• Pomóżmy Marysi, razem możemy więcej !

• Nasza szkoła pragnie dołączyć do grona osób pragnących pomoc w leczeniu małej Marysi.

Roczna Marysia z Raciechowic cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Szansę na pokonanie choroby daje terapia najdroższym lekarstwem świata – lekiem Zolgensma. Na terapię w Stanach Zjednoczonych trzeba zebrać ponad 2 miliony dolarów czyli 8 milionów złotych.

W związku z tym po feriach organizujemy zbiórkę pieniędzy do puszki przez cały tydzień. Każda kwota nawet najmniejsza będzie dowodem naszego współczucia  i chęci pomocy chorej Marysi.

Pamiętajcie, że dobro wraca.

Krystyna Madejczyk

• Zebranie Rady Rodziców

• Dyrekcja Szkoły w porozumieniu z prezydium Rady Rodziców informuje, iż w dniu 14 lutego o godzinie 1700 odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich członków oddziałowych. Na spotkaniu będą omawiane bardzo ważne kwestie dotyczące działania Rady w nowym roku kalendarzowym.

• Bezpieczne ferie

•  W piątek 24 stycznia 2020 roku odbył się kolejny apel porządkowy poświecony bezpieczeństwu. Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy bardzo cieszymy się z tego powodu, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody, zabawy i radości. Abyśmy się  jednak dobrze bawili, nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie, musimy pamiętać, że zależy ono przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku.

Pani dyr. K. Madejczyk życząc uczniom miłych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej kilkumiesięcznej pracy, przypomniała kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

• bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu, noście drobne elementy odblaskowe,
            • pamiętajcie o naładowaniu komórek  i europejskim numerze alarmowym: 112,
            • nie otwierajcie drzwi domów nieznajomym oraz nie wsiadajcie do obcych samochodów,
            • nie bawcie się zapałkami, zapalniczkami czy urządzeniami elektrycznymi, gdy rodziców  nie ma w domu,
            • nie zażywajcie  bez kontroli rodziców żadnych lekarstw,
            • pamiętajcie o samokontroli i intensywności korzystania z Internetu ,
            • respektujcie zasady kulturalnych zachowań w świecie wirtualnym,
            • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku,
            • używajcie kasków chroniących głowę- na nartach, łyżwach czy rowerach.

W drugiej części apelu Pani Dyrektor poruszyła problem niszczenia nowo wyremontowanych toalet i konieczności zmiany obuwia oraz pozostawiania kurtek w szatni. Przypomniała również o ustalonych dla uczniów godzinach korzystania ze stołówki szkolnej .

BS

• Zebranie z rodzicami

• Dyrekcja Szkoły informuje, iż w dniu 23 stycznia 2020 r. (czwartek) odbędą się zebrania dla rodziców uczniów naszej placówki. Zebrania odbędą się o godzinie 1700 w salach lekcyjnych poszczególnych klas.

• 1% dla naszej szkoły

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej  nr 1 w Sułkowicach uprzejmie informuje  o tym, iż w dalszym ciągu istnieje możliwość przekazania   1 % odpisu podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – w tym wypadku Naszej Szkoły.

Zebrane pieniądze wykorzystamy na poprawę warunków kształcenia i opieki naszych uczniów,  a Państwa dzieci.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do takiej możliwości wsparcia naszej placówki.

Już teraz gorąco dziękujemy za okazaną życzliwość, zrozumienie i pomoc.

Wpłacając 1 % podatku pamiętaj:

1. Wypełnij PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39.

2. Pamiętaj o rubryce "Cel szczegółowy" - tam wpisujemy dla kogo kierujemy swój 1 % odpisu. Miasto, miejscowość, skrótowa nazwa placówki ( Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach )

3. KRS 0000052078

4. Rachunek bankowy: Bank PEKAO S.A. w Krakowie 67124045331111000054231735

5. Strona internetowa: www.spsm.edu.pl.

• Mamy  Laureatki  Gminnego  Konkursu Bożonarodzeniowego

W dniu 18.12.2019 r. w Sułkowickim Ośrodku Kultury  rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Szopek i Gwiazd oraz Stroików i Kartek Świątecznych.

Jury w składzie :

1. - Przewodniczący- Aleksandra Korpal

3. - Członek – Halina Jasińska

3. - Członek – Ks. Wojciech Borowiec

dokonało oceny: 17 szopek , 18 stroików oraz 117 kartek świątecznych .

W kategorii kartki świąteczne /Szkoła podstawowa kl. IV- VIII)

I miejsce - Lena Gaweł z kl. IV a

Wyróżnienie – Martyna Wojdyła z kl. V a

Gratulujemy!

Ewa Garbień

• Dekanalny konkurs „Lampion, który zaprowadzi mnie do Jezusa” został rozstrzygnięty.

• Konkurs został  przeprowadzony w dwóch kategoriach. Klasy młodsze od I-IV, oraz klasy starsze V-VIII. Na konkurs wpłynęły 24 prace. W dniu 12 grudnia 2019 roku na plebanii zgromadziło się jury, aby dokonać oceny przyniesionych lampionów i wyłonić laureatów konkursu. Jury podczas oceny lampionów brało pod uwagę przede wszystkim to, czy zostały wykonane zgodnie z regulaminem. Nie było łatwo wybrać te najpiękniejsze, bo we wszystkie lampiony dzieci i młodzież szkolna włożyły dużo serca i pracy, a także wykazały się pomysłowością. Wśród uczniów naszej szkoły w kategorii klas młodszych 1 miejsce zajęła Magdalena Zawada kl. III b oraz Krzysztof Zawada kl. II, a 3 miejsce Małgorzata Piechota kl. III b. W kategorii klas starszych 1 miejsce zajęła Weronika Garbień kl. VI a. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że każdy uczestnik bardzo się starał, członkowie jury postanowili nagrodzić każdego uczestnika pamiątkowym dyplomem i drobnym upominkiem. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

ks. Wojciech Borowiec