• Kolejny sukces naszych uczennic!

     • Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Krakowie to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy i umiejętności, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Udział w nich wymaga od uczniów dużego zaangażowania.

      Po kilku miesiącach wytężonej pracy nasze uczennice Julia Czepiec z VIII c oraz Joanna Ziembla z VIII b znalazły się na liście osób zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. 

      Wyniki reprezentantek naszej szkoły, zasługują na ogromne uznanie (88 % i 87) zwłaszcza, że wymagały absolutnego poświęcenia i wielu godzin pracy.

      Przed Julią i Joasią już tylko ostatni, na pewno trudny etap.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapie wojewódzkim.

      Opiekun mgr Dorota Twardosz

     • Małopolski Konkurs Języka Polskiego

     • Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej Szkoły zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Są to: Marta Gumularz z kl. VIII d oraz Małgorzata Malina z kl. VIII a. Obie dziewczynki uzyskały bardzo wysoki wynik, tj. powyżej 90 % możliwych punktów do zdobycia i tym samym znalazły się w gronie najlepszych uczniów z całego regionu.

      Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem: WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, BRATERSTWO. W etapie rejonowym uczennice mierzyły się z zadaniami, które koncentrowały się wokół problemów tolerancji, inności, odmienności. Musiały wykazać się wysokimi kompetencjami czytelniczymi, wnikliwą interpretacją utworów wskazanych w literaturze konkursu, a także umiejętnością samodzielnego wnioskowania, argumentowania i poprawnego wypowiadania się w różnych formach wypowiedzi pisemnej. Zdobytą podczas czytania ciekawych lektur konkursowych wiedzę, wzbogaconą własnymi refleksjami, uczennice wykorzystały w trakcie rozwiązywania niełatwych zadań.

      Dziękujemy Marcie i Małgosi za wykazane zaangażowanie,

      wysiłek i poświęcony czas.

      Serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia w finale!

                                       Opiekun mgr Bogumiła Blak

                                                                                                                         

     • Zmiana wyglądu strony

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy Szkoły.

      W związku z dostosowaniem wyglądu strony internetowej naszej placówki do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, zmienił się wygląd poszczególnych modułów. Menu nawigacji znajdujące się dotychczas po lewej stronie zostało przeniesione. Poszczególne sekcje dostępne są po kliknięciu w moduły w górnej części strony (O szkole, Rada Rodziców, Uczniowie i rodzice itp). Dla wszystkich którzy przyzwyczajeni są do nawigacji po lewej stronie okna, w górnym lewym rogu umieszczona została ikona której uruchomienie powoduje pojawienie się modułu Nawigacja (podobnie jak w starej wersji). Mam nadzieję, że zmiana nie przysporzy Państwu trudności w korzystaniu ze strony.

     • Akcja charytatywna w Szkole Podstawowej nr 1

     •    Zbiórka plastikowych nakrętek dla Oskara Blaka

      Wspólnymi siłami pragniemy wesprzeć akcję charytatywną pod hasłem „Zakrętki dla Oskara”. Akcję przeprowadzimy poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek i w ten sposób wesprzemy szczytny cel, jakim jest pomoc choremu chłopcu. Zebrane dzięki temu środki zostaną przeznaczone na jego leczenie i rehabilitację. Oskar jest jedynym dzieckiem w Polsce i piątym na świecie z bardzo rzadką chorobą genetyczną: encefalopatia padaczkowa z całkowitą demielinizacją mózgu. Zwracamy się do wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły o pełne wsparcie, gdyż pierwsza tura nakrętek zostanie przekazana organizatorom akcji dnia 27 lutego 2021 roku.

      Nakrętki można dostarczyć do szkoły w godzinach od 7.30 do 15.00, należy je wrzucić do pojemnika znajdującego się zaraz za drzwiami wejściowymi do szkoły.

      Razem możemy więcej! Wspomóżmy Oskara w walce o każdy dzień!

      Samorząd Uczniowski

     • TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

     • 11 LUTEGO, W OSTATNI CZWARTEK KARNAWAŁU UCZNIOWIE KLAS I-III Z NASZEJ SZKOŁY POZNAWALI TRADYCJE TŁUSTEGO CZWARTKU, ROZWIĄZYWALI PĄCZKOWE PUZZLE, SUDOKU, SŁODKIE ZADANIA I ZAGADKI.

      ALE PRZEDE WSZYSTKIM DEGUSTOWALI PRZYGOTOWANE PRZEZ RODZICÓW RÓŻNEGO RODZAJU WYŚMIENITE PĄCZKI, FAWORKI I OPONKI :).

      UCZNIOWIE KLAS II PRZYSZLI DO SZKOŁY W KARNAWAŁOWYCH STROJACH I PODCZAS ZABAW RUCHOWYCH REDUKOWALI PĄCZKOWE KALORIE.

      TEN DZIEŃ DOSTARCZYŁ UCZNIOM WIELU WRAŻEŃ!

      KSD

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Z inicjatywy Komisji Europejskiej, od roku 2004 Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w 45 państwach członkowskich Unii Europejskiej. tym roku DBI w Polsce obchodzimy po raz piętnasty. W naszym kraju organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu można zdobyć na podstronie naszej Biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami pod tym linkiem:

      Dzień Bezpiecznego Internetu

      Szczegółowe informacje znajdują się poniżej artykułu dotyczącego Dnia Zakochanych.

     • 1% PODATKU SP 1

     • Ponownie zwracamy się do Państwa i gorąco zachęcamy do  przekazania 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach. Dzięki Waszemu wsparciu możemy dokonywać dodatkowej modernizacji sprzętu komputerowego, wyposażenia sal lekcyjnych, wzbogacać bazę dydaktyczną, podnosić estetykę obiektu, poprawiać warunki nauki uczniów naszej szkoły.

      Wpłacając 1 % podatku pamiętaj:

      1. Wypełnij PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39.

      2. Pamiętaj o rubryce "Cel szczegółowy" - tam wpisujemy dla kogo kierujemy swój 1 % odpisu. Miasto, miejscowość, skrótowa nazwa placówki ( Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach ).

      3. KRS 0000052078

      4. Rachunek bankowy: Bank PEKAO S.A. w Krakowie 67124045331111000054231735

      5. Strona internetowa: www.spsm.edu.pl.

     • Ogłoszenie!

     • Przypominamy Rodzicom uczniów korzystających z obiadów w naszej szkole, o terminowym dokonywaniu opłat za obiady do 10 dnia każdego miesiąca. Z poważaniem dyrektor K. Madejczyk

     • Szanowni Rodzice!

     • W związku z dłuższą nieobecnością nauczyciela matematyki ulega modyfikacji plan lekcji dla klas IV - VIII. Zmieniony plan będzie zamieszczony na stronie szkoły w poniedziałek tj. 08. 02. 2021 r. Uczniowie tych klas na bieżąco są informowani o wszystkich zmianach. Przepraszamy za wynikające z tego utrudnienia.

      Dyr. Krystyna Madejczyk

     • Czekamy na Ciebie

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach informuje, iż zapisy do klas I  dzieci 7-letnich na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będą w dniach od 09 lutego do 26 lutego 2021 r.  (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły). Rodzice zobowiązani są do okazania: dowodu osobistego, aktu urodzenia dziecka (do wglądu) lub dowodu osobistego dziecka, zaświadczenia z przedszkola o spełnieniu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.

      Wniosek do pobrania w poniższym linku: