SOK już po raz XI zaprasza na przegląd kolęd i pastorałek. W tym roku ocenie podlegać będą Wasze nagrania video, które poddane zostaną profesjonalnej ocenie jury. Na stronie SOK-u zamieszczony jest regulamin, wraz z kartą zgłoszenia, która jest niezbędna do wzięcia udziału w przeglądzie. Zachęcamy Was do zgłoszenia się do konkursu i ufamy, że oprócz indywidualnych zgłoszeń, będziemy mieli chętnych uczniów do reprezentowania naszej szkoły w tym konkursie. Wierzymy, że mimo obostrzeń w jakich żyjemy ostatnio, znajdziecie w sobie siłę aby podzielić się nie tylko talentem muzycznym, ale również pokazać, że mimo ograniczeń trwamy w świątecznym nastoju, a tym samym potrafimy wspólnie śpiewać i cieszyć się tą radością z innymi.
POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 2021
Konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły"
Podczas ferii rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, którego celem było przypomnienie dzieciom ważnych zasad, dotyczących ruchu drogowego, a szczególnie bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych miejscach, używania odblasków. Konkurs przeprowadzony został w klasach I - IV. Prace niepodpisane nie były uwzględniane w ocenie. Jury w składzie: Ewa Garbień, Edyta Matulska, Edyta Urbańczyk, Marta Kęsek, Dominik Bańdura wyłoniło następujących laureatów:
w klasach I:
I miejsce - Anna Guzik kl.I a, II miejsce - Bartłomiej Śmiłek kl.I b, III miejsce - Martyna Boczkaja kl.I b
wyróżnienia: Zuzanna Biela kl.I a Kamila Biela kl. I a Magdalena Żmuda kl.I b
w klasach II:
I miejsce - Lena Kotoniak kl.II a, II miejsce - Kalina Góralik kl.II b, III miejsce - Wiktor Szurek kl.IIa,
wyróżnienia:Maksymilian Zajda kl.II a Aleksandra Stręk kl.II a Bartosz Chodnik kl.II b
w klasach III
I miejsce - Oliwia Twardosz kl.III a, II miejsce - Julia Judasz kl.III a, III miejsce - Julia Francuziak kl.III a
wyróżnienia: Amelia Boczkaja kl.III b Zuzanna Marzec kl.III b Maja Trąbka kl.III a
Alicja Grzybek Kl.III a
w klasach IV
I miejsce - Weronika Horwat kl.IV a, II miejsce - Małgorzata Piechota kl.IV b, III - miejsce - Zuzanna Gasińska kl.IV a
wyróżnienia: Maciej Żmuda kl.IV b Hanna Mateja kl.IV a Nadia Garbień kl.IV b
Maja Bobowska kl.IV a.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Szanowni Rodzice!
Przed nami okres świąteczny, czas, który spędzicie Państwo w gronie najbliższych. Będzie to czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pragnę podziękować za gościnność w Państwa domach, za to, że możemy realizować codzienne nauczanie. Jestem dumna i wdzięczna. Zdaję sobie sprawę jak wiele zależy od wzajemnej relacji nauczyciel - rodzic. Tym bardziej doceniam obecność dzieci na zajęciach on-line. Bardzo dziękuję za pomoc, współpracę, wsparcie podczas problemów technicznych i zorganizowanie dzieciom pracy. Ufam, że Nowy Rok spełni nasze nadzieje z nim związane i przyniesie odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte przez nas działania zakończą się sukcesem.
Dziękuję dyr. Krystyna Madejczyk
Konkursy
Miło mi Państwa poinformować, iż pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią i nauczaniem zdalnym, nasi uczniowie odnoszą sukcesy w różnych konkursach. W pierwszej kolejności chcę pogratulować awansu do etapów rejonowych w konkursach kuratoryjnych.
W konkursie z języka polskiego najlepsze wyniki uzyskały: Marta Gumularz klasa VIII d i Małgorzata Malina klasa VIII a.
W konkursie matematycznym - Paweł Nykiel klasa VIII d.
W konkursie biologicznym - Julia Czepiec klasa VIII c i Joanna Ziembla klasa VIII b.
W konkursie geograficznym - Joanna Ziembla klasa VIII b i Julia Gasińska klasa VIII d.
W konkursie języka niemieckiego - Zuzanna Kuźniar klasa VIII c.
W ogólnopolskim konkursie historycznym " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Cedyni do Orszy" - Maria Bochenek klasa VIII a, Bartłomiej Oliwa klasa VIII a i Aleksandra Oliwa klasa VIII b.
Gratulujemy wyników i przejścia do etapów rejonowych, które odbedą się w styczniu 2021 roku.Uczniowie naszej szkoły odnieśli również liczne sukcesy w konkursach plastycznych m.in:
Ogólnopolski Konkurs Pt. "Smaczne, zdrowe, kolorowe, wybieram produkty krajowe"
- III miejsce Magdalena Zawada IV b.
Gminny Konkurs "Merry Christmas" - I miejsce Magdalena Zawada IV b, II miejsce Lena Gaweł V a.Wszystkim uczniom gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursach i czekamy na kolejne sukcesy.
dyr. K.Madejczyk
Apel do Rodziców
Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sułkowicach zwraca się do Państwa z prośbą o wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły w sugerowanej kwocie 60 zł. Obecnie to te wpłaty stanowią podstawę działań Rady Rodziców. Bez Państwa pomocy i wsparcia nie będzie możliwe zrealizowanie nowych zamierzeń. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców o zrozumienie i współprace. Pieniądze wpłacone przez Państwa pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych dzieci, a to ich dobro jest dla nas najważniejsze. W ubiegłym roku ze zgromadzonych dzięki Państwa hojności składek Rada Rodziców zakupiła m.in. nagłośnienie, laptopy, monitor interaktywny, testy dla ósmoklasistów, maty podłogowe, dopłata w 50% do dziennika elektronicznego, wyposażenie stołówki szkolnej i wiele innych. Proponujemy wpłaty bezpośrednio na konto Rady Rodziców :
nr rachunku: 22858900060170081002900001
Z poważaniem Rada Rodziców
Życzenia Świąteczne i Noworoczne!
Szanowni Państwo!
Tradycyjnie jak co roku, pragniemy złożyć najlepsze życzenia świąteczne.
Niech ten wyjątkowy, świąteczny czas spędzony w gronie najbliższych, napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia, spełniają się w każdym momencie nadchodzącego Nowego Roku 2021.Niech w Waszych domach zagości mądrość i zgoda, uśmiech i dostatek.
Niech przez cały rok nie braknie Wam zdrowia i miłości, a klimat dobra przeniesie się na każdy dzień!Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji,
Uczniom i Sympatykom Naszej Szkoły wszystkiego najlepszego.Wesołych Świąt !Dyrekcja szkoły:
Krystyna Madejczyk
Danuta Nykiel
Ostatnie pożegnanie
Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci
śp. Bogdana Mieleckiego
pracownika obsługi Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach.
Pozostawił po sobie wspomnienie osoby skromnej, życzliwej i pełnej ciepła.
Żegnając – dziękujemy za Twoją obecność wśród nas, Twoją pracę, za wszelkie dobro i przyjaźń.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia
Dyrekcja, Nauczyciele, koleżanki, i koledzy - pracownicy administracji i obsługi.
Konsultacje pedagogiczne
Dyrekcja Szkoły informuje, iż w czasie zdalnego nauczania do dyspozycji uczniów i rodziców jest szkolny pedagog, który pracuje według poniższego harmonogramu:
PEDAGOG SZKOLNY / mgr Marta Matera/
PONIEDZIAŁEK: 12.00 - 16.00 DYŻUR ON-LINE NA TEAMSIE
WTOREK: 8.00 - 12.00 - DYŻUR STACJONARNY NA TERENIE SZKOŁY
ŚRODA: 8.00 - 12.00 - DYŻUR STACJONARNY NA TERENIE SZKOŁY
CZWARTEK: 12.00 - 16.00 - DYŻUR ON-LINE NA TEAMSIE
PIĄTEK: 8.00 - 12.00 DYŻUR STACJONARNY NA TERENIE SZKOŁYChcąc się skonsultować on-laine należy wpisać w wyszukiwarce Teamsa imię i nazwisko pedagoga, a następnie połączyć się na słuchawce lub napisać informację na konwersacji.
Szanowni Rodzice
W związku z nadpłatą za żywienie Państwa dzieci za miesiąc październik i listopad 2020 r. informujemy, iż wnioski o zwrot nadpład należy składać do 11 grudnia 2020 r. do godziny 12.00 w sekretariacie szkoły. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny. Wzór wniosku do pobrania w poniższym linku.
Stowarzyszenia Kolonia
Jeśli chcesz sprawić radość;
Jeśli chcesz podzielić się swoim talentem -
Weź udział w akcji
„Świąteczne życzenia”
Przygotuj samodzielnie i starannie kartki świąteczne (minimum 5 sztuk).
Wykonane kartki z życzeniami należy zanieść do biblioteki szkolnej do 11 grudnia 2020 r.
Kartki te zostaną przekazane osobom starszym z Klubu Seniora działającym przy Stowarzyszeniu Wincentego a’Paulo
oraz podopiecznym Grupy Środowiskowej Stowarzyszenia „Kolonia”.
Paczki mikołajkowe
Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się mikołajkami, dla uczniów korzystających ze stołówki szkolnej są przygotowane paczki. Prosimy Rodziców o ich odbiór w tym tygodniu, codziennie w godzinach od 7.30 do 17.00 przy wejściu do budynku głównego.
Dyrektor
Dziennik LIBRUS
Szanowni Rodzice, zgodnie z naszymi ustaleniami dotyczącymi wdrożenia e-dziennika od drugiego semestru, na chwilę obecną nie udostępniamy rodzicom ani uczniom loginów do Dziennika Librus. Obsługa e-dziennika podczas pierwszego semestru jest dla nauczyciela, aby mógł się z nim zapoznać, wdrożyć jego obsługę i uzupełnić wpisy. Państwo otrzymacie loginy i instrukcję obsługi po feriach.
Zebrania z rodzicami
W dniach 25 i 26 listopada 2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami on-line o godzinie 17.00. Klasy I - III w środę 25 listopada, a klasy IV - VIII w czwartek 26 listopada. Mają Państwo możliwość indywidualnego spotkania on-line z wychowawcą w innym dogodnym dla Państwa terminie i tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą klasy.
Dyr. K. Madejczyk
Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem. Projekt to efekt współpracy koncepcyjnej MEN i TVP. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
„Techniki nauki” – tematy odcinków
Cykl edukacyjny „Techniki nauki” to w sumie 33 odcinki. W pierwszym etapie zaprezentowanych zostało 15 z nich, do końca listopada wyemitowanych będzie kolejnych 18 programów.
Pełna lista zagadnień odpowiada tytułom poszczególnych odcinków:
- „Nowoczesne techniki nauki”
- „Motywacja do nauki”
- „Jak osiągać cele?”
- „Organizacja siebie w czasie”
- „Trening mózgu”
- „Mnemotechniki – techniki pamięciowe”
- „Organizacja pracy”
- „Narzędzia do realizacji zadań”
- „Notowanie. Mapy myśli”
- „Sketchnoting”
- „Planowanie – najlepsza metoda realizacji celów”
- „Techniki planowania”
- „Szybkie czytanie – szybsza nauka”
- „Proste sposoby na szybkie czytanie”
- „Nauka języków – jak mówić od początku”
Każdy z odcinków trwa ok. 10 minut i kończy się podsumowaniem, w którym widzowie znajdą zestawienie najważniejszych zagadnień poruszanych w programie.
Wszystkie odcinki można obejrzeć bezpłatnie na stronie
https://vod.tvp.pl/website/techniki-nauki,50468816/video.
Oferta edukacyjna TVP
„Techniki nauki” to najnowsza propozycja edukacyjna TVP VOD. Uczniowie i nauczyciele mogą cały czas korzystać z materiałów dostępnych w serwisie „Szkoła z TVP” https://www.tvp.pl/47304588/szkolaztvp. Znajdą tam zarchiwizowane lekcje, które były emitowane przez TVP wiosną tego roku, a także m.in. quizy sprawdzające wiedzę dla uczniów klas IV-VIII. W serwisie dostępne są także wyeksponowane w blokach tematycznych treści z portalu TVP VOD, w tym ekranizacje lektur szkolnych, filmy dokumentalne oraz programy edukacyjne, a wśród nich nowości takie jak „E-szkoła nauka” – program edukacyjny Radosława Brzózki.
Zapraszamy do oglądania nowej serii „Techniki nauki”!
Organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych w szkole
W związku z realizacją kształcenia ogólnego w szkole podstawowej, szkoła jest zobowiązana prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz innych osób realizujących zadania publiczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz uczęszczających do klas I-III szkoły podstawowej. Organizacja tych zajęć powinna uwzględniać Wytyczne MEN, MZ, GIS oraz Zalecenia dyrektora szkoły ze strefy czerwonej.
Rodzice zobowiązani są zgłosić potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej, a godziny pracy świetlicy będą wynikać z informacji zdobytych od rodziców. W grupie może przebywać do 12 uczniów (może być zorganizowamnych więcej grup). Spożywanie posiłków powinno odbywać się w tych samych grupach, w których realizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, z zachowaniem dystansu. Dzieci mogą spożywać posiłki i napoje przyniesione z domu w pojemnikach prywatnych i w takich spożywane. W razie większej ilości chętnych uczniów możemy uruchomić stołówkę szkolną.
Ważna informacja dotycząca spraw technicznych i obsługi Teamsa:
W niżej podanych dniach i godzinach w razie zaistniałych komplikacji prosimy o kontakt z Panem Łukaszem Zającem dostępnym dla Państwa w bibliotece szkolnej:
wtorek 8.00 - 8.55, 11.30 - 12.30;
środa 8.00 - 8.55, 11.30 - 14.00;
piątek 8.00 - 8.55, 9.40 - 10.45, 11.30 - 12.30
11 Listopada - Święto Niepodległości
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, zapraszam Was do symbolicznego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Pokażmy, że tworzymy jedność, solidarność i wspólnotę, która podtrzymuje tradycję nawet w tych trudnych warunkach epidemicznych. Zachęcam wszystkie klasy do wzięcia udziału w akcji "Niepodlegla do hymnu" i odśpiewania w dniu 10 listopada tj. wtorek o godzinie 11.11 hymnu - "Mazurka Dąbrowskiego". Bądźmy jedną biało-czerwoną rodziną.
Szanowni Rodzice!
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły jest zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole.
Opieka w świetlicach szkolnych oraz praca nauczycieli
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe mają obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Zachęcamy uczniów do wypożyczania książek z biblioteki: poniedziałek i piątek w godzinach od 7.30 do 13.30, wtorek, środa i czwartek od 9.30 do 15.30
Konsultacje dla zdających egzaminy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych uczniowie klas ósmych mają możliwość konsultacji indywidualnych lub w małych grupach on-line lub w budynku szkolnym, po uprzednim uzgodnieniu z nauczycielem przedmiotu.
Olimpiady, turnieje i konkursy
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwimy przeprowadzenie olimpiad, turniejów i konkursów na terenie szkoły.
Poszczególne etapy tych zawodów odbywają się w różnych terminach, od września do czerwca. Tytuły laureata i finalisty olimpiady oraz turnieju, a także laureata konkursu nadają ich posiadaczom istotne uprawnienia, zarówno w systemie egzaminów zewnętrznych, jak i procesie rekrutacji.
PODZIĘKOWANIA DLA RADY RODZICÓW
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zakup 2 tabletów na wyposażenie szkoły.
Tablety zostały przekazanie uczniom na czas nauki zdalnej, aby w efektywniejszy sposób zdobywali wiedzę podczas zajęć online.
Dyr. K. Madejczyk
Historia Polski wirtualnie - Wycieczka z klasą on-line
Za kilka dni będziemy obchodzili Święto Niepodległości. Czas pandemii utrudnił nam przemieszczanie się, ale udało nam się temu zaradzić za pomocą wycieczek on-line. Kolejne odcinki: Jest Polska oraz 100-lecie Bitwy Warszawskiej z pewnością wzbogacą wiedzę naszych uczniów, pobudzą do upamiętniania ważnych wydarzeń historycznych. Współpraca naszej szkoły i pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej im. J. Sadzika przy realizacji projektu pt. Wycieczki z klasą jest interesującą formą zdobywania wiedzy. Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Dzidek – Dyrektorowi Biblioteki, Panu Maciejowi Ziembli – Opiekunowi Izby Tradycji, a także Paniom: Annie Strzelec i Annie Gatlik - Pracownicom Biblioteki za entuzjazm i wielkie zaangażowanie w przygotowywanie tego przedsięwzięcia.
Nauczanie zdalne w klasach I - III
Od poniedziałku 9 listopada 2020 r. nauka zdalna zostanie rozszerzona o klasy I-III. Tym samym, zajęcia stacjonarne dla tych uczniów zostają zawieszone i jednocześnie przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Oznacza to, że uczniowie klas I - VIII do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Lekcje odbywają się zgodnie z podziałem godzin. W klasach I - III bliższych informacji na temat zdalnego nauczania udzielą Państwu wychowawcy tych klas.
Czas pracy ucznia przy komputerze na jednej jednostce lekcyjnej wynosi 30-35 minut. Pozostałe 10-15 minut zajęć przeznaczone jest na samodzielną pracę uczniów, którzy wykonują zadania i ćwiczenia, zlecone przez nauczyciela w ramach danej lekcji. Nauczyciel w razie konieczności udziela porad i wskazówek.
Wypożyczanie laptopów dla uczniów klas I - III
W związku z decyzją rządu o rozszerzeniu nauki zdalnej, informujemy, iż laptopy szkolne dla uczniów klas I-III, będą wypożyczane w piątek 6 listopada 2020 r. w godzinach pracy sekretariatu szkoły. Prosimy rodziców o podpisanie umów wypożyczenia i odbiór sprzętu z sekretariatu szkoły. Ilość laptopów jest ograniczona do 3 laptopów.
Lista galerii
- brak danych
Archiwum Aktualności