• WYCIECZKA DO ZAWOI

     • 19 października klasy 7 A i 7 B pojechały na wycieczkę do malowniczej ZAWOI.

      Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego spędziliśmy wspólnie kilka ciekawych godzin. Uczniowie brali  udział w  zajęciach terenowych, na których poznali florę i faunę otaczającego ich terenu. Przebyli ścieżkę edukacyjną, która przybliżyła im walory przyrody babiogórskiej, jak również kulturę, tradycję i architekturę budowlaną mieszkańców wsi podbabiogórskich.

                  Na koniec naszej wizyty w Muzeum Babiogórskim obejrzeliśmy  ciekawą prezentację dotyczącą Babiej Góry. Poznaliśmy  piętrowy układ roślin, jaki możemy tam obserwować, oraz nazwy poszczególnych punktów w masywie babiogórskim i wreszcie, jak wyglądają szlaki turystyczne, które prowadzą na jej szczyt, zwany popularnie Diablakiem.

                  Następnie uczniowie  wraz z nauczycielami wzięli udział w  GRZE TERENOWEJ – pokonaliśmy niemal 10 km, odszukiwaliśmy zaznaczone punkty na mapie i prześcigaliśmy się w  zdobywaniu punktów. Na koniec męczących zawodów upiekliśmy kiełbaski i odebraliśmy zasłużone nagrody. Za pomoc w opiece nad uczniami, udział  i zdrową rywalizację podczas gry terenowej dziękujemy Księdzu Maciejowi Kłos.

      wych. Aleksandra Gardoń, Dorota Twardosz

     • Wielka lekcja ekologii w gminie Sułkowice

     •     16 października  nasza szkoła wzięła udział w finale projektu „Wielka lekcja ekologii w gminie    Sułkowice”, który odbył się w hali sportowej.
      W ramach tego przedsięwzięcia mogliśmy zaprezentować w formie wystawy fotograficznej i prezentacji multimedialnej nasz projekt „Zielona Klasa”-  ogród ekologiczny nad którym pracowaliśmy od lipca do października. Opis projektu zaprezentowali uczniowie z klasy VI: Lena Gaweł i Jakub Starzec, a podsumowaniem prezentacji był występ taneczny uczniów z  klasy III a pod kierunkiem Danuty Kostowal-Suwaj.

      Uczniowie z klas IV a, VI a, VI b, VIII a, VIII c wzięli udział w pokazie mody ekologicznej, w którym mogli zaprezentować wykonane stroje z ekologicznych  materiałów. Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu strojów i prezentacji na wysokim poziomie.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce album fotograficzny.

      Dokumentacja fotograficzna projektu i prezentacja multimedialna: Małgorzata Mardaus, Dorota Twardosz.

       

     • Realizacja projektu ekologicznego „Zielona Klasa”

     • Projekt Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach zakładał stworzenie uczniom Zielonej Klasy-szkolnego ogrodu-miejsca, w którym w sposób naturalny będą rozwijać swoje zainteresowania przyrodą oraz aktywnie spędzać czas. Opracowując projekt szczególnie wzięliśmy pod uwagę położenie naszej szkoły w otoczeniu przyrody, a wymiar wielozmysłowy ogrodu pozwoli uczniom dotknąć, zobaczyć, powąchać i podglądać naturę przez kolejne pory roku.

      Z inicjatywy i pod kierunkiem Pani Dyrektor Krystyny Madejczyk i Wicedyrektor Danuty Nykiel został powołany zespół nauczycieli do opracowania i realizacji projektu: Danuta Kostowal-Suwaj, Małgorzata Mardaus, Dorota Twardosz.

      Planowana inicjatywa była początkiem długofalowych działań, między innymi zagospodarowania pozostałej części ogrodu szkolnego i rozszerzenie współpracy z organizacjami lokalnymi i poza lokalnymi.

      Prace nad projektem rozpoczęły się w lipcu - został wydzielony teren przeznaczony na stworzenie edukacyjnego ogrodu, ścieżki, miejsca nasadzeń, dobór odpowiednich roślin, powstał plan wyremontowanie altany.

      Już w sierpniu Dyrekcja naszej szkoły wraz z Radą Rodziców podjęła działania mające na celu odremontowanie altany, która mogłaby stać się miejscem odpoczynku uczniów oraz miejscem, gdzie można zorganizować zajęcia edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy podjęli ten trud został wymieniony dach na altanie oraz dzięki pozyskanym sponsorom zakupiono płyty chodnikowe, które zostały wymienione przez pracowników Grupy Gospodarczej Gminy Sułkowice.

      Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, rodziców,  pracowników naszej szkoły możliwe było wymalowanie altany, w której zostały zamontowane nowe ławeczki i stoliki, a na wyznaczonym terenie przygotowane i przekopane miejsce pod nasadzenie roślin. Abyśmy mogli przystąpić do dalszej pracy zakupione zostały narzędzia do pracy w ogrodzie.

      Na wyznaczonym terenie ogrodu powstały rabaty, otoczone różnymi gatunkami drzew, które  z czasem gdy dorosną będą dawały cień w upalne dni. Na wydzielonych rabatach posadzono roślinność niską, zmienną, kwitnącą i przenikającą siebie nawzajem. Przeważają krzewy liściaste kwitnące w różnym okresie, iglaste wraz z odradzającymi się, co roku kwitnącymi bylinami.

      W specjalnie wykonanych przez rodziców skrzyniach  pojawiły się rośliny cebulowe tj. czosnek ozdobny, tulipany, krokusy, przebiśniegi, szafirki, narcyzy.

      Nasi uczniowie również przyczynili się do powstania tego niezwykłego miejsca - chętnie angażowali się w przynoszenie różnych sadzonek i nasion, by później mogli wspólnie z nauczycielami wysadzać je w ogrodzie. Przygotowali również rabatę pod nasadzenie i zasadzili kwitnące o tej porze roku wrzosy.

      Aby podnieść atrakcyjność tego miejsca - nauczyciele przedmiotów artystycznych wymalowali barwnymi kwiatami ściany budynków hali i pomieszczenia gospodarczego, które znajdują się na terenie ogrodu.

      Dodatkowo ogród został wyposażony w kompostownik oraz pojemnik na deszczówkę. Zakupione zostały plansze edukacyjne: drzewa, krzewy i stacja meteorologiczna.

      Nauka w Zielonej Klasie – w szkolnym ogrodzie przybliży najmłodszym bogactwo świata roślin.  Zielona Klasa to żywa pracownia, w której prowadzone będą ciekawe obserwacje i badania. To zielone i pachnące miejsce stanie się dla uczniów całoroczną atrakcją, gdyż uczyć się tutaj będą poprzez obserwację, jak zmienia się przyroda w ciągu roku, jak wygląda naturalna uprawa warzyw, owoców, ziół.

      Realizacja projektu  „Zielona Klasa” podniosła atrakcyjność naszej szkoły, poprawiła estetykę i będzie wizytówką naszej  placówki.

      W kolejnych latach planujemy powiększać i doposażyć teren ogrodu.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć – jak zmieniło się to niezwykłe miejsce od lipca do października 2021 roku.

       

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu 14 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.  Pani Dyrektor Krystyna Madejczyk w swoim przemówieniu dziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za codzienny trud ich pracy oraz złożyła im  życzenia w dniu ich święta. Do wszystkich pracowników szkoły skierował również  swoje słowa  obecny na akademii pan burmistrz Artur Grabczyk.

                  Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi obejrzała wspaniałe przedstawienie, w którym, w humorystyczny sposób starano się oddać trudy i wyzwania wiążące się z codzienną pracą nauczyciela, w szczególności zaś na początku jego kariery zawodowej. Dużym  zaskoczeniem dla widzów był zjawiskowy pokaz mody nauczycielskiej podczas którego zaprezentowano nowatorskie stroje. Nie zabrakło też scenki  z życia uczniowskiego.

                  Całość uświetniły dwa układy choreograficzne w wykonaniu klasy IV b i III a przygotowane przez Panią Izabelę Profic i Danutę Kostowal - Suwaj. Nad oprawą muzyczną apelu czuwał pan Dominik Bańdura akompaniując  do wszystkich piosenek śpiewanych przez uczniów. Teksty zaprezentowanych utworów w pełni oddawały istotę dnia KEN, w których  składali życzenia, dziękowali, przepraszali i prosili swoich pedagogów o zrozumienie uczniowskich przewinień.

                  Organizatorki tegorocznego apelu panie Bogumiła Blak, Małgorzata Garbień i Izabela Profic wraz ze swoimi wychowankami, uczniami klasy IV a i IV b oraz klasa III a zebrali gromkie brawa za piękne przedstawienie, które zarówno nauczycielom, pracownikom szkoły jak  i uczniom dostarczyło wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

              

                                                                                                                                     M. Garbień

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

     •                                      

      W dniu 12 października odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem –  kierownikiem Posterunku Policji w Sułkowicach, panem Tomaszem Wajdą. Tematem spotkania było „ Bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły”.    

      W przygotowanej przez prowadzącego prezentacji multimedialnej w sposób szczegółowy zostały omówione zagadnienia bezpiecznego korzystania uczniów z dróg publicznych (korzystanie z przejść dla pieszych, noszenie odblasków, unikanie korzystania  z telefonów komórkowych, zwracanie uwagi na znaki drogowe i nie korzystanie z propozycji obcych).

                  Ponadto zostały omówione nowe przepisy dotyczące UTO czyli urządzeń transportu osobistego: rowerów, hulajnóg, deskorolek i rolek. Uczniowie dowiedzieli się szczegółowo gdzie  i w jaki sposób mogą korzystać z tych urządzeń zgodnie z przepisami prawa.

       M. Garbień

     • Szanowni Państwo,

     • Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia                  udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

      Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla Nauczyciela, który uzyska najlepszy wynik portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - zwycięzca będzie mógł wybrać tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

      Dyktando na Dzień Edukacji Narodowej rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:
      dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
      dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

      Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz tempo rozwiązywania (im szybciej, tym lepiej).

      Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk "Zapisz się do konkursu" znajdujący się na poniższej stronie:
      https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

     • TARGI EDUKACYJNE

     • W najbliższą sobotę, 16. 10. 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach odbędą się TARGI EKOLOGICZNE organizowane przez Urząd Miejski w Sułkowicach oraz gminne jednostki oświatowe w ramach projektu pt.: "Wielka lekcja ekologii w Gminie Sułkowice".

      Podczas tego wydarzenia uczniowie poszczególnych szkół przedstawią rezultaty przedsięwzięć edukacyjnych realizowanych w ramach projektu. Nasza szkoła zaprezentuje projekt: "Szkolny ogród przyjazny środowisku".

      Ponadto w trakcie Targów ZGK w Sułkowicach przeprowadzi akcję wymiany baterii oraz plastikowych nakrętek na sadzonki kwiatowe. 

      Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach wszystkich mieszkańców Gminy. 

     • Filmy edukacyjne o polskich parkach narodowych

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie.

       

      Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu  informację o filmach edukacyjnych dotyczących polskich parków narodowych. Materiały zostały przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” i sfinansowane z funduszy europejskich.

      Filmy prezentują wyjątkową przyrodę parków, związaną z nimi kulturę i tradycję oraz znajdujące się w ich pobliżu atrakcje turystyczne. Mogą stanowić cenną pomoc dydaktyczną podczas zajęć dotyczących parków narodowych lub ochrony przyrody. 

      Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej placówki, pod adresem:

      https://zporudnik.edupage.org/a/parki-narodowe

       

     • UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS I - III W PROJEKTACH

     •      Uczniowie klas I - III naszej szkoły realizują w tym roku szkolnym dwa projekty edukacyjne - "Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz projekt "Akademia Bezpiecznego Puchatka" w klasach I.

      „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

      Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”  - to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce.

      Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

      Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

     • WYDATKI Z RADY RODZICÓW

     •  

      Wykaz wydatków poniesionych z funduszy zebranych przez Radę Rodziców na potrzeby szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach w roku szkolnym 2018/2019 , 2019/2020 , 2020/2021 oraz obecny rok szkolny:

      - 24 komputery (pracownia informatyczna) 9.100

      - 4 laptopy 11.200 - dopłata do dziennika elektronicznego 2.000

      - 1 tablica interaktywna 7.000

      - wyposażenie stołówki ( stołki, biurko, listwy ) łącznie 7.300

      - konkursy, zakończenie roku, dzień dziecka, mikołajki, dzień sportu upominki dla uczniów 7.000

      - nagłośnienie 12.000 - ksero 4.000

      - gry podłogowe, planszowe 800

      - wyjazdy na różnego rodzaju zawody ( opłata busa)

      - nagrody książkowe, biblioteka 11.000

      - próbne egzaminy ósmych klas. łącznie 1.120

      - parownica (do dezynfekcji) 800

      - papier ksero 80 szt. 800

      - dozowniki + wieszaki na papier ręcznikowy 300

      - monitor LCD 550 - 13 komputery 10.000

      - szachownica demonstracyjna 500

      - ZIELONA KLASA – płytki 1.600 - donice 400 - farby 500 - kruszywo 1.000 - wyposażenie altany 300

      Obecnie planowany jest zakup organ, monitoring i aktualne wydatki na potrzeby naszych uczniów.

       

     • Organizacja zajęć w dniu 14 października 2021 (Dzień Nauczyciela)

     •                   Dzień 14 października 2021 r. (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

                           

      Harmonogram pracy w tym dniu:

      1. Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły według planu lekcji, z wyjątkiem tych uczniów, którzy będą korzystać ze świetlicy szkolnej (rodzic dokonuje zapisu dziecka u wychowawcy klasy).

      2. Nauczyciele realizują lekcje z uczniami wg swojego planu przygotowując sobie (prezentacja z okazji dnia nauczyciela, gry i zabawy).

      3. O godzinie 9:50 uczniowie klas I – III udają się z nauczycielami na hale sportową i uczestniczą w uroczystym apelu.

      4. Po zakończeniu apelu klasy I – III udają się do domów.

      5. Klasy IV-VIII uczestniczą wraz z nauczycielami w apelu o godzinie 10.45 i po jego zakończeniu udają się do domów.

      6. Świetlica szkolna funkcjonuje zgodnie z zapotrzebowaniem wynikającym z zapisów uczniów.

      7. Obiady szkolne wydawane są zgodnie z dotychczas obowiązującym harmonogramem. Rezygnacji z wydania obiadu w tym dniu, rodzice uczniów dokonują wychowawców klas.

      8. Zapisów na świetlicę szkolną rodzice dokonują u wychowawców klas za pośrednictwem dziennika elektronicznego, określając: imię i nazwisko dziecka, dokładne godziny pobytu ucznia na świetlicy szkolnej.

      8. Kompletne listy dotyczące zapisów uczniów na zajęcia świetlicowe wychowawcy klas przekazują do pani wicedyrektor w dniu 12 października br.

      9. Potwierdzenie odczytania wiadomości od wychowawcy klasy jest równoważne
      z zapoznaniem rodzica z organizacją zajęć w dniu 14 października 2021 roku.

      Uczniowie w tym dniu przychodzą ubrani w strój galowy.

     • Prelekcja dla uczniów klas IV - VIII

     •  30 września w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów klas IV – VIII  z panem Markiem Szczotkowskim n/t  zagrożeń w sieci. Prelegent przez wiele lat pracował w Policji, w wydziale do spraw nieletnich, a obecnie edukuje młodzież oraz szkoli nauczycieli  i rodziców.

         Podczas spotkania szczegółowo zostały omówione zagadnienia zagrożeń  związanych    z  niewłaściwym korzystaniem z narzędzi telekomunikacyjnych takich jak komputer, telefon czy  Internet. Zwrócono uwagę młodzieży na  niebezpieczeństwo uzależnienia się, które często bywa niezauważalne przez osobę  korzystająca z tych dobrodziejstw  techniki. Ponadto  poruszono zagadnienia związane z hejtem i cyberbulingiem w sieci oraz zasady korzystania  z mediów społecznościowych od strony prawnej.

                 

     • UDZIAŁ UCZNIÓW W PIKNIKU STRAŻACKIM

     •         W dniu 26 września odbył się Piknik Strażacki nad Zalewem w Sułkowicach. Wszystkie placówki oświatowe gminy Sułkowice odpowiedziały na zaproszenie organizatorów i uświetniły program imprezy plenerowej.

         Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach zaakcentowała swój udział występem uczennicy  kl. IV a Alicji Grzybek, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenkę M. Rodowicz pt. „ Niech żyje bal”. Zaś Lena Latoń z kl. III b – trzykrotna mistrzyni Polski  i mistrzyni świata dzieci w fitnessie gimnastycznym pokazała swój talent wykonując przed zgromadzoną publicznością piękny i trudny układ gimnastyczny. W pikniku wzięli udział także uczniowie klas starszych- wolontariusze naszej szkoły, którzy wraz z panią D. Kostowal – Suwaj pomagali przy stoisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspomagania Osób  Niepełnosprawnych „ Kolonia”.

       Ponadto nauczycielki naszej szkoły Małgorzata Garbień i Dorota Twardosz prowadziły  warsztaty orgiami dla chętnych dzieci biorących udział w pikniku. Kolejną atrakcją przygotowaną przez naszą placówkę była możliwość wykonania własnoręcznej biżuterii  z koralików pod czujnym okiem Pani D. Małek- Moskal.

            Z całą pewnością piękne jesienne popołudnie spędzone nad Zalewem  w dniu 26.09. 2021 roku na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników tego wydarzenia.

     • PODZIĘKOWANIE

     • SZANOWNI PAŃSTWO!

             Wielokrotnie przekonaliśmy się, że nasza szkoła może liczyć na Państwa pomoc - LUDZI DOBREJ WOLI. 
         W imieniu Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli oraz Społeczności Uczniowskiej pragniemy gorąco podziękować tym wszystkich Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie wspomogają naszą szkołę. Okazana w ten sposób hojność i dobroć jest dla nas dowodem, że zawsze możemy liczyć na Państwa wsparcie, i że nigdy nie pozostaniemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach.

           Szczególnie mocno dziękujemy za bezinteresową pomoc: 

      Państwu Ewie i Mirosławowi Bartosz oraz Pani Urszuli Brodzie  - za wsparcie finansowe,

      Panu Jakubowi Judaszowi, Mariuszowi Malinie, Mariuszowi Ciuchcińskiemu, Piotrowi Budzoniowi za wykonanie prac remontowych - wymianę dachu altanki szkolnej.

      Panu Michałowi Biernatowi za przekop działki pod rabatę kwiatową.

      Panu Krystianowi Obajtkowi za wykonanie ławek do altanki i Panu Jarosławowi Piechocie za zasponsorowanie desek do tych ławeczek.

      Naszym uczniom dziękujemy za pomalowanie ławek.  

      Panu Łukaszowi Łaskiemu  za wykonanie skrzynek na rośliny,

      Grupie Gospodarczej Urzędu Gminy za wymianę i położenie nowych płyt chodnikowych. 

         Gorące podziękowania składam również Rodzicom za rośliny, krzewy, które posadzimy w naszym "Zielonym ogrodzie" oraz Radzie Rodziców za  współfinansowanie remontu i wszelkich działań na rzecz naszej szkoły i naszych uczniów.

      "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

      – Jan Paweł II

      Dyrektor Krystyna Madejczyk

       

     • ZEBRANIE RADY RODZICÓW

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach serdecznie zaprasza wszystkich członków Rady Rodziców na pierwsze zebranie, które odbędzie się w dniu27 września (poniedziałek) 2021 roku o godzinie 17:00 w stołówce szkolnej - budynek A.

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

     •                          

       

       

       

      Placówka Terenowa KRUS w Myślenicach informuję, że po raz trzeci  odbędzie się losowanie hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". 

      Działanie skierowane jest do dzieci urodzonych w latach 2007 - 2015, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS. 

      Szczegółowe zasady przyznawania nagród dostępne są na stronie www.krus.gov.pl  

      https://krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja

     • Zebrania z Rodzicami

     • Uprzejmie informujemy, iż zebrania z Rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 odbędą się z wychowawcami w dniu 15 i 16 września 2021 r. o godzinie 17.00 według harmonogramu:

      klasy I - III - 15. 09. 2021 r (środa) - bud. B

      klasy IV - VIII - 16. 09. 2021 r. (czwartek) - bud. A;    klasa Vb i IV a - bud. B

     • Szanowni Państwo!

     • Do 30 września br.  trwa  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. 

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

      Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy. Na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

      • korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
      • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

      Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio.

      Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

      Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.