• OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA RYMOWANKĘ DLA DZIECI

• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Myślenicach zaprasza dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy".

Działanie skierowane jest do dzieci urodzonych w latach 2008 – 2011, których przynajmniej jeden z rodziców/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do 15.03.2022 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS, w którym podlega ubezpieczeniu rodzic/opiekun prawny dziecka.

Na etapie wojewódzkim, który kończy się 22.04.2022 r., 3 najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 500 zł brutto oraz skierowane do oceny Centralnej Komisji Konkursowej, która spośród 48 prac nagrodzonych przez oddziały regionalne KRUS wybierze 20 najlepszych rymowanek. Ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 000 zł brutto.

Szczegóły w regulaminie przesłanym w załączeniu bądź też na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

• POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

• W dniu 12 stycznia 2022 r. w Sułkowickim Centrum Kultury odbył się XII Przegląd Kolęd i Pastorałek.
            Z naszej szkoły wzięły w nim udział dwie uczennice w kategorii "Szkoła Podstawowa IV - VIII Soliści".

Alicja Grzybek z klasy IV a zajęła III miejsce śpiewając kolędę "Mizerna cicha",
            natomiast Anna Biela z klasy VI b zdobyła wyróżnienie występując z pastorałką "Był pastuszek bosy".
            Opiekę nad przygotowaniem wokalnym objął Pan Dominik Bańdura.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

• Gminny Konkurs  Szopek i Gwiazd Betlejemskich

• Mamy laureatów  Gminnego Konkursu  Szopek i Gwiazd Betlejemskich oraz Stroików i Kartek Świątecznych organizowanego przez Sułkowicki Ośrodek Kultury

Szopki duże:
            I miejsce: Amelia Pająk i Nadia Pająk
            II miejsce: Magdalena Zawada, Małgorzata Piechota, Dominika Bargieł

Szopki średnie:
             II miejsce: Krzysztof Zawada, Mateusz Skrzypek
             III miejsce: Wojciech Światłoń

Szopki małe:
             Wyróżnienie: Kacper Oliwa

Stroiki:
            Wyróżnienie: Kacper Garbień SP

Kartki Świąteczne: Kategoria Szkoła Podstawowa kl. IV-VIII
            III miejsce:  Alicja Grzybek
            Wyróżnienie: Mikołaj Dróżdż ,Oliwia Skorut

Serdecznie gratulujemy!

Ewa Garbień

• SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE!

• Dyrekcja Szkoły przypomina wszystkim uczniom naszej szkoły, że w dniu 07 stycznia 2022 r. tj. dzień po święcie Trzech Króli, lekcje odbywają się zgodnie z rozkładem lekcji.