• 30 października w ramach akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z Panem Komendantem Straży Miejskiej Józefem Strękiem oraz przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach st. sierż. Jackiem Sieńko. Zaproszeni goście przeprowadzili prelekcję mająca na celu uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych.  Stróże prawa poruszali tematy dotyczące  bezpieczeństwa  ruchu drogowego, ze szczególnym naciskiem omawiając zasady ruchu pieszych. Zwracali uwagę, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które niejednokrotnie  chronią zdrowie i życie dzieci.

             Uczniowie uważnie wysłuchali rad udzielanych przez funkcjonariuszy -  mamy nadzieję, że będą ich przestrzegać na co dzień. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście rozdali dzieciom odblaski, zwracając uwagę na konieczność ich noszenia. Uczniowie klas I otrzymali odblaskowe breloczki na plecaki, klas III odblaskowe opaski, natomiast uczniowie klas II, którzy kończą lekcje zmianą popołudniową – odblaskowe kamizelki.  Wyposażenie uczniów w te elementy nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie finansowe Rady Rodziców oraz Sklepu Motoryzacyjnego Auto-Alfa, za co gorąco dziękujemy. W kolejnym roku planujemy wyposażyć w odblaski pozostałych uczniów, tak aby Nasza Szkoła stała się wzorową  „Odblaskową szkołą”,  dbająca o bezpieczeństwo uczniów nie tylko w teorii ale też w praktyce.

            Zwracamy się również do rodziców aby w trosce o bezpieczeństwo swoich dzieci poparli nasze działania.  W tym zakresie warto jest wyrobić u swoich pociech nawyk codziennego zakładania kamizelki lub innego odblasku, nie tylko w drodze do szkoły ale zawsze kiedy będą korzystać z drogi czy to pieszo czy na rowerze.

            W ramach przypomnienia :

            Dziecko w wieku do lat 15-stu, poruszające się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

            ( Dz. U. 1997 Nr 98, poz. 602, art.43 ust.2 Prawo o ruchu drogowym).

               

            ZAPRASZAMY  DO GALERII

          • 25 października 2012 roku w ramach Kampanii Profilaktycznej „Przemocy-STOP” Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym działającym na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie zorganizowała  konferencję na temat:

            „Przemoc w rodzinie - jak rozpoznawać i skutecznie reagować”.

             

            Program konferencji zawierał:

            •  omówienie skutków przemocy w oparciu o portret dziecka,
            •  prezentacja trudności wychowawczych związanych ze stosowaniem wobec dziecka przemocy psychicznej, zaniedbań i nadopiekuńczości,
            •   prezentacja form przemocy psychicznej, zaniedbań i nadopiekuńczości  w kontekście potrzeb dziecka krzywdzonego,
            •  omówienie sposobów pracy, dotarcia do dziecka krzywdzonego,
            •  prezentacja sposobów nawiązywania relacji, budowania atmosfery zaufania,
            •  prezentacja błędów komunikacyjnych w kontekście przemocy,

            Wykład na konferencji przeprowadziła pani Agnieszka Bałdyga, terapeuta i trener Fundacji „SAMO-DZIELNI” z Pruszkowa.

             

          • Małopolski Konkurs Przyrodniczy

            Szkolny etap Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego odbył się  24 października 2012 roku. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas piątych i szóstych.  Test konkursowy przygotowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie składał się z 32 zadań, za które uczniowie mogli otrzymać 68 punktów. Prace uczniów, którzy uzyskali  najwyższy wynik (powyższej 60 %) zostały przesłane do Komisji Rejonowej Konkursu.

            Są to następujący uczniowie (kolejność według zajętego miejsca):

            1.     Hodurek Łukasz VI a

            2.     Mielecka Wiktoria VI d, Profic Bartłomiej VI a, Sroka Daniel VI d

            3.     Szczurek Karol V a, Włoch Tomasz VI d

            4.     Kania Amadeusz VI d, Rydz Zyta V c

            5.     Szuba Piotr VI d

            6.     Kozik Jan VI d, Węgrzyn Martyna VI d

            7.     Sroka Zuzanna VI c

            8.     Latoń Justyna VI c

            9.     Kiebzak Wiktor VI a,  Kozik Paweł VI d, Węgrzyn Konrad VI a

            10.   Bernecka Dagmara V d, Ziembla Grzegorz V b

            11.  Stokłosa Bartosz V c

            Pani Dyrektor Jolanta Stręk powitała zebranych uczniów i dokonała otwarcia konkursu. Uczniowie pracowali przez 90 minut, wytrwale rozwiązując zadania.

            Gratulujemy wszystkim uczniom zapału do rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych i życzymy powodzenia za rok!

              

          •  

            W dniu 23.10.2012r. w naszej szkole odbędzie się pierwszy próbny sprawdzian szóstoklasistów. Uczniowie klas szóstych przychodzą w tym dniu na godzinę 7:30.

            Życzymy powodzenia :)

          • W dniu 22. października 2012 r. uczniowie z Ogniska Misyjnego IMANI przygotowali i poprowadzili nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy. Nabożeństwo było prowadzone w językach: łacińskim, angielskim, niemieckim, włoskim, chorwackim oraz suahili. Razem z nami modlili się też goście: Kai-I Yu z Tajwanu, która modliła się po chińsku oraz jej mąż Irek Manuszewski - wybitny polski pianista, który mieszka w Niemczech.

             

          • 22 października 2012 r. miała miejsce w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Obchodziliśmy XII Dzień Papieski. Upłynął on pod hasłem „Jan Paweł II- Papież Rodziny”. Była to okazja do podkreślenia szczególnego miejsca, jakie zajmowały małżeństwo i rodzina w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie Papieża.

            Apel prowadziło szkolne koło Caritas pod opieką pana Jana Płoszczycy. Oprawę muzyczną przygotowała pani Halina Repeć wraz z dziećmi tworzącymi kółko muzyczne oraz panie Katarzyna Dąbrowska i Beata Szuba wraz z uczniami klas II. Dekorację wykonała pani Ewa Garbień i pani Katarzyna Stachowska. Nad nagłośnieniem czuwał pan Czesław Rzepka. Całość prowadził przewodniczący szkoły Wiktor Kiebzak i jego zastępca Brygida Rydz.

            Uroczystość uświetniła prezentacja multimedialna. Mali artyści przytoczyli najważniejsze wątki dotyczące życia i nauczania Jana Pawła II. Usłyszeliśmy wiersze i pieśni. Na koniec cała społeczność szkolna wykonała ulubioną pieśń Wielkiego Polaka „Barkę”.

            Wielowymiarowa troska Jana Pawła II o rodzinę zawierała między innymi:

            •   obronę godności nierozerwalnego małżeństwa pomiędzy mężczyzną i kobietą,
            •   wzmacnianie rodziny poprzez zachętę do nieustannej modlitwy,
            •   obronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci,
            •   radykalny sprzeciw wobec technik sztucznej reprodukcji człowieka (in vitro),
            •   apel do instytucji państwa i organizacji międzynarodowych o należyte zabezpieczenie praw rodziny,
            •   dowartościowanie ojcostwa i macierzyństwa na gruncie wierności Ewangelii,
            •   obronę praw rodziców do wychowania swego potomstwa zgodnie z wyznawaną religią i tradycją kulturową,
            •   promocję troski o dobro wspólne w rodzinie, uczenie bezinteresownego daru z samego siebie.

            Szczególnym wyrazem troski o rodzinę była inicjatywa Światowych Spotkań Rodziny. Pierwsze z nich odbyło się w 1994 roku w Rzymie. Z tej okazji Ojciec Święty wystosował specjalny „List do rodzin”, w którym poruszył najistotniejsze jej problemy. Kolejne spotkania odbyły się w Rio de Janeiro, w Meksyku i Manili. Kontynuuje je Benedykt XVI.

              

            ZAPRASZAMY DO GALERII

          •  

            "Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki".

            Immanuel Kant

            19. 10. 2012r. odbył się drugi w tym roku szkolnym Małopolski Konkurs Kuratoryjny, tym razem  w sali nr. 20 zmagali się matematycy. W czasie 75 minut 32 uczniów klas IV-VI rozwiązywało niełatwe  zadaniami. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było EURO 2012. Jedna uczennica osiągnęła wymagany poziom i jej praca zostanie wysłana do kolejnego etapu.  Warto nadmienić, że jest to uczennica klasy V. Teraz tylko czekamy na wyniki innych uczniów z małopolski.

            Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów. 

          • 19 października 2012 r. klasy I-III po raz kolejny uczestniczyły w apelu „porządkowym”. Odbywają się one regularnie, przynajmniej raz w miesiącu. Ich celem jest m.in. przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się w szkole i w jej najbliższej okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali nr 2. Apel „porządkowy” prowadziła pani Dyrektor Jolanta Stręk.

            Pani Dyrektor poruszyła następujące zagadnienia (związane z bezpieczeństwem):

            •   kulturalne zachowanie na stołówce szkolnej,
            •   używanie magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam,
            •   prawostronny ruch po schodach,
            •   właściwe zachowanie w szatni, w łazienkach, w czytelni,
            •   zakaz przebywania na podjeździe dla dzieci niepełnosprawnych i w „małpim gaju”,
            •   korzystanie ze świetlicy i biblioteki przez uczniów z kl. II, aby nie pozostawały  w szkole bez opieki nauczycieli (przed lekcjami),
            •   należyte reagowanie przez dzieci na każde wezwanie nauczyciela i innych pracowników szkoły,
            •   jazda na rowerze zgodnie z obowiązującymi przepisami,
            •   zgłaszanie wszelkich niewłaściwych zachowań nauczycielom

             

          • Konkurs plastyczny „Uczymy się żyć bezpiecznie”

            18 października 2012 r. w  hali sportowej myślenickiego Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego spotkali się finaliści  konkursu plastycznego "Uczymy się żyć bezpiecznie".

             

            Przystąpiło do niego ponad 40 szkół podstawowych z powiatu myślenickiego. Uczniowie ilustrowali wiersze, autorstwa policjantki Wydziału Prewencji KPP w Myślenicach asp. Renaty Smoleń. Ich tytuły wyznaczały zakres sześciu tematów, z którymi tworząc prace plastyczne zmierzyli uczestnicy konkursu -  (bezpieczna droga do szkoły, właściwe spędzanie czasu wolnego podczas wakacji / ferii zimowych, zagrożenia w internecie, rozważny kibic sportowy, zachowanie wobec obcego - telefony alarmowe).

            Laureatką III miejsca w kat. kl. IV-VI (temat:  "Dziecko w domu – unikanie niebezpiecznych sytuacji, kontakt z osobą obcą, telefony alarmowe") została uczennica kl.VI c Sylwia Zborowska

            Laureatom konkursu gratulowali i wręczali nagrody: starosta myślenicki Józef Tomal, kierownik komórki zarządzania kryzysowego tego urzędu Tadeusz Rabski, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach mł. insp. Artur Święch, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Robert Biela, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP kom. Grzegorz Zając oraz policjantki tegoż wydziału - koordynator projektu - asp. Ewa Nalepa i autorka wierszy - asp. Renata Smoleń.

            Na finał zaproszono także uczestników ,których prace wybrane zostały w etapie szkolnym (jedna praca z jednego tematu) i reprezentowały szkołę w konkursie. Byli to: Bartłomiej Profic  kl.VI a, Karol Flaga  kl.VIa , Światłoń Monika kl.Va, Kamil Krzysztofek kl.VIc, Zofia Bochenek kl.III a , Filip Grabczyk kl.Va, Emila Swiatłoń kl.VI c

            Wszyscy obecni otrzymali broszurę z wierszami i kopiami nagrodzonych prac. Po wykonaniu pamiątkowego, zbiorowego zdjęcia z maskotką małopolskiej policji Inspektorem Wawelkiem uczestnicy spotkania mieli okazję uczestniczyć na zewnątrz obiektu w pokazach sprzętu i wyposażenia policyjnego.

            ZAPRASZAMY DO GALERII

             

             

            Ewa Garbień

             


          • „Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa”

            Małopolski Konkurs Biblijny rozpoczął w tym roku cykl szkolnych etapów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs w tym roku szkolnym poświęcony był znajomości Dziejów Apostolskich. Ze względu na obszerność materiału oraz nałożenie terminów w szkolnym etapie wzięło w tym roku tylko 7 uczniów klas IV i V. Niespodziewanie najlepszy wynik osiągnął Dawid Domas – uczeń klasy IV c.

             

            Niestety nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapu rejonowego – nie osiągnęli wymaganej do awansu ilości punktów.

          •  

             

            "Słowo miłość - za Ich troski, słowo wdzięczność - za Ich trud.
            Dar to skromny, dar uczniowski, wyśpiewany z serc jak z nut.
            Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
            Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
            Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz."

             

             

             

            W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole 12 października. Ponieważ jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych , w naszej szkole cała społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej o godz. 9:00, gdzie miała miejsce uroczysta akademia z okazji DEN. Wśród gości znaleźli się emerytowani nauczyciele oraz Prezydium Rady Rodziców: pani Anna Żarska-Pyda oraz pani Barbara Kulesza. Swoją obecnością zaszczycił proboszcz, ks. Edward Antolak.

            Pani Dyrektor Jolanta Stręk powitała wszystkich zgromadzonych na hali,  szczególnie gości. Podziękowała nauczycielom za trud  wkładany w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. Miłym akcentem wystąpienia było rozdanie „Nagród Dyrektora”.

            W roku szkolnym nagrodę dyrektora otrzymali następujący nauczyciele:

            mgr Halina Borska, mgr Elżbieta Bukowska, mgr Marzena Kaleta, mgr Krystyna Madejczyk, mgr Małgorzata Mardaus, mgr  Marta Matera, mgr Anna Nowak, mgr Danuta Nykiel, Jan Płoszczyca, mgr Halina Przała, mgr Magdalena Sroka, mgr Beata Szuba, mgr Mariola Szybowska – Kapera, mgr Łukasz Zając

            oraz pracownicy obsługi:

            pani Edyta Kizinkiewicz, pani Monika Brecal, pani Maria Hyrlicka, pani Maria Kurek, pani Urszula Stokłosa, pani Krystyna Szuba, pan Jerzy Garbień i pani Maria Wożniak .

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

            Ponieważ DEN to wyjątkowe święto dla pedagogów, nie obeszło się bez życzeń, które usłyszeliśmy z ust: prezydium Rady Rodziców - pani Anny Żarskiej-Pydy oraz pani Barbary  Kuleszy oraz Przewodniczącego Szkoły - Wiktora Kiebzaka.

            W dalszej części przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli  nauczycielom „pucharki ze słodkościami” wraz z życzeniami sukcesów osobistych i zawodowych.

            Przyszła wreszcie chwila na przedstawienie artystyczne. Przygotowała je klasa II „a” i II „b” pod opieką nauczycielek: pani Beaty Szuby oraz pani Katarzyny Dąbrowskiej. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i scenki „Z życia szkoły”. Występ nagrodzono brawami.

            Pani Dyrektor Jolanta Stręk podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Dnia Nauczyciela. Szczególne słowa uznania powędrowały do pani Ewy Garbień i pani Joanny Konieczkowicz za wykonanie dekoracji oraz do pana Czesława Rzepki za przygotowanie nagłośnienia. Warto dodać, że specjalnie na apel sprowadzono…agregat prądotwórczy, za który dziękujemy panu Wiesławowi Biel.

             

            ZAPRASZAMY DO GALERII

          • Bezpieczne dziecko

          • 11 października 2012 r. odbyło się spotkanie uczniów z panią aspirant Gabrielą Knapczyk-Kanią z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. Zorganizowała je pani Dyrektor Jolanta Stręk. Gościem honorowym był… „Niebieski Smok”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Odblaskowa szkoła". Najpierw na hali sportowej zebrały się dzieci z klas młodszych, a następnie uczniowie z klas IV-VI.

            Pani aspirant podjęła temat dotyczący bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu, na ulicy. Popierała je konkretnymi sytuacjami. Dzieci mogły podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Zadawały ciekawe pytania, na które odpowiadał także „Smok”…-kiwając głową  i gestykulując. Tajemnicza postać wzbudziła ogromne zainteresowanie. Dzieci chętnie pozowały z nią do zdjęć i łatwo nawiązały kontakt z „Nieznajomym”.

            W czasie spotkania uczniowie utrwalili wiedzę na temat bezpieczeństwa. Poznali sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach: powiadomienie dorosłego, należyte stosowanie numerów alarmowych, ostrożność w kontaktach z innymi itp. Lekcja podobała się, a dzieci podziękowały pani aspirant brawami. 

               

          • Bezpieczny Korytarz


          • W dniu 8.10.2012r. w naszej szkole uczniowie klas IV-VI brali udział w programie „Bezpieczny korytarz”. Program ten dotyczył  przemocy szkolnej i zachowań ryzykownych, realizowany był przy aktywnym udziale dzieci, prowadzony jest przez psychologa i policjanta ze Studia Profilaktyki Społecznej z Krakowa.

            Całość spotkania oparta była o uświadomienie młodym ludziom przyczyn agresji (naśladownictwo, własne emocje, "uczenie się", podatność na presję grupy), podczas spotkania szczególną uwagę poświęcamy wzmacnianiu zachowań asertywnych, tolerancji i akceptacji oraz poczucia wspólnoty i solidarności. Program ma na celu ukazanie systemu wartości i dążeń pozwalających na kontrolę stresu, a co za tym idzie redukcję zachowań agresywnych, przyjęcie na siebie odpowiedzialności, bycie świadomym swoich działań i uczuć.

             

            WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

             


          •  

            SPRAWOZDANIE Z AKCJI

             „Sprzątanie świata”  pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”

             

             

            26 września 2012 r. nasza szkoła włączyła się w międzynarodową akcję „Sprzątanie świata”. Jest ona w Polsce koordynowana przez dwie Fundacje: „Nasza Ziemia” i „Sprzątanie Świata-Polska”. W naszym kraju akcja ma miejsce już po raz dziewiętnasty.

            Głównym celem akcji było:

            •  bezpośrednie działania na rzecz lokalnego środowiska,
            •  praktyczna lekcja ekologii,
            •  likwidacja „dzikich” wysypisk śmieci,
            •  segregowanie zebranych odpadów,
            •  utrwalenie wiedzy związanej z ochroną przyrody, poprzez wyeksponowanie informacji na tablicy SU,
            •  integrowanie społeczności szkolnej.

            W akcji wzięły udział klasy I-VI wraz z opiekunami. Sprzątaniem zostały objęte rejony wokół szkoły oraz park w Rynku, parking przy kościele i teren wokół Pomnika Ofiar Pacyfikacji Ludności. Przed wyjściem uczniowie zostali zapoznani z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki. Każdy oddział porządkował przydzielony wcześniej teren.

            Wśród śmieci dominowały papierki i plastikowe butelki. Łącznie zebrano ok. 50 worków odpadów. To zdecydowanie mniej, niż w ubiegłym roku. Dziękujemy dzieciom oraz nauczycielom za solidnie wykonaną pracę. Szczególne słowa uznania kierujemy do Dyrekcji szkoły oraz Urzędu Miejskiego (Referat Gospodarki Przestrzennej Ochrony Środowiska) za pomoc w zorganizowaniu akcji.

            PS. Każda klasa otrzymuje 5 punktów, które zostaną dodane do ogólnej punktacji za działania podejmowane w miesiącu wrześniu.

            ZDJĘCIA W GALERII

          •  

            Ogłoszenie

            W dniu 25.09.2012r. tj. wtorek o godzinie 16:30 na hali sportowej odbędzie się spotkanie rodziców klas I, II, III, IV i VI z Dyrekcją naszej Szkoły.

            Po zakończonym spotkaniu około godziny 17:00 odbędą się indywidualne zebrania z wychowawcami klas. 

            O godzinie 17:30  na stołówce szkolnej planowane jest spotkanie Rady Rodziców z przedstawicielami Trójek Klasowych. 

             

                                                                                                                          Serdecznie zapraszamy

             
          •  

            SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA AKCJE

            ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH

             

               Makulaturę* składamy do 31 października 2012 r. w budynku „A” (sutereny, pod schodami). Zużyte gazety, kartony itp. prosimy zabezpieczyć przed rozsypaniem i wyraźnie opisać, z której klasy zostały dostarczone  (za każde 5 kg makulatury klasa otrzymuje 1 punkt).

             

                Plastikowe zakrętki* zbieramy przez cały rok szkolny i składamy w workach dostarczonych przez przedstawicieli SU, w swoich klasach (za każde 20 dag zakrętek klasa otrzymuje 1 punkt).

             

                       Baterie* zbieramy cały rok szkolny i składamy u przedstawicieli SU w każdy czwartek na przerwie o godz. 11:25-11:40, I piętro-budynek „B” oraz o godz. 12:25-12:45, parter w budynku „A”( za każde 10 sztuk baterii klasa otrzymuje 1 punkt).

          • KAMPANIA PROFILAKTYCZNA „Przemocy- STOP”

            Organizatorem Kampanii jest Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Sułkowicach przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym działającym na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz KPP w Myślenicach.

            Adresatami Kampanii są uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej w Sułkowicach, rodzice, nauczyciele.

            Czas trwania Kampanii: od września do końca listopada 2012r.

            Główne cele Kampanii:

            ·         Zwrócenie uwagi wśród dzieci i dorosłych na problem agresji i przemocy w społeczeństwie: w środowisku rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych w tym problem cyberprzemocy.

            ·         Podniesienie świadomości wśród uczniów na temat przemocy i sposobów jej zapobiegania.

            ·         Promocja pozytywnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem przemocy.

            ·         Zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

             

            Działania w ramach Kampanii:

            1.      Zorganizowanie dla uczniów przez wychowawców klas tematycznych zajęć edukacyjnych (przykładowa tematyka):

            - agresja, przemoc, znęcanie się fizyczne i psychiczne

            - przemoc w domu, szkole, grupie rówieśniczej

            - konstruktywne radzenie sobie z emocjami

            - obrona bez agresji

            - sposoby rozwiązywania konfliktów

            - pomoc słabszym w sytuacjach przemocy

            - asertywność

            - informowanie dorosłych o sytuacjach przemocy, na czyją pomoc mogę liczyć

            -  inne tematy wg uznania wych. kl. i  potrzeb

            2.      Konkurs plastyczny dla ucz. kl. I – VI (szczegóły w  Regulaminie konkursu plastycznego). 

            3.      Konkurs literacki dla ucz. kl. IV- VI (szczegóły w  Regulaminie konkursu literackiego ).

            4.      Wystawa pokonkursowa prac plastycznych dla uczniów i rodziców.

            5.      Opublikowanie na stronie internetowej szkoły, bądź w gazecie lokalnej najciekawszych prac literackich uczniów.

            6.      Szkolenie w ramach zespołów samokształceniowych dla nauczycieli dotyczące w/w problematyki.

            7.      Zorganizowanie w szkole Konferencji na temat przeciwdziałania przemocy dla nauczycieli naszej szkoły, delegowanych nauczycieli ze wszystkich szkół Gminy Sułkowice oraz członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

            8.      Zorganizowanie spektaklu profilaktyczno-wychowawczego dla uczniów połączonego z prelekcją psychologa i policjanta.

            9.      Podsumowanie Kampanii i rozdanie nagród uczniom za konkurs plastyczny i literacki.

            Tematyka Kampanii koreluje z treściami zawartymi w Szkolnym Programie Profilaktyki.

            Terminy spektaklu profilaktyczno-wychowawczego oraz  Konferencji  będą podane po ustaleniu z Dyrekcją Szkoły oraz prowadzącymi.

            Zajęcia edukacyjne prowadzone przez wychowawców odbywać się będą  minimum raz w miesiącu i dokumentowane będą wpisami w dzienniku.

            Podsumowaniem kampanii będzie wystawa prac plastycznych i prezentacja najciekawszych literackich oraz rozdanie nagród dla uczniów.

            Prosimy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do aktywnego włączenia się w realizację Kampanii Profilaktycznej „Przemocy-STOP”

          • Informacja dla rodziców !

             

            Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach informuje, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci przedszkolne mogą korzystać z bezpłatnych obiadów w roku szkolnym 2012/2013.

             

            Podstawowy warunek: w miesiącu wrześniu dochód w rodzinie nie może przekraczać kwoty 526,50 zł netto na osobę w rodzinie za miesiąc sierpień (dla osób składających wnioski w miesiącu wrześniu).

             

            Również informujemy, że wnioski o stypendia i zasiłki szkolne na rok szkolny 2012/2013 przyjmowane są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sułkowicach od 1 do 15 września br.

            Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach,

            ul. Sportowa 45, tel. 12 272 50 20.

             

          • Nasza szkoła chce być

          • Nasza szkoła pierwszy raz bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła" organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

            Obecnie odbywa się  realizacja założeń konkursu, którego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

            Konkurs daje możliwość wykazania, że  szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

            Akcja organizowana jest w trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz w nadziei zmniejszenia liczby ofiar wypadków komunikacyjnych, których ofiarami często są dzieci. Realizacja zainicjowanego w czerwcu projektu rozpoczęła się we wrześniu 2012 r. Ponieważ ma on charakter konkursu, jego rozstrzygnięcie i podsumowanie przewidziano na  początek grudnia. Szczegółowy regulamin akcji „Odblaskowa szkoła” został umieszczony na stronie internetowej  Małopolskiego Kuratorium Oświaty.

      • Lista galerii

        brak danych