• Wycieczka - V a!

•            Wycieczka do Skawiny i Balic.W dniu 6 lutego klasa V a, odwiedzając Muzeum Regionalne w Skawinie, poznała  historię tego miasta. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć tradycyjne stroje charakterystyczne dla mieszkańców  regionu. Dużą atrakcją była postać króla Kazimierza Wielkiego, w którą wcielił się pracownik Muzeum i w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom o historii Skawiny.                                                                      Pełni emocji, po spotkaniu z królem, uczniowie przemieścili się do Balic, gdzie w Centrum Edukacji Lotniczej poznali ścieżkę pasażera i zobaczyli płytę lotniska z tarasu widokowego. Uczniowie byli zaskoczeni tak ogromnym natężeniem ruchu lotniczego (6 lądowań i 2 wyloty w 30 minut!) oraz ilością rzeczy niedozwolonych w przewożonym bagażu. Zmęczona i głodna klasa V a udała się w porze obiadowej na ciepły posiłek, a następnie do kina na projekcję ,,Ekipy z dżungli''.                                                                                                                            Wieczorem pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów jednoznacznie stwierdzając, że wycieczka była SUPER!

Małgorzata Opyrchał

• Muzeum Niepodległości

•                               31 stycznia 2024 r. członkowie i sympatycy koła historycznego wzięli udział w warsztatach pt.: " W karnawale same bale". Poznali różnorodne zwyczaje karnawałowe w naszym kraju i na świecie oraz samodzielnie wykonali maski karnawałowe. Zajęcia były bardzo interesujące.

Danuta Nykiel, Maria Zajda

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

•          W dniach 23 - 24 stycznia odbyły się w naszej szkole zabawy karnawałowe dla uczniów klas IV - VIII. Była to okazja do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu w kolorowych strojach. Na  szkolnej stołówce dzieci bawiły się wyśmienicie, tańcząc do ulubionych piosenek. Uczniowie z młodszych klas prezentowali swoje pomysłowe przebrania. Byli wśród nich superbohaterowie, sportowcy, księżniczki, postacie z bajek i filmów oraz wiele innych. Nie zabrakło też konkursów i nagród . Zabawa karnawałowa była bardzo udana i sprawiła wszystkim wiele radości.
              Serdecznie dziękujemy wychowawcom klas IV - VIII , którzy czuwali nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą naszych uczniów, Dyrekcji, panu Łukaszowi Zającowi i panu Dominikowi Bańdurze za oprawę muzyczną.
            Drodzy uczniowie - Wam dziękujemy za bezpieczną zabawę i do zobaczenia na kolejnych szkolnych wydarzeniach.
                                                                                     Opiekunowie SU.

• WOŚP

• NFT WOŚP 2024

W dniu 28 stycznia 2024 roku odbył się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Szefem  Sztabu jak co roku był pan Dyrektor  Krzysztof Trojan.

19 wolontariuszy brało udział w kwestowaniu w tym 11 uczniów  i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza  w Sułkowicach.

Gorące podziękowania kierujemy w stronę uczniów:

Jan Bargieł, Kacper Kaczmarczyk, Lena Gaweł, Martyna Głuc, Kacper Oliwa, Wiktoria Czarna, Maria Czarna, Marcelina Kaczor, Jakub Biernat, Magdalena Wojdyła, Martyna Wojdyła.

Nasi wolontariusze  koleny raz udowodnini, iż mimo  złej pogody zrealizowali główne hasło 32 Finału „PŁUCA PO PANDEMII”.  GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH .

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Mieszkańców Gminy Sułkowice, Rodziców, Nauczycieli, Opiekunów, Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sułkowicach za wspaniałych Uczniów i Nauczycieli!

Wolontariusze zebrali: 27 886,59 złotych + 103,30 EURO  + 20 YUAN  + 1 FUNT

• ZAPISY DO SZKOŁY - rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach od 8 do 23 lutego 2024 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej
            nr 1  w Sułkowicach w godzinach od 8.00 - 15.00, będzie można zapisać do klasy pierwszej dzieci zamieszkałe
            w obwodzie naszej szkoły.

Potrzebne dokumenty:

- zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły / do pobrania lub uzupełnienia w sekretariacie,

- dokument rodzica/ opiekuna prawnego potwierdzający tożsamość / do wglądu,

- skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub dowód osobisty dziecka / do wglądu,

- zaświadczenie o odbytym rocznym przygotowaniu przedszkolnym.

Danuta Nykiel- dyrektor szkoły