaną poinformowani 3 tygodnie przed egzaminem.

 • ZYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  Niech Zmartwychwstały Pan obdarzy nas swoimi łaskami,

  napełni wszystkich pokojem i wiarą,

  da siłę w pokonywaniu trudności

  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

  Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy życzą Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1
  w Sułkowicach.

 • Konkurs kartek i ozdób wielkanocnych

  Drodzy Uczniowie! Sułkowicki Ośrodek Kultury organizuje Konkurs Wielkanocny on-line!

  Wyślij zdjęcie wykonanej przez Ciebie kartki świątecznej lub ozdoby, która w tym roku udekoruje Twój stół wielkanocny. Pokaż jak spędzasz wolny czas i wykaż się swoimi zdolnościami, a Twoje działania zostaną docenione.

  Dla zainteresowanych uczniów przesyłam regulamin, z którym należy się zapoznać.

  REGULAMIN KONKURSU KARTEK I OZDÓB WIELKANOCNYCH

  Konkurs przebiegał będzie w dwóch kategoriach – kartka wielkanocna i ozdoba wielkanocna.

  Każda z kategorii będzie oceniana w następującym przedziale wiekowym:

  Kat. I – przedszkolaki

  Kat .II – kl. I – III

  Kat .III – kl. IV- VIII

  Kat. inne (sprawni inaczej)

  Na Prace Czekamy do 14 kwietnia 2020 r.

  Zdjęcia lub skany kartek i ozdób przysyłamy e-mailem na adres sokbiuro@gmail.com.

  Wymagania techniczne – praca konkursowa (zdjęcie lub skan) musi być zapisana w formacie jpg lub png (maksymalny rozmiar pliku: do 2 MB)

  Praca powinna być opisana według wzoru:

  Kategoria/ imię i nazwisko /kl. /wiek/ szkołaadres (poniżej przykład)

  Kat II / Jan Kowalski./ kl. III/ lat 9/ Szkoła Podst.nr1 Sułkowice, Sułkowice, ul. Kwiatowa 2/3

  (Prace nieopisane nie będą oceniane)

  1. CELE  KONKURSU

  Głównym celem Konkursu Wielkanocnego jest podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz twórcze wykorzystanie czasu w dobie zagrożenia koronawirusem.

   2. ORGANIZATOR KONKURSU

  Organizatorem konkursu jest Sułkowicki Ośrodek Kultury, ul. 1 Maja 70, 32-440 Sułkowice. 

  Kontakt: tel. 12- 27 33 459,  fax. 12/2733656, e-mail: sok@sulkowice.pl 

  3. KRYTERIA  OCEN

  W konkursie mogą brać udział tylko prace indywidualne wykonywane dowolną techniką plastyczną. Jury powołane przez Organizatora będzie oceniało:

  - pomysł

  - kompozycję

  - estetykę wykonania

  - ogólne wrażenie artystyczne

  - nawiązanie do tradycji i klimatu Wielkiej Nocy

  4. INFORMACJE ORGANIZACYJNE   

  Organizator przewiduje dyplomy i nagrody za I-III miejsca w każdej z kategorii oraz wyróżnienia.Fundatorem nagród jest Sułkowicki Ośrodek Kultury. Nagrody zostaną wysłane pocztą.

 • DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

  Drogi Uczniu!  Szkoła, do której uczęszczasz, dostosowując się do sytuacji związanej z ogłoszonym stanem epidemii, wprowadziła nauczanie na odległość, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii do zdalnego prowadzenia zajęć. Dyrektor szkoły organizuje cały proces nauczania na odległość, a nauczyciele przygotowują dla Ciebie materiały i aktywności. To jest czas, gdy umiejętności, które nabyłeś samodzielnie, korzystając np. z serwisów społecznościowych na smartfonie, tablecie, komputerze lub w szkole podczas lekcji informatyki, mogą wprowadzić Cię na wyższy poziom wykorzystania nowoczesnych technologii.  Pamiętaj, że jesteś członkiem społeczności klasowej i to, że musisz przebywać w domu nie oznacza, że jesteś poza swoją klasą szkolną. Przeczytaj nasze porady. Pomogą Ci one efektywnie uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania:

  1. Samodzielnie lub z pomocą rodziców organizuj sobie swoje miejsce i czas pracy:

  a. zapoznawaj się z informacjami przesłanymi przez dyrektora szkoły/wychowawcę/nauczycieli poszczególnych przedmiotów,

  b. pamiętaj, że w razie potrzeby możesz napisać sam lub z pomocą rodziców maila do nauczyciela z prośbą o przedłużenie terminu wykonania danego zadania/aktywności.

  2. Uczestnicz aktywnie w zdalnym nauczaniu.

  Początkowo taka forma nauki na pewno budziła Twoją obawę, ale sądzę, że szybko jednak przekonałeś się, że jest ona bardzo przystępna i atrakcyjna:

  a. zapoznawaj się ze wszystkimi materiałami przygotowanymi i przekazanymi Ci przez nauczyciela, a także z terminami wykonania zadań oraz sposobami przekazania rozwiązań,

  b. sprawdzaj, w jaki sposób możesz zadawać nauczycielowi pytania lub uczestniczyć
  w dyskusji,

  c. uważnie czytaj polecenia – jeśli masz wątpliwości, wykorzystaj dostępne formy komunikacji, by wyjaśnić je z nauczycielem,

  d. staraj się maksymalnie wykorzystać czas nauki i nie przedłużaj niepotrzebnie czasu spędzonego przy komputerze.

  3. W miarę możliwości systematycznie odrabiaj zadania domowe i wykonuj wymagane przez nauczyciela aktywności.

  4.  Staraj się rozszerzać swoje wiadomości, wyszukując dodatkowe informacje
  w internecie na zadany temat.
  Pamiętaj, aby nie kopiować gotowych rozwiązań i tekstów. Przekazuj nauczycielowi tylko Twoje autorskie rozwiązania i materiały.

  5. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w intrenecie i higieny pracy z komputerem/innymi urządzeniami. Informuj rodziców (opiekunów) o wszystkich sytuacjach, które wzbudziły Twój niepokój.

  6. Jeżeli zdajesz w tym roku egzamin ósmoklasisty, skorzystaj z materiałów publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w tym z próbnych testów. Pomogą Ci one lepiej przygotować się do egzaminu.

  Pozdrawiam Was serdecznie i życzę owocnej pracy w kolejnych dniach nauki.

   

  DLA RODZICÓW

  Drodzy Rodzice! Dyrektorzy oraz nauczyciele ze szkół i placówek do których uczęszczają Państwa dzieci, dokładają wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość. W obecnej sytuacji Państwa rola – rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia. Zachęcam do podjęcia współpracy i komunikowania się ze szkołą w zakresie organizacji zdalnego nauczania, jeżeli to możliwe również do udzielania pomocy nauczycielom i uczniom szkoły. Przekazuję kilka wskazówek, które mogą być pomocne w kształceniu na odległość.

  Rodzicu,

  1. W obecnej sytuacji nauka w domu jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji
  i zainteresowań dziecka oraz na odpoczynek i wzmacnianie relacji rodzinnych.

  2. Zaplanuj czas dziecka i podziel go na np. cztery grupy:

  a. edukacja – będą to np.: indywidualna praca ucznia z materiałami przekazanymi czy wskazanymi przez nauczyciela i według jego wskazówek, zajęcia prowadzone przez nauczyciela on-line (w czasie rzeczywistym) oraz inne formy nauki ucznia (w tym wykonywanie prac domowych, ćwiczeń, lektura),

  b. sport – w obecnej sytuacji to przede wszystkim wszelkiego rodzaju aktywności ruchowe możliwe do wykonania w warunkach domowych, w tym proste rozgrzewki/rozciągania,

  c. dom – to obowiązki domowe, w których wypełnianie dziecko powinno być zaangażowane (sprzątanie, pomoc przy posiłkach), obowiązki, czasem najbardziej żmudne mogą być atrakcyjne, bo jest to czas spędzony wspólnie z rodziną,

  d. rozrywka – to każda forma zabawy i odpoczynku, która minimalizuje poczucie braku kontaktu z rówieśnikami, okazja do podzielenia się z dziećmi swoimi pasjami, wspólne gry planszowe.

  3. Nauka w domu, w sposób bardziej samodzielny, staje się rzeczywistością. Zachęcaj swoje dziecko do samodzielnej i obowiązkowej pracy.

  4. Pozostań w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami. Sprawdzaj stronę internetową szkoły.

  5. Zgłaszaj szkole na bieżąco swoje spostrzeżenia i wnioski, w szczególności dotyczące przebiegu uczenia na odległość.

  6. Pomóż dziecku, szczególnie w przypadku dzieci młodszych, zorganizować warunki do nauki w domu – kącik, pomieszczenie, dostęp do komputera, tablet itd.

  7. Wspólnie z dzieckiem ustalcie godziny nauki, przeplatane odpoczynkiem (zabawa, sport, rozrywka) lub innymi aktywnościami, np. prace w domu na rzecz rodziny.

  8. Zachęcaj dziecko do systematycznego uczenia się. Nagradzaj za pilność, systematyczność i samodzielną naukę.

  9.  Jeżeli Twoje dziecko zdaje w tym roku egzamin ósmoklasisty, zachęcaj do skorzystania
  z materiałów publikowanych przez CKE, w tym z próbnych testów.

  10. Zwróć szczególną uwagę dziecka na bezpieczne korzystanie z nternetu. Przydatne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci znajdziesz na stronie https://ose.gov.pl/pakiety-edukacyjne

  11. Nadzoruj działania dziecka w sieci i rozmawiaj z nim o podejmowanych przez nie aktywnościach.

  12. Sprawdź komunikaty publikowane na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej
  i Ministerstwa Cyfryzacji, dotyczące planowania i realizacji nauki zdalnej.

   

  Z pozdrowieniami Dyrektor Szkoły

  Krystyna Madejczyk

 • Próbny egzamin

  W związku z próbnym egzaminem w dniach 30.03 - 01.04 proszę wszystkich nauczycieli o przeprowadzanie zajęc w ósmych klasach po godzinach zakończenia sprawdzianu. 

  Prace proszę o wysłanie bezpośrednio do Pani Izy - adres jest w zakładce w module nauczyciele. W razie problemów wysyłacie jak poprzednio, do mnie.

  Poniżej link do arkuszy:

   

  Z. Ł.

 • Próbny egzamin ósmoklasisty

  Drodzy Uczniowie oraz Rodzice

  W poniedziałek, wtorek oraz środę Centralna Komisja Egzaminacyjna organizuje próbny ezamin ósmoklasisty w formie zdalnej. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w egzaminie wszystkich uczniów klas ósmych. Wyniki egzaminu nie będą brane przy ocenianiu z porzedmiotów, ale pozwolą na określenie tematów które trzeba jeszcze doszlifować. Jak zwykle, ponizej wstawiam hiperłącze do szczegółów egzaminu.

  Z. Ł.

 • Modyfikacja strony

  Drodzy rodzice. 

  W związku z tym, że wszyscy nauczyciele już uzupełnili bądź kończą uzupełniać swoje podstrony, w celu większej przejrzystości moduł "Materiały do nauki" został usunięty. Wszystkie informacje zawarte w tym module są w lewym menu Nauczyciele w podstronach poszczególnych nauczycieli (klikamy lupę przy nazwisku).  - dokładnie po lewej stronie tego wpisu -

  Materiały jeszcze nie zamieszczone zostaną uzupełnione najpóźniej do jutra.

  Zamiast tego modułu wprowadzono moduł lekcje online w którym po kolei będą dodawane narzędzia pomocnicze. Prosimy o regularne zapoznawanie się z nowym modułem.

  Z. Ł.

 • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

  W związku z dalszym zawieszeniem zajęć od dnia 26 marca 2020 r. (czwartek) do 10 kwietnia 2020 r. realizacja kształcenia na odległość w Szkole Podstawowej nr 1 w Sułkowicach będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnianych przez nauczyciela w formie zdalnej we wzbogaconej formie. Taka forma szybkiego porozumiewania się, to optymalne rozwiązanie dla kontaktu nauczycieli z uczniami (rodzicami). Nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje, wspierać uczniów, służyć pomocą. Zapewni to możliwość realizacji treści podstawy programowej przy zwiększonym zaangażowaniu nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za sumienne wywiązywanie się z obowiazku i współpracę. Z pewnością zaowocuje to większą efektywnością nauczania, przy ograniczeniu pomocy rodziców w naukę ich dzieci.

 • REKRUTACJA

  W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły, w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 Dyrekcja Szkoły informuje Rodziców przyszłych pierwszoklasistów, że oświadczenia woli potwierdzenia przyjęcia dziecka do szkoły przyjmowane będą po rozpoczęciu funkcjonowania placówki.

 • Modyfikacja własnych podstron

  Wszystkich nauczycieli prosimy o zapoznanie się z krótkim poradnikiem. Dzięki niemu będziemy w stanie samodzielnie modyfikować nasze podstrony pod kątem nauczania zdalnego - chodzi o to aby każdy na bieżąco dodawał treści swojego przedmiotu oraz utrzymywał kontakt z uczniami. Poniżej artykułu zamieszczony jest poradnik

  Drodzy Rodzice

  W związku z palnowanym przez nas wprowadzeniem nauczania w formie Google Classroom prosimy aby każdy uczeń (jeżeli jeszcze nie ma) założył konto Google. Dzięki temu będziemy mogli prowadzić lekcje zdalne online.

  Drodzy uczniowie klas ósmych.

  W trosce o prawidłowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty odsyłamy was na stronę internetową CKE, gdzie znajdują się zestawy zadań powtórkowych, które koniecznie należy rozwiązać.
  Powodzenia :)

  https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

  Z. Ł.

 • Nauczanie w domu

  Drodzy Rodzice.

  W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. wprowadziliśmy zdalne nauczanie. Informujemy, iż nasze działania w tym okresie mają na celu wyłącznie wspieranie uczniów w nauce i przekazywanie im materiałów do samodzielnej pracy w domu. To próby zachęcenia dzieci i młodzieży do nauki gdy nie będzie lekcji w szkole. Z tego powodu pragniemy uspokoić wszystkich rodziców, uczniów: przekazywane obecnie materiały dydaktyczne (zadania, ćwiczenia) mają na celu utrwalenie i poszerzenie zakresu wiedzy uczniów z materiału bieżącego lub poznanego wcześniej. Ich realizacja nie będzie podlegać ocenie przez nauczycieli, a także w żaden sposób nie będzie weryfikowana. Nauczyciele, którzy nakazali uczniom samodzielną realizację nowych treści programowych, zostaną zobowiązani do zaprzestania takich działań i dostosowania się do obecnych wymagań dotyczących zdalnego nauczania. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania, dotyczącego realizacji nowych treści programowych.

  Dyr. K. Madejczyk

 • Nauczycielu!

  Nauczycielu!

  Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje.

  Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.

  Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje nauczyciele nauczania początkowego znajdą materiały, dzięki którym wspólnie ze swoimi uczniami powitają wiosnę. Szóstoklasiści na muzyce będą mieli szansę poznać (jeśli jeszcze ich nie znają) różne współczesne style muzyczne. Nauczyciele ósmoklasistów będą mogli powtórzyć z uczniami czas Past Simple i popracować nad wzbogaceniem słownictwa.

  Poza językiem angielskim, na stronie znajdują się także podpowiedzi do wykorzystania na lekcjach niemieckiego. Co ważne, wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.

  Epodreczniki.pl – platforma do zdalnej nauki

  To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem. Na stronie epodreczniki.pl znajdują się materiały do wykorzystania przez nauczycieli, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji.

   Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

      e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,

      dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,

      przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

  Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

  Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

  Specjalnie dla ósmoklasistów – pakiety zadań od CKE

  Czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie chcemy zadbać w tym czasie o uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. W tym celu Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.

  Każdy taki zestaw będzie się składał z:

      zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;

      zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;

      zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.

  Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania – o godz. 15:00. Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!

  Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!

  Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Wiele jednak zależy od Ciebie!

      Unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz – udaj się na pracę zdalną.

      Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.

      Zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!

  Proszę na bieżąco śledzić strony MEN, na których podawane są informacje dotyczące materiałów do pracy z uczniem.

 • Zalecenia dla uczniów do pracy w domu

  Drodzy Uczniowie! Na bieżąco prosimy śledzić zakładkę z materiałami od nauczycieli, którzy systematycznie dostarczają informacje n/t wykonywania zadań i ćwiczeń w domu.

  Ponadto od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej.

  Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

  W ramach swojej oferty TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających. Poniżej prezentujemy godzinowy harmonogram w poszczególnych dniach od 18 do 27 marca br.

  Środa 18.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Panna nikt reż. Andrzej Wajda (1996) (99 min.)

  Godz. 14:35 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) ( 3 min.)

  Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Verdiego, cykl dokumentalny, (2012) (50 min.)

  Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Dwie krople cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

  Godz. 15:50 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Szalowa, (2019) (5 min.)

  Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. „Ucieczka” reż. Władysław Ślesicki (1973) (50 minut)

  Godz. 16:45 Baczyński, reż. Kordian Piwowarski, (2012), (65 minut)

  Czwartek 19.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Katarynka reż. Stanisław Jędryka (1967) (27 min.)

  Godz. 13:25 Literatura na ekranie – Antek reż. Wojciech Fiwek (1971) (50 min.)

  Godz. 14:15 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) ( 3 min.)

  Godz. 14:15 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Beethovena, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

  Godz. 15:30 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Modlitwa Pana Cogito podróżnika,  cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

  Godz. 15:35 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 4 „Smain”, reż. Władysław Ślesicki (1973) (50 minut).

  Godz. 16:30 Daleko na północy, film animowany, reż. Remi Chaye, (2016) (80 minut)

  Piątek 20.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Hamlet reż. Franco Zeffirelli (1990) (130 min.)

  Godz. 15:05 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Offenbacha, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

  Godz. 16:00 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Tren Fortynbrasa, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

  Godz. 16:15  Lektura na ekranie – Mały książę reż. Marc Ozborne (2015 )(105 min.)

  Poniedziałek 23.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Złota kaczka, reż. Jerzy Sztwiertnia (1976) (45 min.)

  Godz. 13:45 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie, odc. 7 (2019) ( 3 min.)

  Godz. 13:50 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Bizeta, cykl dokumentalny (2102) (50 min.)

  Godz. 14:40 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Raport z oblężonego miasta, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

  Godz. 14:55 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 1, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

  Godz. 15:50 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 2, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

  Wtorek 24.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Latarnik reż. Zygmunt SkonIeczny (1977) (53 min.)

  Godz. 13:55 Baletownik, odc. 8 – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) (3 min.)

  Godz. 14:00 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Berlioza, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

  Godz. 14:50 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Do Marka Aureulego, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

  Godz. 15:10 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Święty krzyż, (2019) (5 min.)

  Godz. 15:20 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 3, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

  Godz. 16:10 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 4, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

  Godz. 16:55 W domu, reż. Andrzej Barański, (1975) (40 minut)

  Środa 25.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Dzieje mistrza Twardowskiego reż. Krzysztof Gradowski (1966) (96 min.)

  Godz. 14:35 Baletownik, odc. 9 – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) (3 min.)

  Godz. 14:40 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Pucciniego, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

  Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Przesłanie Pana Cogito, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

  Godz. 16:00 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Wiślica, (2019) (5 min.)

  Godz. 16:10 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 1, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

  Godz. 17:00 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 2, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

  Czwartek 26.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Wesele reż. Andrzej Wajda (1973) (102 min.)

  Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Mahlera, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

  Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Pojedynki stulecia – Henryk Sienkiewicz – Stefan Żeromski, cykl programów publicystycznych (2019) (25 min.)

  Godz. 16:10 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 3, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

  Godz. 17:00 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 4, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

  Piątek 27.03.

  Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Mobi Dick reż. John Huston (1956) (110 min.)

  Godz. 14:55 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Liszta, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

  Godz. 15:45 Lekcje z literatury – Pojedynki Stulecia – Tadeusz Dołęga – Mostowicz – Witold Gombrowicz – cykl programów publicystycznych (2019) (25 min.)

  Godz. 16:10 Awantura o Basię, reż. Kazimierz Tarnas, (1995) (105 min.)

   

  Dodatkowym działaniem podjętym przez Telewizję Polską jest udostępnienie w paśmie TVP Vod czterech specjalnych kolekcji zawierających materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.

      Kolekcja dla dzieci  „To się nie nudzi” – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i  spektakle dla młodych widzów

      Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów

      Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji

      Kolekcja „Lektury na ekranie" – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur

   

 • Rekrutacja dzieci spoza obwodu

  Drodzy Rodzice

  Informujemy, iż rekrutacja dzieci spoza obwodu naszej szkoły trwa w dniach 16 - 27 marca. W związku z sytuacją epidemii w Polsce, zgłoszenia dziecka można dokonać drogą elektroniczną na adres: sp.sulkowice@sulkowice.pl a dokumenty niezbędne do zapisu dziecka prosimy dostarczyć po zakończeniu okresu zamknięcia szkół.

  Poniższe dokumenty należy pobrać i wypełnione dołączyć do e-maila ze zgłoszeniem w postaci załączników.

   

  Klauzula_i_oswiadczenie.doc 

  Zgloszenie_dziecka-obcy_obwod.doc

  Z. Ł.


 • Apel do Rodziców i Uczniów

  Szanowni Państwo.

  W związku z czasowym zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkołach zwracamy się do Państwa z prośbą o:

  ograniczenie swoim dzieciom wyjścia z domu w miejsca gdzie są duże skupiska ludzi (kina, baseny, sklepy itp.);

  uwrażliwienie dzieci na zachowanie szczególnych zasad higieny, zwłaszcza higieny rąk, pamiętając o swoim bezpieczeństwie;

  - zachęcanie swoich dzieci do samodzielnej nauki, aby nie traktowali tego czasu wolnego jako wakacji, ale w miarę swoich możliwości utrwalali i powtarzali materiał, czytali lektury, poświęcali czas na naukę.

  Służby mundurowe zapowiedziały kontrole i legitymowanie uczniów przebywających w miejscach, w których nie powinno ich być.

  NIEDOPUSZCZALNE SĄ SPOTKANIA Z KOLEGAMI  NA BOISKU SZKOLNYM, CZY NA PLACU ZABAW!!!

  Bardzo proszę o zrozumienie powagi sytuacji i uświadomienie dzieciom, dlaczego minister pan Dariusz Piontkowski podjął takie środki ostrożności.

   

  Liczę na Państwa współpracę i zrozumienie

  Dyrektor Krystyna Madejczyk

   

  Drogi Uczniu: 

  pamiętaj, aby ten czas wykorzystać odpowiedzialnie.

  W lewym panelu został dodany element "Materiały do nauki", w którym na bieżąco będziemy udostępniać treści do przerobienia i utrwalenia w domu.

   

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach
  ul.Tysiąclecia 17
  32-440 Sułkowice
 • (012) 273 20 46
  fax (012) 273 20 46

Galeria zdjęć