•  

            Akcja „Sprzątanie Świata  - Odkrywamy czystą Polskę”

             

            Jak co roku, także i w tym, uczniowie  naszej szkoły w dniu 25 września, uczestniczyli w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Akcja ta jest największą w kraju ekologiczną kampanią społeczną i stałym punktem kalendarza działań wielu szkół. Hasło przewodnie 20-stej już akcji brzmiało: „Odkrywamy czystą Polskę”. Główne cele tegorocznego przedsięwzięcia to:

             

            ·         zwiększanie zaangażowania uczniów w ochronę środowiska;

            ·         kształtowanie pozytywnego stosunku do problemu ochrony najbliższego otoczenia i całego środowiska;

            ·         ukazanie pozytywnych stron segregacji śmieci.

             

            Uczniowie, pod opieką nauczycieli - zaopatrzeni w worki, rękawice, grabie i miotły -  ruszyli porządkować teren wokół szkoły, ulicę Tysiąclecia oraz park zabaw znajdujący się w Rynku. W akcji udział wzięło 19 klas (II-VI) wraz ze swoimi opiekunami. Każdy oddział porządkował przydzielony wcześniej mu teren. Łącznie uzbierano ponad 50 worków śmieci.

            W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za solidnie wykonaną pracę. Szczególne słowa uznania kierujemy do Dyrekcji szkoły, Urzędu Miejskiego (Referat Gospodarki Przestrzennej Ochrony Środowiska) oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej za pomoc w zorganizowaniu akcji.

            Samorząd Uczniowski

            ZDJĘCIA W GALERII

             

             

          • KAMPANIA PROFILAKTYCZNA „BEZPIECZNI NA DRODZE”

             

            Kampania organizowana będzie we współpracy z Komendą  Powiatową Policji w Myślenicach, Strażą Miejską w Sułkowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Sułkowicach i trwać będzie od września do listopada 2013 roku. 
            Adresatami programu są uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej w Sułkowicach.

             

            Główne cele kampanii to:

            - wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze,

            - kształtowanie nawyku właściwego zachowania się na drodze,

            - troska o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego,

            - wdrażanie do systematycznego noszenia elementów odblaskowych

             

            Kampania obejmować będzie m.in.:

            1.      Spotkania i warsztaty z przedstawicielami Komedy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej oraz innymi instytucjami.

            2.      Pogadanki lub warsztaty na godzinach wychowawczych prowadzone przez wychowawców.

            3.      Gazetki tematyczne w klasach i na korytarzach szkolnych. 

            4.      Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Widoczny znaczy Bezpieczny”.

            5.      Turniej wiedzy o bezpieczeństwie na drodze– klasy IV-VI.

            6.      Inne działania w zależności od potrzeb.

             

            Tematyka planu kampanii koreluje z treściami zawartymi w Szkolnym Programie Profilaktyki.

            Terminy prelekcji prowadzonych przez przedstawicieli  Policji , Straży Miejskiej i OSP ustalane będą przez Dyrekcję Szkoły. Pogadanki i warsztaty prowadzone przez wychowawców odbywać się będą  raz w miesiącu i dokumentowane będą wpisami
             w dzienniku.

            Podsumowaniem kampanii będzie wystawa prac plastycznych klas I – III oraz turniej wiedzy o bezpieczeństwie na drodze dla klas IV – VI . Dla zwycięzców oraz uczestników kampanii przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

             

            Szczegółowe regulaminy konkursu plastycznego klas I – III oraz turnieju wiedzy znajdują się w zakładce Samorząd Uczniowski.

            Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do aktywnego włączenia się w realizację kampanii profilaktycznej.

            M. Klus

             

          • OGŁOSZENIE

             

            24 września 2013 r. odbędą się zebrania z Rodzicami.                 

            Początek o godzinie 16:30 na hali sportowej (bud. B)-  tu na spotkanie ogólne zaprasza Dyrekcja szkoły.

             Po nim odbędą się zebrania z wychowawcami klas ok. 17:00.

            Po zebraniach będzie miało miejsce spotkanie Trójek Klasowych na stołówce szkolnej (bud. A) ok. 17:30.

             

             

                                                                                 ZAPRASZAMY

          • Drodzy Rodzice!
             
            Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w kształtowaniu u dziecka umiejętności samodzielnego radzenia sobie w codziennych sytuacjach. 
            Zapewniamy, że Państwa dziecko znajduje się w szkole i wokół niej pod opieką nauczycieli. Tu może czuć się bezpiecznie i zawsze liczyć na pomoc pracowników naszej szkoły.
            W związku z tym prosimy nie tylko o rozmowę z dzieckiem na ten temat, ale także o jego pozostawianie przy wejściu do szkoły. Przekraczając szkolny próg każdy uczeń jest objęty należytą opieką.
             
          • 13 września 2013 r. odbył się apel porządkowy dla uczniów z klas pierwszych. Dzieci zgromadziły się w sali nr wraz ze swoimi wychowawczyniami. Spotkanie prowadziła pani wice Dyrektor Krystyna Madejczyk. Jego głównym celem była pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się w szkole.
             
            Główne wątki spotkania:
             
            • Używanie magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry i do widzenia.
            • Prawostronne poruszanie się po korytarzach szkolnych oraz po schodach.
            • Dbanie o czystość w łazienkach.
            • Kulturalne zachowywanie się w szatniach, na stołówce szkolnej oraz na świetlicy.
            • Obowiązkowe zakładanie mundurka i stosowanie obuwia zamiennego.
            • Poszanowanie przyborów oraz sprzętu szkolnego.
            • Odpowiedzialność finansowa (rzeczowa) rodziców za zniszczenia spowodowane niewłaściwym zachowaniem dzieci na terenie szkoły.
          • WIDOCZNY ZNACZY BEZPIECZNY
             
            Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Odblaskowa Szkoła" organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.
             
            Zasadniczym celem konkursu jest zwiększenie aktywności szkół podstawowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz wdrażanie uczniów do ich systematycznego noszenia. Konkurs daje możliwość wykazania, że  szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Akcja organizowana jest w trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz w nadziei zmniejszenia liczby ofiar wypadków komunikacyjnych, których ofiarami często są dzieci. Realizacja projektu przewidziana jest na wrzesień i październik 2013 roku, a ponieważ ma on charakter konkursu, jego rozstrzygnięcie i podsumowanie przewidziano na  początek grudnia. Szczegółowy regulamin akcji „Odblaskowa szkoła” został umieszczony na stronie internetowej  Małopolskiego Kuratorium Oświaty.
             
            W tym roku, podobnie jak i w ubiegłym będziemy starali się wyposażyć naszych uczniów w elementy odblaskowe. Podejmiemy także szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa naszych wychowanków w drodze do i ze szkoły.
            Apelujemy do rodziców aby w trosce o bezpieczeństwo swoich dzieci poparli nasze działania.  W tym zakresie warto jest wyrobić u swoich pociech nawyk codziennego zakładania kamizelki lub innego odblasku, nie tylko w drodze do szkoły ale zawsze kiedy będą korzystać z drogi czy to pieszo, czy na rowerze.
             
            W ramach przypomnienia :
             
            Dziecko w wieku do lat 15-stu, poruszające się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. 
             
            ( Dz. U. 1997 Nr 98, poz. 602, art.43 ust.2 Prawo o ruchu drogowym).
             
            Magdalena Klus
          • 9 września 2013 r. nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest on skierowany do pierwszoklasistów, ich rodziców oraz nauczycieli. Główny cel programu to nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakie należy stosować w domu, w szkole, na drodze. Akcja od lat cieszy się wsparciem Komendy Głównej Policji i Kuratoriów Oświaty.
             
            Uczniowie klas pierwszych będą realizować program poprzez uczestniczenie w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Po ich przeprowadzeniu nauczyciele przekażą każdemu dziecku książeczkę edukacyjną oraz broszurę informacyjną dla rodziców.
             
            Zrealizowanie zajęć uprawnia szkołę do posługiwania się certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Dodatkowo w listopadzie (18-22 XI) odbędzie się Wielki Test Bezpieczeństwa, który sprawdzi wiedzę i umiejętności zdobyte przez pierwszoklasistów. Powodzenia!
             
            „Codziennie rano wyruszasz w drogę do szkoły i codziennie wracasz do domu. Niezależnie od tego, w jaki sposób pokonujesz te trasę- ważne jest, byś poznał zasady ruchu drogowego, aby być bezpiecznym każdego dnia”
             
          • 6 września 2013 r. miał miejsce apel porządkowy. Uczniowie z klas IV-VI zebrali się w sali nr 2, gdzie wszystkich powitała pani Dyrektor Jolanta Stręk. Głównym celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad zachowania się na terenie szkoły i wokół niej. Głos zabrała także pani wice Dyrektor Krystyna Madejczyk, zwracając uwagę na bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach.
             
             Najważniejsze zagadnienia poruszane podczas apelu porządkowego:
             
            1. Dbanie o higienę w łazienkach.
            2. Kulturalne zachowanie w szatniach, na stołówce szkolnej, w bibliotece, przy sklepiku.
            3. Bezpieczne poruszanie się po placu apelowym, nie oddalanie się od szkoły.
            4. Przebywanie tylko pod opieką nauczycieli- korzystanie ze świetlicy szkolnej.
            5. Szczególna ostrożność w drodze ze szkoły- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
            6. Właściwe korzystanie z busa.
            7. Poszanowanie cudzej pracy- remonty w szkole, dbanie o sprzęt szkolny.
             
            Apele porządkowe odbywają się regularnie i mają także związek z projektem „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa”. Nasza szkoła przystąpiła do niego w roku szkolnym 2012/13 starając się o przyznanie certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. Przypominamy uczniom, że respektowanie regulaminów szkolnych jest odnotowane w dzienniku lekcyjnym (pochwały-nagany, punkty dodatnie-ujemne) i będzie miało istotny wpływ na ocenę z zachowania.
          • STYPENDIA SZKOLNE
             
            Rodzice uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej  mogą się ubiegać o tzw. „stypendium szkolne”. 
            Warunkiem jego przyznania jest kryterium dochodowe, gdzie dochód netto na jednego członka rodziny nie może przekroczyć 456 zł miesięcznie. 
            Wnioski należy pobrać i składać w Ośrodku Pomocy Społecznej  do dnia 15 września 2013 r.
          • OGŁOSZENIE
             
            Od 4 września będą wydawane obiady na stołówce szkolnej. 
            Koszt całego posiłku to 4 zł.
            Rodzice mogą także wykupić dla dziecka tylko pierwsze danie- 1 zł (zupa)
             lub tylko drugie danie- 3 zł.
            Zapisy przyjmuje intendentka, pani Kinga Kurowska.
            Rodzice, którzy chcieliby ubiegać się o bezpłatne obiady dla dzieci
            proszeni są o kontakt z pracownikami OPS przy ulicy Sportowej.
            Dochód na jednego członka w rodzinie nie może przekroczyć 684 zł.
          • 2 września 2013 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci, rodzice oraz nauczyciele powitali go mszą św., którą odprawił ksiądz proboszcz Edward Antolak. Po wspólnej modlitwie cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej. Tu odbyła się uroczysta akademia inaugurująca rok szkolny 2013/2014.
             
            Zgromadzonych powitał przewodniczący szkoły Wojciech Moskal oraz jego zastępca Daria Moskal. Po wprowadzeniu na halę Pocztu Sztandarowego wykonano hymn państwowy, a następnie głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Stręk. Zwracając się do uczniów, nauczycieli oraz rodziców życzyła im wielu sukcesów, powodzenia i wytrwałości na nowej drodze obowiązków szkolnych.
             
            Pani Dyrektor podziękowała swojemu zastępcy, panu Łukaszowi Zającowi za sumienne wykonywanie obowiązków wice Dyrektora szkoły, które podejmował przez wiele lat.  W nowym roku szkolnym funkcję tę będzie pełnić pani Krystyna Madejczyk. Wyrazem wdzięczności były kwiaty złożone przez panią Dyrektor, nauczycieli i panią Barbarę Kuleszę.
             
            W dalszej części swojego wystąpienia pani Dyrektor przedstawiła wychowawców klas oraz nowo zatrudnionych nauczycieli. Szczególnie miło powitała pierwszoklasistów, a wśród nich dziewięcioro sześciolatków. W akcie pasowania zostali oni przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach. Otrzymali pamiątkowe dyplomy.
             
            W trakcie akademii zostały zaprezentowane wiersze przez uczniów z klas drugich i pierwszych. Na koniec głos zabrała pani Danuta Nykiel, która wraz z kołem historycznym przygotowała krótką inscenizację z okazji 70 rocznicy Pacyfikacji Ludności Sułkowic. Po apelu uczniowie spotkali się wraz ze swoimi wychowawcami w klasach.
        • Ogłoszenie
          • Ogłoszenie

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się

            w poniedziałek 2 września 2013 r.

            O godz. 8.00 w Kościele Parafialnym w Sułkowicach odbędzie się Msza Św.

            Po Mszy Św. zapraszamy uczniów wraz z Rodzicami na akademię,

            która rozpocznie się około godz. 9.15 na hali sportowej.

            Po akademii odbędą się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.

             

            Dyrekcja SP w Sułkowicach

             

          • Wyprawka szkolna 2013/2014

          • Uprzejmie informujemy,

            że wnioski rodziców o udzielenie pomocy finansowej na zakup podręczników

             można składać- w terminie od 16 sierpnia do 4 września 2013r. -

            do Dyrektora Szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał

            w roku szkolnym 2013/2014.

            Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Gminy Sułkowice.

          • 28 czerwca 2013 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013.

            Poprzedziła ją msza św. w kościele parafialnym, którą odprawił ksiądz Leszek Dyląg. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej. Swoją obecnością zaszczyciła nas Rada Rodziców: pani Anna Żarska-Pyda, pani Barbara Kulesza i pan Zbigniew Czaderski.

            Najważniejsze punkty uroczystości to:

            1. Powitanie przez przewodniczącego szkoły Wiktora Kiebzaka.
            2. Wystąpienie pani Dyrektor Jolanty Stręk:

             

            • Wręczenie listów gratulacyjnych Rodzicom uczniów klas szóstych, którzy ukończyli Szkołę Podstawową z wyróżnieniem.
            • Pożegnanie nauczycieli, którzy od września nie będą pracowali w naszej szkole.
            • Podziękowania: Radzie Rodziców, Opiekunowi Pocztu Sztandarowego, Opiekunkom Samorządu Uczniowskiego, Pracownikom Szkoły.
            • Odczytanie nazwisk uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 otrzymali wpis do „Złotej Księgi”.

             

                   3.   Podziękowania i kwiaty składane przez Radę Rodziców.

            1. Podziękowanie przez Przewodniczącego Szkoły Wiktora Kiebzaka:

             

            • Wręczenie nagrody Wiktorowi przez panią Dyrektor Jolantę Stręk i opiekunkę Samorządu Uczniowskiego, panią Iwonę Wronę.
            • Kwiaty złożone przez Wiktora i Darię na ręce pani Dyrektor Jolanty Stręk  i pana wice Dyrektora Łukasza Zająca.

             

            1. Podziękowania dla Pocztu Sztandarowego:

             

            • Wręczenie nagród przez panią Dyrektor i opiekuna, pana Piotra Srokę.

             

            1. Przekazanie władzy uczniowskiej.
            2. Przekazanie Sztandaru.
            3. Ślubowanie klas szóstych.
            4. Podziękowania w imieniu szóstoklasistów złożone przez Łukasza Hodurka.
            5. Zakończenie uroczystości.

             

            Po apelu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach, gdzie zostały wręczone świadectwa i pozostałe nagrody.

            „Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek. Jutro wakacje-lekcje skończone!

             

          •  

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach informuje,

            że uroczyste Zakończenie  Roku Szkolnego 2012/2013 odbędzie się

            28 czerwca  2013 r. około godz. 9:00  na hali  szkolnej.

            Uroczystość poprzedzi Msza Święta o godz. 8:15  

            w Kościele  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach,

            na którą uczniowie udadzą się pod opieką Rodziców.

             
          • 27 czerwca 2013 r. miało miejsce uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej, gdzie wszystkich powitał przewodniczący szkoły Wiktor Kiebzak. Swoją obecnością zaszczyciła nas Dyrekcja szkoły.

            Na początku przewodniczący klas piątych wręczyli upominki szóstoklasistom. W dalszej części głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Stręk. Kolejno zaprezentowały się dzieci z klas  IV-VI, które w roku szkolnym 2012/2013 otrzymały wpis do Złotej Księgi i świadectwo  z biało-czerwonym paskiem. Wychowawcy gratulowali swoim uczniom, a nagrody książkowe wręczyła pani Dyrektor.

            Dyplomy i nagrody książkowe odebrało także kilkoro dzieci za wzorową frekwencję. Przyszedł wreszcie czas na występ artystyczny. Przygotowali go uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielkami: panią Agatą Kopacz, Marią Bochnią, Danutą Kostowal-Suwaj i Iwoną Wroną. Dekorację wykonała pani Elżbieta Mikstein, a nad nagłośnieniem czuwał pan Czesław Rzepka.

            Dzieci zabrały publiczność w wakacyjną podróż dookoła świata. Zaprezentowały tańce, piosenki i wiersze. Ich występ nagrodzono brawami. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i oryginalnych rekwizytów. Warto dodać, że każdy nauczyciel otrzymał w trakcie spektaklu stokrotkę, jako wyraz wdzięczności za poniesiony trud.

            Słowa wdzięczności kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała dla uczniów nagrody. 

          • 26 czerwca 2013 r. odbyło się na hali sportowej spotkanie okolicznościowe, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Jego głównym celem było wręczenie nagród laureatom konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole oraz poza nią. Spotkanie prowadziła opiekunka Samorządu Uczniowskiego, pani Iwona Wrona. Uczniowie odebrali gratulacje wraz z upominkami z rąk pani Dyrektor Jolanty Stręk.

            Na początku pani Iwona wręczyła nagrody klasom, które zajęły czołowe miejsca w akcjach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2012/2013.

            Oto laureaci pierwszego miejsca:

            •   Zbiórka makulatury- klasa II „c” (kat. kl. 1-3) i klasa VI „a” (kat. kl. 4-6)
            •   Zbiórka baterii- klasa II „b” (kat. kl. 1-3) i klasa IV „b” (kat. kl. 4-6)
            •   Zbiórka zakrętek- klasa II „d” (kat. kl. 1-3) i klasa IV „b” (kat. kl. 4-6)
            •  Najaktywniejszą klasą w szkole zostały: kl. II „c” (kat. kl.1-3) i kl. IV „a” (kat. kl.4-6)

             

            Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy nadesłane przez Towarzystwo SURSUM CORDA. Byli to uczniowie, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w kolportaż kartek wielkanocnych. Wszystkim gratulowała pani Dyrektor Jolanta Stręk. Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowała Rada Rodziców, Dyrekcja, Samorząd Uczniowski oraz Organizacja Odzysku REBA.

            W dalszej części nagrodzono uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach.

            Kolejno głos zabrali nauczyciele:

            •   Pan Jan Płoszczyca- Konkurs „Wolontariusz Roku”
            •   Pani Edyta Matulska i pani Krystyna Madejczyk- „Konkurs Regionalno-Ekologiczny klas III”
            •   Pani Anna Frosztęga- „Konkurs Baśni” i „Konkurs wiedzy o patronie szkoły”
            •   Pani Elżbieta Bukowska- „Konkurs matematyczny Oxford-PLUS”
            •   Pani Izabela Profic- „Konkurs z języka angielskiego”
            •   Pani Dyrektor nagrodziła Mistrza Polski- Szymona Gumularza
            •   Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy przez cały rok pomagali w nagłaśnianiu uroczystości szkolnych na hali sportowej.

             

            Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy. Kierujemy słowa wdzięczności do pani Anny Żarskiej- Pydy, pani Barbary Kuleszy i pana Zbigniewa Czaderskiego za pomoc i wspieranie naszych działań.

            Na koniec zaprezentowali się uczniowie z klas szóstych, którzy pod okiem pani Haliny Repeć przygotowali „hymny” opowiadające o poczynaniach uczniów na drugim etapie kształcenia. Pokaz instrumentalny wykonało również koło muzyczne. Występ został nagrodzony brawami.

          •  W poniedziałek 17.06.2013 klasy VI były w Studio Nagrań Dźwiękowych Amadeusz w Sułkowicach. Każda klasa przyjechała tam osobno busem w ramach lekcji muzyki. Właściciel studia, pan Marcin Ziembla opowiadał o swojej pracy, pokazywał urządzenia i filmy z nagranymi tam piosenkami, robił zdjęcia. Jeden z uczniów siadał w kabimie lektorskiej i czytał fragment tekstu. Później można było usłyszeć jak jego głos jest zmieniany na różne sposoby. Najważniejszym punktem wizyty było nagranie przez każdą klasę swojego hymnu. Kiedy ostatnia klasa opuszczała studio dostaliśmy nagraną płytę z nadrukowanymi na niej zdjęciami, oraz piękne, duże zdjęcie zbiorowe. Bardzo dziękujemy za możliwość obejrzenia studia, miłe przyjęcie i poświęcony nam czas i za to, że mogliśmy poczuć dreszczyk emocji podczas nagrania!

            Obejrzeć zdjęcia i posłuchać nagrań można na tej stronie: https://dropbox.com/sh/8djbdpvyvrgyj2b/LlePpbiJF5

            Halina Repeć

          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/2014

             

            Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2013/14 odbyły się 10 czerwca  2013 r. Trzy klasy oddały swój głos 7 czerwca 2013 r. , gdyż w dniu wyborów przebywały na wycieczce autokarowej. Były to klasy: IV „b”, IV „d” i VI „d”. W tym samym dniu głosowali nauczyciele- opiekunowie dzieci podczas wycieczki.

             

            Wybory przeprowadziła powołana w dniu 7 maja 2013 r. przez Prezydium Samorządu Uczniowskiego- Komisja Wyborcza w składzie:

             Wiktor Kiebzak, klasa VI „a”- członek.

              Łukasz Hodurek, klasa VI „a”- członek.

             Bartosz Stokłosa, klasa V „c”- członek.

             Zuzanna Sroka, klasa VI „c” - przewodnicząca.

            Nadzór nad pracami Komisji pełniły Opiekunki SU: pani K. Mozgała i I. Wrona. Łącznie głosowało 279 uczniów i 41 nauczycieli. Wszystkie głosy były ważne.

             

            Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

             

            Przewodniczącym szkoły został:

            Wojciech Moskal uczeń klasy V „c”, który otrzymał 104 głosy.

            Zastępcą Przewodniczącego szkoły  wybrano:

            Darię Moskal uczennicę klasy IV„b”, która otrzymała 63 głosy.

            W skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego wchodzą także:

            Emilia Skoryk- klasa III „d”, Hubert Gąsienica-Mikołajczyk- kl. IV „a”, Adrianna Blak i Julia Bochenek z kl. V „a”, Kacper Profic- klasa III „b”, Karol Kiebzak- kl. IV „d” i Wiktoria Bochenek- kl. V „d”

             Opiekunkami SU zostały: 

            pani Beata Siomucha oraz pani Magdalena Sroka.

             

            Poczet Sztandarowy na rok szkolny 2013/2014

             

              Karol Szczurek, klasa V „a”

              Adrianna Blak, klasa V „a”

                  Anna Łaski, klasa V „a”                                       

              Opiekun: mgr Piotr Sroka

            Opiekunki  SU

          •  

            16 czerwca 2013 r. odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny. Był on połączony z Dniem Dziecka. Uroczystość zorganizowała Dyrekcja, Rada Rodziców oraz Pracownicy Szkoły. W jej organizację włączyli się Uczniowie, którzy pod okiem swoich wychowawców przygotowali scenki, tańce, piosenki, skecze i pokazy gimnastyczne. Piknik odbył się dzięki Przyjaciołom i Sponsorom Szkoły.

             

             Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14:00, a zakończyła o 19:00. W programie znalazły się m.in. pokazy Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i judo, malowanie twarzy, kiermasz, loteryjka, Origami oraz kąciki tematyczne. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych konstrukcji i trampolin. Nie zabrakło oczywiście lodów, ciepłych i zimnych napojów. Na wszystkich czekały ciasta, bigos i grilowane kiełbaski.

            Na koniec odbył się mecz siatkówki Rodzice kontra Nauczyciele. Nasi pedagodzy byli w tym dniu bardzo łaskawi i pozwolili wygrać Rodzicom :-) Nie sposób zliczyć wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Pikniku Rodzinnego. Jeśli nie wymienimy nikogo, nikogo też nie pominiemy. Dziękujemy za pomoc, wsparcie finansowe i rzeczowe.

      • Lista galerii

        brak danych