• Apel porządkowy

          • 20 stycznia 2017 r. miał miejsce kolejny apel porządkowy. Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w apelu o godz. 10:40, natomiast klasy IV-VI o godz. 9:45.   Spotkania te są organizowane cyklicznie przez panią Dyrektor Jolantę Stręk w trosce o bezpieczeństwo dzieci.

            Pani Dyrektor poruszyła następujące zagadnienia:

            1.     Zachowanie uczniów podczas przerw.

            2.     Noszenie mundurka.

            3.     Szacunek okazywany przez dzieci względem siebie i dorosłych.

            4.     Używanie „magicznych słów”.

            5.     Bezpieczne zachowanie na drodze.

            6.     Prawostronny ruch po chodniku.

              W związku z tym, że zbliżają się ferie zimowe pani Dyrektor przypomniała wszystkim dzieciom o tym, że mogą one aktywnie i ciekawie spędzić ten czas uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez SOK „Kuźnia” i Świetlicę Środowiskową przy ul. Sportowej. Warunkiem udziału w „akcji zima” jest pobranie Karty Uczestnika z sekretariatu, wypełnienie jej przez rodzica i oddanie w nieprzekraczalnym terminie do wtorku tj. 24 stycznia 2017 r.

            Na koniec pani Dyrektor Jolanta Stręk zaprosiła dzieci wraz z całymi rodzinami na Opłatkowe Spotkanie w OSP Sułkowice. Odbędzie się ono w niedzielę 22 stycznia 2017 r. o godzinie 14:00. W programie m.in. występ dzieci z naszej szkoły pod opieką pana Dominka Bańdury, konkursy  z nagrodami i wspólne kolędowanie.

            ZDJĘCIA W GALERII

          • "Alicja w Krainie Czarów" w reżyserii Artura Dziurmana - 20 grudnia 2016r.

          • W Sułkowickim Ośrodku Kultury ponownie zagościł teatr Scena Moliera z Krakowa. Tym razem przedstawił sztukę „Alicja w Krainie Czarów” w reż. Artura Dziurmana.

            Nieodpłatnie mogły ją obejrzeć dzieci z klas IV – VI Szkoły Podstawowej z Sułkowic. Wypełniona po brzegi sala żywo reagowała na to, co dzieje się na scenie i pod nią. Aktorzy grali świetnie, a na dodatek wchodzili w interakcję z widownią.

            „Alicja w Krainie Czarów” to spektakl na podstawie dobrze znanej powieści Lewisa Carolla. Stowarzyszenie Scena Moliera pisze o swojej sztuce: „Historia wiktoriańskiej dziewczynki podążającej za białym królikiem została przeniesiona w realia współczesności. Niekiedy cudowną, a niekiedy straszną krainę, do której trafia Alicja zamieszkuje menażeria mówiących zwierząt, szalony Kapelusznik, przeraźliwie groźna królowa i nieco nierozgarnięty król. Przygoda, którą główna bohaterka przeżywa wraz z nimi – dzieje się na granicy jawy i snu, a koszmarne przeżycia przeplatają się tutaj z zabawnymi fantazjami. Ukazany w spektaklu bajkowy świat „krainy czarów” ma w sobie wiele dziecięcych marzeń, ale i dorosłą prawdę – o niekiedy dziwnej rzeczywistości. Tak jak powieść Lewisa Carolla, tak i spektakl Dziurmana nie jest przeznaczony tylko dla młodszych widzów. Przedstawienie pokazuje, że czasami w świecie dorosłych warto pozostać dzieckiem, a i niekiedy dorośli mogą wydawać się dzieciom bardzo dziecinni... bo czy nie jest tak, że wszyscy czasem czujemy się jakbyśmy trafili do „krainy czarów”?”

            Projekt Stowarzyszenia Scena Moliera pod nazwą ‘Teatralna Szkoła Liderów’ dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”, dzięki czemu dzieci z Sułkowic mogły go obejrzeć za darmo.

            tekst i fotografie: Joanna Gatlik-Kopciuch

            ZDJĘCIA W GALERII

          • Podsumowanie akcji „Góra Grosza” 2016/2017​

          •            

            W dniach od 28 listopada do 20 grudnia 2016 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził na terenie szkoły  akcję „Góra Grosza”. To już XVII edycja akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbieraliśmy monety od 1 gr do 5 zł, aby pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

            Każdy przynosił tyle, ile mógł – w myśl zasady:  „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

            Łącznie zebrano 37 742 monety,  o wartości 1 549,09zł.  Monety zostały zgodnie z instrukcją posegregowane, zważone i zapakowane. Przez Pocztę Polska przekazaliśmy 8 paczek po 10 kg monet do Towarzystwa Nasz Dom. Wiemy, że każda nasza moneta może pomóc innemu koledze lub koleżance.     

                                                            Dziękujemy  wszystkim za udział w Akcji.

             

            Największą ilość  zebranych monet przyniosła klasa II c i IV c

            Największą kwotę z klas I – III  zebrała   klasa III b i II c

            Największą kwotę z klas IV –VI  zebrała   klasa V a i V c

             

            Szczegółowe wyniki w zakładce SU

            Opiekunki SU

          •  

            Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

            Nowego Roku 2017 spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia życzy

            Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Samorząd Uczniowski

          • Jasełka

          • 22 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się jasełka- przedstawienie opowiadające o narodzeniu Jezusa. Przygotowali je uczniowie z klasy IV „a” i IV „d” wraz z opiekunami: panem Janem Płoszczycą, panią Izabelą Profic i panią Małgorzatą Mardaus. Występ został wzbogacony śpiewem kolęd, nad którym czuwał pan Dominik Bańdura. Podziwialiśmy również solowe wykonanie pieśni o Maryi zaprezentowane przez Marysię Gumularz i grę na skrzypcach w wykonaniu jej siostry Marty. Całość dopełnił śpiew piosenki w języku angielskim przez dzieci z klasy II „c”, które do występu przygotowała pani Aleksandra Gardoń. Nie zabrakło świątecznych tańców wykonanych pod okiem pani Danuty Kostowal-Suwaj i pani Katarzyny Dąbrowskiej.  O dekorację zadbała pani Ewa Garbień, a o nagłośnienie pan Czesław Rzepka.   

             Jasełka były okazją do wspólnego spędzenia czasu i kolędowania. Z okazji zbliżających się Świąt pani Dyrektor Jolanta Stręk złożyła wszystkim dzieciom oraz pracownikom szkoły życzenia: zdrowia, radości i szczęśliwego Nowego Roku 2017. Na koniec wręczyła nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie pt. „1050-lecie chrztu Polski”. Podziękowała również nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursów na szczeblu szkolnym i gminnym.


            Warto dodać, że w tym dniu (oraz wczoraj) miały miejsce także wigilie klasowe. Dzieci spędziły ten czas z wychowawcami. Wspólnie spożywały przygotowany przez rodziców posiłek, łamały się opłatkiem oraz składały sobie nawzajem świąteczne i noworoczne życzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc.

            Kochane Dzieci! Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia- magiczny czas, który łączy ludzi…jedne z najpiękniejszych świąt w całym roku. Bądźcie wsparciem dla swoich rodziców, obdarzajcie uśmiechem najbliższych i spędzajcie czas w gronie przyjaciół. Wesołych Świąt- bez zmartwień, z barszczem, z grzybami, z karpiem…Do zobaczenia 2 stycznia 2017 r.

            ZDJĘCIA W GALERII

          • „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od konfederacji barskiej do powstania styczniowego 1768 – 1864”

          • „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od konfederacji barskiej do powstania styczniowego 1768 – 1864” - pod tym hasłem w roku szkolnym 2016/2017 trwa konkurs historyczny o zasięgu ogólnopolskim. 7 listopada 2016 miał miejsce etap szkolny konkursu, w związku z bardzo trudnym tematem i okresem historii Polski, wzięli w nim udział tylko najstarsi uczniowie naszej szkoły, było ich 16. Różnorodne zadania sprawdzały wiedzę uczniów dotyczącą dziejów Polski, oraz ważne umiejętności historyczne, takie jak: praca z mapą, analiza tekstów źródłowych, chronologia, genealogia. Po sprawdzeniu prac, zgodnie z regulaminem do kolejnego etapu zostali zakwalifikowani tylko uczniowie, którzy zdobyli minimum 75% punktów.

            W naszej szkole było ich troje:

            I.       NATALIA MALINA VI D

            II.      KAMILA STOPA VI B

            III.     BARTŁOMIEJ OSTAFIN VI D.

            15 grudnia 2016r. w jednej z krakowskich szkół podstawowych miał miejsce etap rejonowy. Jak sami uczestnicy stwierdzili, o wiele trudniejszy od poprzedniego. Aby dostać się do etapu wojewódzkiego tym razem trzeba było zdobyć minimum 80% punktów. Cała trójka napisała dobrze, jednak ten próg przekroczyła tylko NATALIA MALINA z klasy VI d. Gratuluję, życzę następnych sukcesów!

                                                                                                                                                           Danuta Nykiel

          • Wyniki Konkursu Szopek i Gwiazd Betlejemskich oraz Stroików i Kartek Świątecznych

          • Dnia 19 grudnia 2016 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury rozstrzygnięty został konkurs świąteczny. Jury w składzie: Aleksandra Korpal /przewodnicząca/, Anna Witalis- Zdrzenicka/ członek/, Halina Obst/ członek/ dokonało oceny: 23 szopek, 25 stroików, 4 gwiazd, 135 kartek świątecznych z całej gminy.

            Uczniowie Naszej Szkoły zostali laureatami w następujących kategoriach:

            SZOPKI MAŁE

            I miejsce -  Zuzanna Gielata – Kl.III e

            II miejsce- Julita Latoń- kl.IV a

             III miejsce-   Maksymilian Ziembla – kl.IIIa

             

            KARTKI ŚWIĄTECZNE

            I miejsce-   Anna Gumularz- kl.IV d

            Wyróżnienie:   Konrad Malina -kl.VI, c   

             

            Kategoria Stroiki stojące:

            I miejsce- Filip Chromy - kl.II c

            III miejsce- Katarzyna Kuchta- 

             

            Wszystkim gratulujemy!  

            ZDJĘCIA W GALERII

            Ewa Garbień

          • W klasach pierwszych już widać święta...

          • 9 grudnia klasy I wzięły udział w warsztatach malowania bombek, które przeprowadziły panie pracujące w  fabryce szklanych ozdób choinkowych. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć na filmie instruktażowym cykl produkcyjny bombek choinkowych: rozgrzewanie i formowanie szkła w kulę lub formówkę, srebrzenie, malowanie na wybrany kolor, dekorowanie, suszenie, kontrolę jakości i pakowanie. 

            Największą atrakcją było jednak samodzielne pomalowanie wybranej bombki formówki, którą dzieci powieszą na swoich świątecznych drzewkach. Zajęcia były bardzo ekscytujące.

             Danuta Kostowal -Suwaj , Maria Bochnia

            ZDJĘCIA W GALERII

          • 1050. URODZINY POLSKI

          •             Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika w Sułkowicach ogłosiła konkurs upamiętniający 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I – twórcy państwowości polskiej.

            Celem konkursu było:

            • zapoznanie dzieci i młodzieży z materiałami źródłowymi dotyczącymi tych wydarzeń i ich wpływem na dalszy rozwój państwa polskiego;
            • zwrócenie uwagi na rozwój kultury, sztuki i nauki (w tym piśmiennictwa);
            • pobudzenie zainteresowania historią Polski oraz poczucia przynależności narodowej i kulturowej.

             

            Dla uczniów Szkoły Podstawowej przewidziano dwie kategorie. Klasy I – III miały do wykonania prace plastyczne na temat: Narodziny Polski, natomiast zadaniem uczniów klas IV – VI było napisanie własnej bajki, baśni bądź legendy inspirowanej wydarzeniami 966 roku.

            Wobec dużego zainteresowania uczniów, biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek związanych z tym tematem, na korytarzu wykonano gazetkę oraz przeprowadzono eliminacje prac plastycznych. Komisja w składzie: mgr Ewa Garbień (przewodnicząca), mgr Danuta Nykiel, mgr Mariola Szybowska-Kapera – spośród 105 prac plastycznych – do etapu gminnego zakwalifikowała 47 rysunków: klasy I – 9 prac, klasy II – 7 prac, klasy III – 31 prac. Jury wspólnie z Dyrekcją Szkoły postanowiło wyróżnić prace poszczególnych grup wiekowych Dawid Hodurek (lat 6) z kl. I a, Bartosz Pawłowski (lat 7) z kl. I b, Adam Kozik (lat 8) z kl. II b, Martyna Piechota (lat 9) z kl. III e. Równocześnie do Gminnej Biblioteki Publicznej przekazano tekst literacki pt. Legenda o Karolku, którego autorką jest Maja Moskała uczennica klasy IV.

            Mariola Szybowska - Kapera

            Dnia 7 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sułkowicach odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs plastyczno - litercki " 1050 urodziny Polski". Miło nam poinformować, że wyróżnienie w kategorii literatura zdobyła nasza uczennica Maja Moskała za pracę „Legenda o Karolku”. 

          • Mikołaj w naszej szkole

          • 6 grudnia jak co roku, wszystkie grzeczne dzieci odwiedza święty Mikołaj. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. Od samego rana panowało w naszej szkole niezwykłe poruszenie, a nawet niepewność, czy ten niezwykły gość dotrze do nas na czas. Klasy zostały pięknie udekorowane. Dzieci śpiewały mikołajkowe piosenki i czekały…na wymarzone prezenty.

            Wreszcie o godzinie 10:30 wszystkie klasy zebrały się na hali sportowej. Całą społeczność szkolną powitał pan Jan Płoszczyca i zaprosił na przedstawienie. Uczniowie z klasy IV „c” oraz I „a” i „b” wprowadzili nas w niezwykły nastrój swoim pokazem. Wykonali tańce, wiersze i piosenki zwiastujące nadejście długo oczekiwanego gościa… świętego Mikołaja. Przedstawienie było wzbogacone prezentacją multimedialną, którą przygotował pan Jan Płoszczyca oraz pani Danuta Kostowal-Suwaj. Opowiadały one o wolontariuszach, którzy w różnorodny sposób pomagają innym na całym świecie.

            W dalszej części, po wykonaniu świątecznej piosenki i długich oklaskach, na sali pojawił się ON- Mikołaj! Radości nie było końca. Dzieci wstały z miejsc, by Go powitać. Z uśmiechem na twarzy podchodziły do Niego, by odebrać słodkie upominki. Na koniec pani Dyrektor Jolanta Stręk wręczyła nagrody tym dzieciom, które w ostatnim czasie zajęły czołowe miejsca w szkolnych konkursach. Upominki przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego, pani Elżbieta Bukowska i pani Dorota Twardosz. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu Mikołajek.

             

            „W mroźną noc grudniową, wśród śnieżnej zamieci.
            Para reniferów z nieba do nas leci.
            Ciągną piękne sanie w złocistym zaprzęgu.
            A w saniach Mikołaj i worek prezentów.
            Święty Mikołaju- na Ciebie czekamy.
            Przez okno zmarznięte ciągle wyglądamy.

            A Ty daj prezenty, rózgi odrzuć w kąt!
            I życz wszystkim dzieciom Kolorowych Świąt”  (A. Kubiczek „Święty Mikołaj”)

            ZDJĘCIA W GALERII

          • GMINNE ZAWODY GIMNASTYCZNE

          • W dniu 01.12.2016r. odbyły się Gminne Zawody Gimnastyczne, którym od wielu lat, patronuje Burmistrz Gminy Sułkowice,  pan Piotr Pułka.

            Nauczycieli, gości i zawodników powitała pani Dyrektor Jolanta Stręk.

            W Zawodach wzięło udział 66 uczniów z czterech szkół: SP Sułkowice, ZPO Rudnik, ZPO Krzywaczka, ZPO Biertowice. Opiekę medyczną pełniła pani Maria Kania.

            Zawody sędziowali : pan Andrzej Pułka- nauczyciel WF  trener gimnastyki i pływania oraz pan Jakub Piwowarski -wielokrotny mistrz Polski, reprezentujący nasz kraj  na zawodach w Europie i na świecie.

            Podczas trwania zawodów, zarówno nauczyciele WF, jak i inni nauczyciele, z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością dbali o bezpieczeństwo uczniów. Zawodnicy zachowywali się wzorowo oraz  zaprezentowali wysoki poziom umiejętności sportowych.

            Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki ,medale i dyplomy, które wręczyli: pan Burmistrz, pani Dyrektor oraz sędziowie.

            W KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ - I miejsce zajęli:

            DZIEWCZĘTA  KL. I-III-    IZABELLA KISIELEWSKA – SP SUŁKOWICE;

            DZIEWCZĘTA  KL. IV-      WIKTORIA JANECZEK- SP SUŁKOWIE;

            DZIEWCZĘTA  KL.V-         PATRYCJA BOCZKAJA – SP SUŁKOWICE;

            DZIEWCZĘTA  KL.VI-        KAMILA ŚWIATŁOŃ –SP SUŁKOWICE;

            CHŁOPCY KL   I-III-           WIKTOR KUREK –SP SUŁKOWICE;

            CHŁOPCY KL   IV-              ADAM MOSKAL –SP SUŁKOWICE;

            CHŁOPCY KL   V-               MATEUSZ FUS – ZPO BIERTOWICE;

            CHLOPCY KL  VI-               DAWID SZAWEŁ- ZPO RUDNIK.

            W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ DZIEWCZĄT

             I MIEJSCE  SP –SUŁKOWICE ;  II M-CE - ZPO RUDNIK;   III M-CE – ZPO KRZYWACZKA

            W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ CHŁOCÓW

             I MIEJSCE  SP –SUŁKOWICE;  II M-CE – ZPO BIERTOWICE;   III M-CE – RUDNIK

             

            Więcej informacji oraz zdjęcia znajdują się w zakładce SPORT- ZAWODY GIMNASTYCZNE 2016/2017

                                                                                                                                                                GRATULACJE !!!!!!!

            ZDJĘCIA W GALERII

            Nauczyciele wychowania fizycznego

          • ANDRZEJKI 2016 W KLASACH IV-VI

          • Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Współcześnie Andrzejki są wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

            Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 24 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Doroty Twardosz i p. Elżbiety Bukowskiej zaprosił wszystkich  uczniów kl. IV-VI wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy i zapewnił  wiele atrakcji. O dobry nastrój i jeszcze lepszą muzykę zadbał DJ p. Łukasz Zając, za co mu dziękujemy. Królowały  oczywiście najnowsze hity z list przebojów, więc zabawa była przednia. Podczas dyskoteki można było „z przymrużeniem oka” poznać swoją przyszłość – imię swojej sympatii, zawód itp. Dziad Andrzej przekazał też przepowiednie dla każdej klasy. Katalog wróżb był szeroki. Sklepik profesjonalnie obsługiwała klasa VI c.

            Wspólna zabawy sprawiła wiele radości i z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Życzymy spełnienia marzeń i częstszych pobytów w Krainie Fantazji.

            ZDJĘCIA W GALERII

            Opiekunki SU

          • Zabawy andrzejkowe w klasach I-III

          • W dniach 21-24 listopada 2016 r. odbywały się w naszej szkole zabawy andrzejkowe. Dzieci młodsze spędziły ten czas w swoich klasach pod opieką wychowawczyń, zaś uczniowie starsi bawili się na wspólnej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

            Andrzejki to czas zabaw przed zbliżającym się adwentem. Ich nieodzownym elementem są wróżby. Dawniej traktowano je bardzo poważnie i prowadzono w odosobnieniu. Ich męskim odpowiednikiem były „katarzynki”. Dziś andrzejki są zbiorową zabawą, pełną radości i humoru. Tak było również w naszej szkole.

            Uczniowie klas I-III oraz ich rodzice bardzo aktywnie włączyli się w organizację zabaw w swoich salach. Dzieci udekorowały je bibułą, serpentyną i balonami. Rodzice przygotowali poczęstunek. Panie przeprowadziły wiele ciekawych wróżb. Wśród nich znalazły się m.in.: „Wirująca butelka”, „Drzewko szczęścia”, „Kim będę”, „Wymarzona podróż”, „Serce” i inne. Dzieci bawiły się w parach i w grupach. Uczestniczyły  w konkursach z nagrodami. Wszystkim dopisywał wspaniały humor.

            Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły za umożliwienie nam zorganizowania zabaw andrzejkowych dla dzieci. Słowa wdzięczności kierujemy do Rodziców, którzy przygotowali poczęstunek oraz poświęcili swój czas, pomagając w klasach.

            ZDJĘCIA  W GALERII

                                                                                          Wychowawczynie klas I-III

          • 22 listopada 2016 r. miał miejsce gminny konkurs „Baw się razem z nami”. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Harbutowicach. W konkursie wzięły udział sześcioosobowe drużyny z klas 1-3 (3 dziewczynki i 3 chłopców) 

            Naszą szkołę reprezentowali następujący zawodnicy:

            1.   Jan Bargieł- klasa I „a”

            2.   Anastazja Kurek- klasa I „b”

            3.   Bartłomiej Lisowski- klasa II „a”

            4.   Aleksandra Łabędź- klasa II „c”

            5.   Karol Oliwa- klasa III „b”

            6.   Martyna Piechota- klasa III „e” 

            Dzieci udały się na konkurs pod opieką pani Iwony Wrony. Na miejscu czekał na nie pyszny poczęstunek oraz mnóstwo wspaniałej zabawy. Uczniowie pokonywali tor przeszkód, wykonywali slalom z kijem do hokeja, skakali na skakance, chodzili na szczudłach i rzucali piłeczkami do tarczy polując na „dziesiątkę”. Wszyscy dopingowali siebie nawzajem, tworząc zdrową sportową atmosferę.

            Każda konkurencja była punktowana, a nasi młodzi sportowcy zajęli wysokie II miejsce! Gratulujemy! Dzieci stanęły na podium otrzymując srebrne medale, piłki, dyplom dla szkoły i gratulacje pani Dyrektor Małgorzaty Kisielewskiej oraz głównej organizatorki konkursu, pani Zofii Bobeł. I miejsce wywalczyła szkoła  z Harbutowic, a trzecie dzieci z Biertowic.

            Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych uczniów, a zwłaszcza z pierwszoklasistów, dla których było to pierwsze tak poważne osiągnięcie. Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoką kulturę  osobistą, wzorowe zachowanie i znakomite umiejętności sportowe. Brawo!!!

                          ZDJĘCIA W GALERII

                                                                                              Iwona Wrona

          • Dyrekcja Szkoły informuje, że we wtorek 22 listopada odbędą się zebrania z rodzicami.

            Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas o godzinie 17:15.  

            O godzinie 16:30 odbędzie się zebranie Rady Rodziców na stołówce szkolnej.

          • Przegląd Pieśni Patriotycznych

          • 18 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole Przegląd Pieśni Patriotycznych. Zorganizował go pan Dominik Bańdura we współpracy z wychowawcami klas I-VI i nauczycielami: panem Łukaszem Zającem, panem Czesławem Rzepką i panią Ewą Garbień.  Cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej, gdzie wszystkich powitała pani Dyrektor Jolanta Stręk.  

            Śpiewanie pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich stało się już tradycją w naszej szkole. Uczniowie demonstrują w ten sposób swój patriotyzm, opowiadają o wydarzeniach  z historii Polski oraz poznają okoliczności powstania tych pieśni. Pan Dominik Bańdura przygotował w tym celu prezentację multimedialną oraz wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci założyły stroje w biało-czerwonych kolorach. Nie zabrakło symboli narodowych i akcentów „żołnierskich”.

            Kolejno zaprezentowały się klasy I-VI. Usłyszeliśmy m.in. takie oto pieśni: „Serce w plecaku”, „Bartoszu, Bartoszu”, „Płynie Wisła, płynie”, „Rota”, „Białe róże”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Legiony” i inne. Każdy występ był mocno oklaskiwany, a do śpiewu włączyła się cała publiczność.

            „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy.
            Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy” (Rota)

            ZDJĘCIA W GALERII

          • 17 XI 2016 "Światowy Dzień Rzucania Palenia"

          • Co trzeci Polak pali papierosy. Pół miliona ofiar tytoniu to dzieci. Liczba nastoletnich palaczy systematycznie wzrasta.

            Akcja „Rzuć Palenie” organizowana jest co roku w każdy trzeci czwartek listopada w Światowym Dniu Rzucania Palenia. W Polsce jest organizowana od 1991 roku.  Jej celem jest zwiększenie liczby niepalących przez edukację na temat zdrowotnych, ekonomicznych i socjalnych skutków palenia, upowszechnianie mody niepalenia, motywowanie do podjęcia działań w celu zerwania z nałogiem. Tego dnia w wielu krajach nawołuje się palaczy do zaprzestania palenia, promując jednocześnie zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia.

            Nasza szkoła również włączyła się do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia. W tym celu każda klasa I-VI  wykonała prace plastyczne na temat szkodliwości palenia oraz zachęcające do rzucenia tego nałogu. Wykonane plakaty  zostały umieszczone w salach lekcyjnych  i na korytarzach. Dodatkowo wychowawcy klas przeprowadzili lekcje wychowawcze poświęcone edukacji na temat  szkodliwości dymu tytoniowego, zdrowotnych, ekonomicznych i socjalnych skutków palenia, dbania o własne zdrowie i zdrowie innych.

            ZDJĘCIA W GALERII

                                                                                                                                   Małgorzata Mardaus

        • Małopolski Konkurs Informatyczny "Baltie 2017"
          • Małopolski Konkurs Informatyczny "Baltie 2017"

          •  

            W czwartek 17 listopada odbył się w naszej szkole etap szkolny Baltie 2017. W konkursie udział wzięło 12 uczniów z klas V - VI. W ciągu 90 minut każdy z nich miał do zaprogramowania 8 scen. Wyniki konkursu ogłoszone będą na platformie SGP System w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu.

          • „North to South and East to West. Discovering the USA"

          • W dniu 15 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego pod hasłem „North to South and East to West. Discovering the USA".

            W konkursie wzięło udział 8 uczestników z klas VI. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać 7 zadań w ciągu 60 minut. Za cały konkurs można było zdobyć 50 punktów.

            Oto uczniowie, którzy uzyskali wynik powyżej 80%:

            I. Aleksander Grzybek, kl. VIc – 47pkt

            II. Kamila Stopa, kl. VIb – 46pkt

            III. Jagoda Chomenko, kl. VIc – 43pkt

                   Oliwier Ziembla, kl. VIc – 43pkt

            IV. Norbert Skonieczka, kl. VIc – 41pkt

            GRATULULUJEMY i ŻYCZYMY SUKCESÓW W ETAPIE REJONOWYM :)

            I. Profic

          • Szanty Duo

          • 16 listopada 2016 r. dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w niezwykłej lekcji muzyki. Spotkanie odbyło się na hali sportowej, o godzinie 10:40 dla uczniów młodszych i o godz. 11:40 dla klas IV-VI. Prowadzili go panowie Bogdan Grad i Marek Kubisiak z zespołu muzycznego „Szanty Duo”. Gości powitała pani wicedyrektor Krystyna Madejczyk, a cała społeczność szkolna zachęciła ich do występu głośnym aplauzem.

            Najpierw usłyszeliśmy kilka słów na temat zespołu. Powstał on w 2010 r. na pokładzie statku wycieczkowego „Queen Mary 2” w czasie rejsu z Australii na Nową Gwineę. Potężny sztorm uniemożliwił wtedy grę na dużych instrumentach i zrodził się pomysł, aby zagrać szanty na mniejszych (akordeon, banjo, melodyka, flet). Panowie nawiązali współpracę z Łódzkim Biurem Koncertowym „Wirtuoz” i już prawie sześć lat koncertują w szkołach, przedszkolach, klubach i tawernach żeglarskich.

            1.  Program koncertu dla klas I-III przebiegał pod hasłem „Z piosenką żeglarską dookoła świata”.  Znalazły się w nim następujące utwory:

            ·     Morskie Opowieści, Tysiące Mil, Budujemy Statek

            ·     Szanteczka dla Dziecka, Bum Cyk Cyk, Ziemia jest Kulą

            ·     Pieśń Wielorybników, Irlandzki Wędrowiec i inne.

            2.  Koncert dla klas IV-VI to „Muzyczne opowieści o morzu, ludziach i żaglowcach”. Dzieci usłyszały takie oto piosenki:

            ·     Tysiące Mil, Życie Pirata, Bałtyckie Morze

            ·     Gdzie Ta Keja, Z Pacyfiku Na Atlantyk, Jasnowłosa

            ·     Budowa Statku, Gdy św. Patryk miał swój dzień i inne.

            Podczas występu goście zapraszali do siebie uczniów, by wspólnie śpiewać, grać i tańczyć. Cała publiczność bardzo aktywnie włączała się w  przebieg koncertu. Szanty i pieśni spod wielkich żagli to muzyczne opowieści o morzu, żeglarzach i morskich obyczajach, które zostaną nam długo w pamięci. Serdecznie dziękujemy zespołowi „Szanty Duo” za koncert i Dyrekcji szkoły za zorganizowanie wspaniałego widowiska muzycznego dla naszych uczniów.

            ZDJĘCIA W GALERII

      • Lista galerii

        brak danych