• Zmiana wyglądu strony

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Pracownicy Szkoły.

      W związku z dostosowaniem wyglądu strony internetowej naszej placówki do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, zmienił się wygląd poszczególnych modułów. Menu nawigacji znajdujące się dotychczas po lewej stronie zostało przeniesione. Poszczególne sekcje dostępne są po kliknięciu w moduły w górnej części strony (O szkole, Rada Rodziców, Uczniowie i rodzice itp). Dla wszystkich którzy przyzwyczajeni są do nawigacji po lewej stronie okna, w górnym lewym rogu umieszczona została ikona której uruchomienie powoduje pojawienie się modułu Nawigacja (podobnie jak w starej wersji). Mam nadzieję, że zmiana nie przysporzy Państwu trudności w korzystaniu ze strony.

     • Akcja charytatywna w Szkole Podstawowej nr 1

     •    Zbiórka plastikowych nakrętek dla Oskara Blaka

      Wspólnymi siłami pragniemy wesprzeć akcję charytatywną pod hasłem „Zakrętki dla Oskara”. Akcję przeprowadzimy poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek i w ten sposób wesprzemy szczytny cel, jakim jest pomoc choremu chłopcu. Zebrane dzięki temu środki zostaną przeznaczone na jego leczenie i rehabilitację. Oskar jest jedynym dzieckiem w Polsce i piątym na świecie z bardzo rzadką chorobą genetyczną: encefalopatia padaczkowa z całkowitą demielinizacją mózgu. Zwracamy się do wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły o pełne wsparcie, gdyż pierwsza tura nakrętek zostanie przekazana organizatorom akcji dnia 27 lutego 2021 roku.

      Nakrętki można dostarczyć do szkoły w godzinach od 7.30 do 15.00, należy je wrzucić do pojemnika znajdującego się zaraz za drzwiami wejściowymi do szkoły.

      Razem możemy więcej! Wspomóżmy Oskara w walce o każdy dzień!

      Samorząd Uczniowski

     • TŁUSTY CZWARTEK W NASZEJ SZKOLE

     • 11 LUTEGO, W OSTATNI CZWARTEK KARNAWAŁU UCZNIOWIE KLAS I-III Z NASZEJ SZKOŁY POZNAWALI TRADYCJE TŁUSTEGO CZWARTKU, ROZWIĄZYWALI PĄCZKOWE PUZZLE, SUDOKU, SŁODKIE ZADANIA I ZAGADKI.

      ALE PRZEDE WSZYSTKIM DEGUSTOWALI PRZYGOTOWANE PRZEZ RODZICÓW RÓŻNEGO RODZAJU WYŚMIENITE PĄCZKI, FAWORKI I OPONKI :).

      UCZNIOWIE KLAS II PRZYSZLI DO SZKOŁY W KARNAWAŁOWYCH STROJACH I PODCZAS ZABAW RUCHOWYCH REDUKOWALI PĄCZKOWE KALORIE.

      TEN DZIEŃ DOSTARCZYŁ UCZNIOM WIELU WRAŻEŃ!

      KSD

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Z inicjatywy Komisji Europejskiej, od roku 2004 Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w 45 państwach członkowskich Unii Europejskiej. tym roku DBI w Polsce obchodzimy po raz piętnasty. W naszym kraju organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu można zdobyć na podstronie naszej Biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami pod tym linkiem:

      Dzień Bezpiecznego Internetu

      Szczegółowe informacje znajdują się poniżej artykułu dotyczącego Dnia Zakochanych.

     • 1% PODATKU SP 1

     • Ponownie zwracamy się do Państwa i gorąco zachęcamy do  przekazania 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach. Dzięki Waszemu wsparciu możemy dokonywać dodatkowej modernizacji sprzętu komputerowego, wyposażenia sal lekcyjnych, wzbogacać bazę dydaktyczną, podnosić estetykę obiektu, poprawiać warunki nauki uczniów naszej szkoły.

      Wpłacając 1 % podatku pamiętaj:

      1. Wypełnij PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39.

      2. Pamiętaj o rubryce "Cel szczegółowy" - tam wpisujemy dla kogo kierujemy swój 1 % odpisu. Miasto, miejscowość, skrótowa nazwa placówki ( Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach ).

      3. KRS 0000052078

      4. Rachunek bankowy: Bank PEKAO S.A. w Krakowie 67124045331111000054231735

      5. Strona internetowa: www.spsm.edu.pl.

     • Ogłoszenie!

     • Przypominamy Rodzicom uczniów korzystających z obiadów w naszej szkole, o terminowym dokonywaniu opłat za obiady do 10 dnia każdego miesiąca. Z poważaniem dyrektor K. Madejczyk

     • Szanowni Rodzice!

     • W związku z dłuższą nieobecnością nauczyciela matematyki ulega modyfikacji plan lekcji dla klas IV - VIII. Zmieniony plan będzie zamieszczony na stronie szkoły w poniedziałek tj. 08. 02. 2021 r. Uczniowie tych klas na bieżąco są informowani o wszystkich zmianach. Przepraszamy za wynikające z tego utrudnienia.

      Dyr. Krystyna Madejczyk

     • Czekamy na Ciebie

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach informuje, iż zapisy do klas I  dzieci 7-letnich na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będą w dniach od 09 lutego do 26 lutego 2021 r.  (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły). Rodzice zobowiązani są do okazania: dowodu osobistego, aktu urodzenia dziecka (do wglądu) lub dowodu osobistego dziecka, zaświadczenia z przedszkola o spełnieniu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.

      Wniosek do pobrania w poniższym linku:

     • Zebrania z Rodzicami

     • Dyrekcja Szkoły uprzejmie informuje, iż zebrania z rodzicami odbędą się w dniach 03, 04 lutego 2021 r. (środa-czwartek), on-line,  o godzinie 17.00 według harmonogramu:

      03 lutego 2021 r. klas I - III, 

      04 lutego 2021 r. klasy IV - VIII. 

     • Agresja w internecie - jak sobie radzić

     • Drodzy Państwo.

      Poniżej udostępniamy link do strony Kuratorium Oświaty w Krakowie. Zamieszczony jest tam krótki film - poradnik "Jak sobie radzić gdzy dziecko spotka się z agresją w internecie". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia, wiele treści zawartych w tej animacji jest bardzo pomocnych. Z przyczyn technicznych film dostępny jest wyłącznie na stronie Kuratorium Oświaty.

      Film do obejrzenia

     • Wyniki konkursu

     • Gminny  Konkurs  Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików oraz Kartek Świątecznych 2020 r., organizowany przez Sułkowicki Ośrodek Kultury

      W dniu 13.01.2021r. rozstrzygnięty został konkurs Szopek, Gwiazd Betlejemskich, Stroików oraz Kartek Świątecznych. Jury oceniło: Kartki Świąteczne – 113 szt. Gwiazdy Betlejemskie – 7 szt. Szopki duże – 6 szt. Szopki średnie – 17 szt. Szopki małe – 12 szt. Stroiki – 24 szt.

      Naszymi laureatami zostali:

      Kategoria :Szopki duże:
       I miejsce: Małgorzata Piechota, Magdalena Zawada Kl. IVb
      III miejsce: Maciej Żmuda Kl. IVb

      Szopki średnie: wyróżnienie
      Wiktoria Piechota kl.VII b

      Szopki małe:
       I miejsce: Wojciech Światłoń kl.I
      III miejsce: Lena Gaweł kl Va
      Wyróżnienie: Zofia Bargieł kl. IIa

      Gwiazdy Betlejemskie:
      Wyróżnienie:
       Dominik (kl.IVa)i Bartłomiej(kl.VIb) Betlej

      Kartki Świąteczne. Kategoria wiekowa Szkoła Podstawowa kl. I-III:
       III miejsce: Zuzanna Marzec kl.III b

      Kartki Świąteczne Kategoria wiekowa Szkoła Podstawowa kl. IV-VIII
       I miejsce: Anastazja Kurek kl.Vb
       II miejsce: Antoni Jankowicz kl.I V a

      Wyróżnienie:
       Zuzanna Sręk kl.IV a
       Lena Gaweł kl.Va
      Kacper Karol Oliwa kl.Va

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Ewa Garbień

       

     • Szanowni Państwo!

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej  nr 1 w Sułkowicach zwraca się z gorącą prośbą o przekazane  1 % odpisu podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – w tym wypadku Naszej Szkoły.

      Zebrane pieniądze wykorzystamy na poprawę warunków kształcenia i opieki naszych uczniów,  a Państwa dzieci.

      Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do takiego wsparcia naszej placówki.

      Już teraz gorąco dziękujemy za okazaną życzliwość, zrozumienie i pomoc.

       Wpłacając 1 % podatku pamiętaj:

      1. Wypełnij PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39.

      2. Pamiętaj o rubryce "Cel szczegółowy" - tam wpisujemy dla kogo kierujemy swój 1 % odpisu. Miasto, miejscowość, skrótowa nazwa placówki ( Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach ).

      3. KRS 0000052078

      4. Rachunek bankowy: Bank PEKAO S.A. w Krakowie 67124045331111000054231735

      5. Strona internetowa: www.spsm.edu.pl.

     • Dowozy uczniów

     • Informujemy, że od 18 stycznia 2021 r. wznawiamy dowozy i odwozy uczniów korzystająch z darmowego przewozu. Wyjazd rano o godzinie 7.45, a odjazd ze szkoly o godzinie 12.45 i 13.45, w piątek jeden odjazd o 12.45. Uczniowie rozpoczynający naukę później będą mogli korzystać ze świetlicy szkolnej.

     • Obiady dla klas I - III

     • Szanowni Rodzice, informujemy, iż od 18 stycznia uczniowie klas I - III mogą korzystać z obiadów na stołówce szkolnej. Przypominamy, że cały obiad kosztuje 4,50. Istnieje możliwość wykupienia samego drugiego dania za  3,50 lub zupy w kwocie 1 zł.

      Łączna kwota za cały obiad wyniesie 45 zł, za drugie danie 35 zł, a za zupę 10 zł. 

      Bardzo prosimy, aby płatności za styczeń dokonać najpóźniej do 25 stycznia 2021 r. 

     • Zwrot sprzętu do nauki zdalnej (klasy I-III)

     • Uprzejmie informujemy, iż w związku z zakończeniem nauki zdalnej edukacji wczesnoszkolnej, w dniach 14-15 stycznia 2021 r. (czwartek-piątek) odbędzie się zwrot laptopów szkolnych wypożyczonych dla uczniów klas I-III. Prosimy rodziców o dostarczenie sprzętu do sekretariatu szkoły w godzinach 8:00-15:00.

     • Powrót uczniów klas I-III do szkół

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!. Od 18 stycznia 2021 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej powrócą do szkoły i przystąpią do realizacji nauki w tradycyjnej formie kształcenia. W związku z publikacją wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych, proszę o zapoznanie się z najważniejszymi  postulatami, które bezpośrednio dotyczą uczniów i ich opiekunów:

      Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

      Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

      Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

      Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

      Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.

      Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.

      Wszystkie informacje dotyczące organizacji zajęć w szkole: godzin rozpoczynania zajęć, korzystania z wejść do budynków szkoły, przydziału sal lekcyjnych / szatni szkolnych, sposobów szybkiej komunikacji z rodzicem / prawnym opiekunem, mierzenia temperatury ciała ucznia, postępowania na wypadek podejrzenia infekcji dróg oddechowych, i inne... zostaną przekazane rodzicom przez wychowawców klas w piątek 15 stycznia 2021 r.

     • Radość dla seniora

     • W grudniu, w naszej szkole oraz w ZSZiO w Sułkowicach odbyła się akcja bożonarodzeniowa „Radość dla seniorów”.

      Razem przygotowano ok. 120 kartek z wyjątkowymi świątecznymi życzeniami. Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne kartki dla członków  Klubu Seniora, dla pracowników Stowarzyszenia  Św. Wincentego a’Paulo  w Krakowie, a także dla podopiecznych Stowarzyszenia Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia”  i Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Sułkowicach.

      NA SZCZEGÓLNĄ POCHWAŁĘ  ZASŁUGUJE KLASA 8C , KTÓRA NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWAŁA SIĘ W TĘ SZLACHETNĄ AKCJĘ.

      Kartki te sprawiły starszym osobom oraz podopiecznym Stowarzyszenia Kolonia i ŚDS  bardzo wiele radości. Dostarczyły one samotnym otuchy i wielu wzruszeń. Mamy nadzieję, że włączycie się w przygotowanie świątecznych kartek w każde święta.

      Danuta Kostowal – Suwaj

      Beata Zięba

      Renata Boczkaja

     • POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 2021

     • SOK już po raz XI zaprasza na przegląd kolęd i pastorałek. W tym roku ocenie podlegać będą  Wasze  nagrania video, które poddane zostaną profesjonalnej ocenie jury. Na stronie SOK-u zamieszczony jest regulamin, wraz z kartą zgłoszenia, która jest niezbędna do wzięcia udziału w przeglądzie. Zachęcamy Was do zgłoszenia się do konkursu i ufamy, że oprócz indywidualnych zgłoszeń, będziemy mieli chętnych uczniów do reprezentowania naszej szkoły w tym konkursie.  Wierzymy, że mimo  obostrzeń w jakich żyjemy ostatnio, znajdziecie w sobie siłę aby podzielić się nie tylko talentem muzycznym, ale również pokazać, że mimo ograniczeń trwamy w świątecznym nastoju, a tym samym potrafimy wspólnie śpiewać i cieszyć się tą radością z innymi.

     • Konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do szkoły"

     • Podczas ferii rozstrzygnięty został konkurs  plastyczny, którego celem było przypomnienie dzieciom  ważnych zasad, dotyczących ruchu drogowego, a szczególnie bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych miejscach, używania odblasków. Konkurs przeprowadzony został w klasach I - IV. Prace niepodpisane nie były uwzględniane w ocenie. Jury w składzie: Ewa Garbień, Edyta Matulska, Edyta Urbańczyk, Marta Kęsek, Dominik Bańdura wyłoniło następujących laureatów: 

      w klasach I: 

      I miejsce - Anna Guzik kl.I a,       II miejsce - Bartłomiej Śmiłek kl.I b,       III miejsce - Martyna Boczkaja kl.I b

      wyróżnienia: Zuzanna Biela kl.I a                     Kamila Biela kl. I a                     Magdalena Żmuda kl.I b

      w klasach II:

      I miejsce - Lena Kotoniak kl.II a,           II miejsce - Kalina Góralik kl.II b, III miejsce - Wiktor Szurek kl.IIa, 

      wyróżnienia:Maksymilian Zajda kl.II a               Aleksandra Stręk kl.II a                    Bartosz Chodnik kl.II b

      w klasach III 

      I miejsce - Oliwia Twardosz kl.III a, II miejsce - Julia Judasz kl.III a, III miejsce - Julia Francuziak kl.III a

      wyróżnienia: Amelia Boczkaja kl.III b       Zuzanna Marzec kl.III b                     Maja Trąbka kl.III a   

      Alicja Grzybek Kl.III a

      w klasach IV 

      I  miejsce - Weronika Horwat kl.IV a, II miejsce - Małgorzata Piechota kl.IV b, III - miejsce  - Zuzanna Gasińska kl.IV a

      wyróżnienia: Maciej Żmuda kl.IV b                      Hanna Mateja kl.IV a                      Nadia Garbień kl.IV b   

      Maja Bobowska kl.IV a.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!