• BEZPIECZNE FERIE

• Kochani Uczniowie w poniedziałęk zaczynają się wymarzone ferie zimowe. Życzymy Wam wspaniałego i bezpiecznego  wypoczynku na świeżym powietrzu. "Naładujcie swoje baterie" by energii wystarczyło WAM do końca roku szkolnego .

• KONCERT SMYCZKOWY

• 13 stycznia w naszej szkole odbył się koncert duetu smyczkowego z Łódzkiego Biura Koncertowego „ Wirtuoz”. Wystąpili panowie : Krzysztof Orzechowski  i Wojciech Marcinowski.

Muzycy dali naszym uczniom dwa koncerty, dla klas I- IV – „ Jedzie pociąg z daleka”, a dla klas V-VIII      „ Smyczkowanie na śniadanie”. Prowadzący  zaprosili naszych uczniów w muzyczną  podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej grając utwory na wiolonczeli i skrzypcach. Zaprezentowali muzykę do tańców narodowych takich państw jak: Polska, Czechy, Węgry, Francja,  Niemcy czy  Irlandia. Występujący starali się również przekazać dzieciom i młodzieży w przystępny sposób wiedzę na temat rodziny instrumentów strunowych – smyczkowych.

Koncert był wzbogacony  konkursami i quizami z mini-nagrodami, które dodatkowo motywowały uczniów do aktywnego uczestnictwa. Z przyjemnością słuchało się wspaniałej gry dwóch wirtuozów, która dostarczyła naszym uczniom niezapomnianych wrażeń.

• Bożonarodzeniowy konkurs w SOK-u

• W dniu 11.01.2023 r.rozstrzygniety został konkurs bożonarodzeniowy w SOK

Laureatami z Naszej Szkoły zostali:

Szopki duze:

Milena Hodurek kl.IV a

Ewa Garbień

• Wręczenie nagród

• 11 stycznia 2023r. na uroczyste posiedzenie Zarządu Gminnego OSP zostali zaproszeni laureaci etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego wraz z opiekunami. Burmistrz Gminy Sułkowice wraz z Prezesem Zarządu podziękowali uczestnikom za udział w konkursie i wręczyli dyplomy oraz nagrody

• GIGANCI PROGRAMOWANIA

• Szanowni Państwo przekazuję informację dotyczącą organizacji warsztatów programowania " Koduj z gigantami".

Warsztaty odbędą się w Myślenicach, w naszej placówce przy ul. Jana Sobieskiego 2a oraz online, w technologii wirtualnych klas.

Dla Uczniów z Myślenic i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie “Retro-programowanie”:

• klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition,
            • klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor,
            • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
            • szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.

Termin warsztatów to sobota i niedziela, 11-12 lutego oraz 18-19 lutego 2023.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji NarodowejOśrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Jarosław Szlachetka, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

• Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

29 grudnia 2022 r. został rozstrzygnięty etap gminny Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. W Urzędzie Miejskim w Sułkowicach zebrali się przedstawiciele wszystkich gminnych jednostek OSP, którzy ocenili nadesłane na konkurs prace plastyczne w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Jury wzięło pod uwagę m.in. zgodność pracy z tematyką oraz wkład własny i estetykę wykonania.

Do etapu powiatowego komisja zakwalifikowała i przesłała następujące prace: z naszej szkoły laureatami konkursu zostali:

Kategoria klasy I-IV

IV miejsce – Gabriela Latoń kl.IV a

Kategoria klasy V-VIII

II miejsce – Danuta Piech kl.VI a

III miejsce – Małgorzata Piechota kl.VI b

IV miejsce – Martyna Głuc kl.VII a

Dla wszystkich uczestników strażacy przygotowali drobne upominki, natomiast osoby, których prace zostały przesłane na szczebel powiatowy otrzymają  dyplomy i nagrody.

Wręczenie nagród dla wymienionych wyżej osób odbędzie się na posiedzeniuZarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Sułkowicach w dniu 11 stycznia o godzinie 18.00 w Starej Szkole w Rynku w Sułkowicach.

Ewa Garbień