• Próbny egzamin

     • W związku z próbnym egzaminem w dniach 30.03 - 01.04 proszę wszystkich nauczycieli o przeprowadzanie zajęc w ósmych klasach po godzinach zakończenia sprawdzianu. 

      Prace proszę o wysłanie bezpośrednio do Pani Izy - adres jest w zakładce w module nauczyciele. W razie problemów wysyłacie jak poprzednio, do mnie.

      Poniżej link do arkuszy:

       

      Z. Ł.

     • Próbny egzamin ósmoklasisty

     • Drodzy Uczniowie oraz Rodzice

      W poniedziałek, wtorek oraz środę Centralna Komisja Egzaminacyjna organizuje próbny ezamin ósmoklasisty w formie zdalnej. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w egzaminie wszystkich uczniów klas ósmych. Wyniki egzaminu nie będą brane przy ocenianiu z porzedmiotów, ale pozwolą na określenie tematów które trzeba jeszcze doszlifować. Jak zwykle, ponizej wstawiam hiperłącze do szczegółów egzaminu.

      Z. Ł.

     • Modyfikacja strony

     • Drodzy rodzice. 

      W związku z tym, że wszyscy nauczyciele już uzupełnili bądź kończą uzupełniać swoje podstrony, w celu większej przejrzystości moduł "Materiały do nauki" został usunięty. Wszystkie informacje zawarte w tym module są w lewym menu Nauczyciele w podstronach poszczególnych nauczycieli (klikamy lupę przy nazwisku).  - dokładnie po lewej stronie tego wpisu -

      Materiały jeszcze nie zamieszczone zostaną uzupełnione najpóźniej do jutra.

      Zamiast tego modułu wprowadzono moduł lekcje online w którym po kolei będą dodawane narzędzia pomocnicze. Prosimy o regularne zapoznawanie się z nowym modułem.

      Z. Ł.

     • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

     • W związku z dalszym zawieszeniem zajęć od dnia 26 marca 2020 r. (czwartek) do 10 kwietnia 2020 r. realizacja kształcenia na odległość w Szkole Podstawowej nr 1 w Sułkowicach będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnianych przez nauczyciela w formie zdalnej we wzbogaconej formie. Taka forma szybkiego porozumiewania się, to optymalne rozwiązanie dla kontaktu nauczycieli z uczniami (rodzicami). Nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje, wspierać uczniów, służyć pomocą. Zapewni to możliwość realizacji treści podstawy programowej przy zwiększonym zaangażowaniu nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za sumienne wywiązywanie się z obowiazku i współpracę. Z pewnością zaowocuje to większą efektywnością nauczania, przy ograniczeniu pomocy rodziców w naukę ich dzieci.

     • REKRUTACJA

     • W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły, w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 Dyrekcja Szkoły informuje Rodziców przyszłych pierwszoklasistów, że oświadczenia woli potwierdzenia przyjęcia dziecka do szkoły przyjmowane będą po rozpoczęciu funkcjonowania placówki.

     • Modyfikacja własnych podstron

     • Wszystkich nauczycieli prosimy o zapoznanie się z krótkim poradnikiem. Dzięki niemu będziemy w stanie samodzielnie modyfikować nasze podstrony pod kątem nauczania zdalnego - chodzi o to aby każdy na bieżąco dodawał treści swojego przedmiotu oraz utrzymywał kontakt z uczniami. Poniżej artykułu zamieszczony jest poradnik

      Drodzy Rodzice

      W związku z palnowanym przez nas wprowadzeniem nauczania w formie Google Classroom prosimy aby każdy uczeń (jeżeli jeszcze nie ma) założył konto Google. Dzięki temu będziemy mogli prowadzić lekcje zdalne online.

      Drodzy uczniowie klas ósmych.

      W trosce o prawidłowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty odsyłamy was na stronę internetową CKE, gdzie znajdują się zestawy zadań powtórkowych, które koniecznie należy rozwiązać.
      Powodzenia :)

      https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

      Z. Ł.

     • Nauczanie w domu

     • Drodzy Rodzice.

      W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. wprowadziliśmy zdalne nauczanie. Informujemy, iż nasze działania w tym okresie mają na celu wyłącznie wspieranie uczniów w nauce i przekazywanie im materiałów do samodzielnej pracy w domu. To próby zachęcenia dzieci i młodzieży do nauki gdy nie będzie lekcji w szkole. Z tego powodu pragniemy uspokoić wszystkich rodziców, uczniów: przekazywane obecnie materiały dydaktyczne (zadania, ćwiczenia) mają na celu utrwalenie i poszerzenie zakresu wiedzy uczniów z materiału bieżącego lub poznanego wcześniej. Ich realizacja nie będzie podlegać ocenie przez nauczycieli, a także w żaden sposób nie będzie weryfikowana. Nauczyciele, którzy nakazali uczniom samodzielną realizację nowych treści programowych, zostaną zobowiązani do zaprzestania takich działań i dostosowania się do obecnych wymagań dotyczących zdalnego nauczania. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania, dotyczącego realizacji nowych treści programowych.

      Dyr. K. Madejczyk

     • Nauczycielu!

     • Nauczycielu!

      Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje.

      Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.

      Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje nauczyciele nauczania początkowego znajdą materiały, dzięki którym wspólnie ze swoimi uczniami powitają wiosnę. Szóstoklasiści na muzyce będą mieli szansę poznać (jeśli jeszcze ich nie znają) różne współczesne style muzyczne. Nauczyciele ósmoklasistów będą mogli powtórzyć z uczniami czas Past Simple i popracować nad wzbogaceniem słownictwa.

      Poza językiem angielskim, na stronie znajdują się także podpowiedzi do wykorzystania na lekcjach niemieckiego. Co ważne, wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.

      Epodreczniki.pl – platforma do zdalnej nauki

      To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem. Na stronie epodreczniki.pl znajdują się materiały do wykorzystania przez nauczycieli, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji.

       Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

          e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,

          dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,

          przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

      Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

      Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

      Specjalnie dla ósmoklasistów – pakiety zadań od CKE

      Czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie chcemy zadbać w tym czasie o uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. W tym celu Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.

      Każdy taki zestaw będzie się składał z:

          zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;

          zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;

          zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.

      Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania – o godz. 15:00. Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!

      Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!

      Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Wiele jednak zależy od Ciebie!

          Unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz – udaj się na pracę zdalną.

          Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.

          Zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!

      Proszę na bieżąco śledzić strony MEN, na których podawane są informacje dotyczące materiałów do pracy z uczniem.

     • Zalecenia dla uczniów do pracy w domu

     • Drodzy Uczniowie! Na bieżąco prosimy śledzić zakładkę z materiałami od nauczycieli, którzy systematycznie dostarczają informacje n/t wykonywania zadań i ćwiczeń w domu.

      Ponadto od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej.

      Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

      W ramach swojej oferty TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających. Poniżej prezentujemy godzinowy harmonogram w poszczególnych dniach od 18 do 27 marca br.

      Środa 18.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Panna nikt reż. Andrzej Wajda (1996) (99 min.)

      Godz. 14:35 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) ( 3 min.)

      Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Verdiego, cykl dokumentalny, (2012) (50 min.)

      Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Dwie krople cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

      Godz. 15:50 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Szalowa, (2019) (5 min.)

      Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. „Ucieczka” reż. Władysław Ślesicki (1973) (50 minut)

      Godz. 16:45 Baczyński, reż. Kordian Piwowarski, (2012), (65 minut)

      Czwartek 19.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Katarynka reż. Stanisław Jędryka (1967) (27 min.)

      Godz. 13:25 Literatura na ekranie – Antek reż. Wojciech Fiwek (1971) (50 min.)

      Godz. 14:15 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) ( 3 min.)

      Godz. 14:15 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Beethovena, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

      Godz. 15:30 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Modlitwa Pana Cogito podróżnika,  cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

      Godz. 15:35 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 4 „Smain”, reż. Władysław Ślesicki (1973) (50 minut).

      Godz. 16:30 Daleko na północy, film animowany, reż. Remi Chaye, (2016) (80 minut)

      Piątek 20.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Hamlet reż. Franco Zeffirelli (1990) (130 min.)

      Godz. 15:05 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Offenbacha, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

      Godz. 16:00 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Tren Fortynbrasa, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

      Godz. 16:15  Lektura na ekranie – Mały książę reż. Marc Ozborne (2015 )(105 min.)

      Poniedziałek 23.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Złota kaczka, reż. Jerzy Sztwiertnia (1976) (45 min.)

      Godz. 13:45 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie, odc. 7 (2019) ( 3 min.)

      Godz. 13:50 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Bizeta, cykl dokumentalny (2102) (50 min.)

      Godz. 14:40 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Raport z oblężonego miasta, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

      Godz. 14:55 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 1, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

      Godz. 15:50 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 2, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

      Wtorek 24.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Latarnik reż. Zygmunt SkonIeczny (1977) (53 min.)

      Godz. 13:55 Baletownik, odc. 8 – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) (3 min.)

      Godz. 14:00 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Berlioza, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

      Godz. 14:50 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Do Marka Aureulego, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

      Godz. 15:10 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Święty krzyż, (2019) (5 min.)

      Godz. 15:20 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 3, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

      Godz. 16:10 Lektura na ekranie – Ogniem i mieczem, odc. 4, reż. Jerzy Hoffman (1999) (50 minut)

      Godz. 16:55 W domu, reż. Andrzej Barański, (1975) (40 minut)

      Środa 25.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Dzieje mistrza Twardowskiego reż. Krzysztof Gradowski (1966) (96 min.)

      Godz. 14:35 Baletownik, odc. 9 – krótka forma edukacyjna o balecie (2019) (3 min.)

      Godz. 14:40 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Pucciniego, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

      Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Herbert – mosty – Przesłanie Pana Cogito, cykl programów publicystycznych (2018) (25 min.)

      Godz. 16:00 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Wiślica, (2019) (5 min.)

      Godz. 16:10 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 1, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

      Godz. 17:00 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 2, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

      Czwartek 26.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Wesele reż. Andrzej Wajda (1973) (102 min.)

      Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Mahlera, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

      Godz. 15:35 Lekcje z literatury – Pojedynki stulecia – Henryk Sienkiewicz – Stefan Żeromski, cykl programów publicystycznych (2019) (25 min.)

      Godz. 16:10 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 3, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

      Godz. 17:00 Lektura na ekranie – Nad Niemnem, odc. 4, reż. Zbigniew Kuźmiński, (1986) (50)

      Piątek 27.03.

      Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Mobi Dick reż. John Huston (1956) (110 min.)

      Godz. 14:55 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Liszta, cykl dokumentalny (2012) (50 min.)

      Godz. 15:45 Lekcje z literatury – Pojedynki Stulecia – Tadeusz Dołęga – Mostowicz – Witold Gombrowicz – cykl programów publicystycznych (2019) (25 min.)

      Godz. 16:10 Awantura o Basię, reż. Kazimierz Tarnas, (1995) (105 min.)

       

      Dodatkowym działaniem podjętym przez Telewizję Polską jest udostępnienie w paśmie TVP Vod czterech specjalnych kolekcji zawierających materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.

          Kolekcja dla dzieci  „To się nie nudzi” – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i  spektakle dla młodych widzów

          Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów

          Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji

          Kolekcja „Lektury na ekranie" – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur

       

     • Rekrutacja dzieci spoza obwodu

     • Drodzy Rodzice

      Informujemy, iż rekrutacja dzieci spoza obwodu naszej szkoły trwa w dniach 16 - 27 marca. W związku z sytuacją epidemii w Polsce, zgłoszenia dziecka można dokonać drogą elektroniczną na adres: sp.sulkowice@sulkowice.pl a dokumenty niezbędne do zapisu dziecka prosimy dostarczyć po zakończeniu okresu zamknięcia szkół.

      Poniższe dokumenty należy pobrać i wypełnione dołączyć do e-maila ze zgłoszeniem w postaci załączników.

       

      Klauzula_i_oswiadczenie.doc 

      Zgloszenie_dziecka-obcy_obwod.doc

      Z. Ł.


     • Apel do Rodziców i Uczniów

     • Szanowni Państwo.

      W związku z czasowym zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkołach zwracamy się do Państwa z prośbą o:

      ograniczenie swoim dzieciom wyjścia z domu w miejsca gdzie są duże skupiska ludzi (kina, baseny, sklepy itp.);

      uwrażliwienie dzieci na zachowanie szczególnych zasad higieny, zwłaszcza higieny rąk, pamiętając o swoim bezpieczeństwie;

      - zachęcanie swoich dzieci do samodzielnej nauki, aby nie traktowali tego czasu wolnego jako wakacji, ale w miarę swoich możliwości utrwalali i powtarzali materiał, czytali lektury, poświęcali czas na naukę.

      Służby mundurowe zapowiedziały kontrole i legitymowanie uczniów przebywających w miejscach, w których nie powinno ich być.

      NIEDOPUSZCZALNE SĄ SPOTKANIA Z KOLEGAMI  NA BOISKU SZKOLNYM, CZY NA PLACU ZABAW!!!

      Bardzo proszę o zrozumienie powagi sytuacji i uświadomienie dzieciom, dlaczego minister pan Dariusz Piontkowski podjął takie środki ostrożności.

       

      Liczę na Państwa współpracę i zrozumienie

      Dyrektor Krystyna Madejczyk

       

      Drogi Uczniu: 

      pamiętaj, aby ten czas wykorzystać odpowiedzialnie.

      W lewym panelu został dodany element "Materiały do nauki", w którym na bieżąco będziemy udostępniać treści do przerobienia i utrwalenia w domu.

       

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

     • Szanowni Państwo!

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

      Rodzicu,

          ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

          zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

          jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

          przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

          rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

          śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

          pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

          przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

          odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

          przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

      Prosimy o śledzenie naszej strony, na której podawane będą na bieżąco informacje.

       

      Równocześnie informujemy, iż Gminne Zawody Gimnastyczne planowane na dzień 12 marca 2020 r. (tj. czwartek) zostają odwołane. Wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów serdecznie przepraszamy i zapewniamy, że zawody odbędą się w terminie późniejszym.

     • WARSZTATY GIMNASTYCZNE -  05. 03. 2020r.

     • Dzięki instruktorom Studia Tańca R - Pani Karolinie Moskal oraz  Panu Piotrowi Skórze-  uczniowie naszej szkoły, mogli wziąć udział w warsztatach gimnastycznych.

      Gimnastyka jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Kształtuje piękną sylwetkę, wyrabia kondycję i siłę charakteru.

      Zainteresowani uczniowie z kl. IV-VIII pod opieką swoich nauczycieli WF, zaprezentowali swoją sprawność,  mogli skonsultować wiedzę uzyskaną  na lekcjach WF  oraz doświadczyć sędziowskich ocen w rywalizacji sportowej. Ta lekcja gimnastyki bardzo podobała się uczestnikom warsztatów.

       Halina Przała

     • Apel porządkowy

     •             W czwartek O5.03. 20 r. odbył się kolejny apel porządkowy, dotyczył zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pani Maria Kania – szkolna pielęgniarka- zapoznała uczniów z typowymi objawami  infekcji, które  obejmują:

      • gorączkę,
      • kaszel,
      • duszność i trudności w oddychaniu.
      • W cięższych przypadkach infekcja może powodować zapalenie płuc, ciężką ostrą niewydolność oddechową, niewydolność nerek, a nawet śmierć.

      Poinstruowała również uczniów o sposobach chronienia się przed wirusem. Szczególnie zwróciła uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Przekazała uczniom wskazówki dotyczące zmniejszenia ryzyka infekcji i zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa. Wymieniła następujące niebezpieczne  sytuacje, których uczniowie powinni wystrzegać się:

      • unikać bliskiego kontaktu z osobami wykazującymi objawy chorób układu oddechowego, takie jak kaszel i kichanie;
      • przestrzegać samemu i uczyć innych tzw. „etykiety kaszlu”, czyli zasłaniania w trakcie kaszlu czy kichania nosa i ust, najlepiej chusteczką jednorazową lub przedramieniem;
      • często myć ręce wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund;
      • używać do dodatkowej higieny rąk żel antybakteryjny lub chusteczki jednorazowe z dodatkiem alkoholu;
      • unikać dotykania oczu, nosa lub ust rękami;
      • unikać dzielenia się jedzeniem, piciem i naczyniami;
      • zostać w domu, gdy jest się chorym, np. gdy występują objawy podobne do przeziębienia
      • regularnie czyścić i dezynfekować używane przedmioty i powierzchnie;
      • przed podróżą w tereny występowania zakażeń wirusem 2019-nCoV sprawdzić informacje na stronie WHO lub skonsultować się z lekarzem medycyny podróży.

      W drugiej części apelu głos zabrała Pani dyr. K. Madejczyk, która zwróciła uwagę na niewłaściwe zachowanie uczniów w boksach szatni , w stołówce szkolnej oraz na schodach w suterynach szkoły. Przypomniała również o ustalonym porządku spożywania obiadów. Po raz kolejny przypomniała uczniom klas I-III, że powinni schodzić na obiady dopiero po dzwonku na lekcję. Dostosowanie się do  ustalonych zasad, umożliwi uczniom korzystanie ze stołówki bez niepotrzebnego tłoku i ścisku na korytarzu przed stołówką. Wspomniała  również o regułach dotyczących kulturalnego  korzystania z toalet szkolnych.

      B.S.

     • OGŁOSZENIE

     • SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA WIOSENNĄ ZBIÓRKĘ

      MAKULATURY  I  PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK

       

      Makulaturę przynosimy od 05 marca (od  najbliższego czwartku)   do  18 marca 2020  roku i składamy w budynku „A” (sutereny, na schodach, za nowymi szafkami).

      Można przynieść  zużyte gazety, czasopisma, papiery, kartony itp.

       Makulaturę prosimy dobrze zabezpieczyć przed rozsypaniem

      i wyraźnie opisać (imię, nazwisko, klasa )

       

      Plastikowe zakrętki  przynosimy od 05.03.2020 ( również od najbliższego czwartku) do 06.04.2020 roku oraz składamy je w klasach,  w workach dostarczonych przez Samorząd Uczniowski

        

                     opiekunowie  Samorządu Uczniowskiego

       

       

     • Do Rodziców!

     • W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2  Minister Edukacji Narodowej zwraca uwagę na akcje informacyjne dotyczące zagrożenia oraz związaną z nimi profilaktykę.

      Najnowsze informacje można znaleźć na stronach:

      https://kuratorium.krakow.pl/komunikat-w-zakresie-srodkow-ochronnych-przeciwko-koronawirusowi/

      https://gis.gov.pl/aktualnosci/nowy-koronawirus-sars-cov-2-zalecenia-2/

      https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

      https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

      https://wsse.krakow.pl/page/category/wsse/komunikaty/koronawirus/?_ga=2.9567157.1817953706.1582731858-1611588921.1582731858

      Źródło: Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie