• UDZIAŁ UCZNIÓW W PIKNIKU STRAŻACKIM

     •         W dniu 26 września odbył się Piknik Strażacki nad Zalewem w Sułkowicach. Wszystkie placówki oświatowe gminy Sułkowice odpowiedziały na zaproszenie organizatorów i uświetniły program imprezy plenerowej.

         Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach zaakcentowała swój udział występem uczennicy  kl. IV a Alicji Grzybek, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenkę M. Rodowicz pt. „ Niech żyje bal”. Zaś Lena Latoń z kl. III b – trzykrotna mistrzyni Polski  i mistrzyni świata dzieci w fitnessie gimnastycznym pokazała swój talent wykonując przed zgromadzoną publicznością piękny i trudny układ gimnastyczny. W pikniku wzięli udział także uczniowie klas starszych- wolontariusze naszej szkoły, którzy wraz z panią D. Kostowal – Suwaj pomagali przy stoisku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspomagania Osób  Niepełnosprawnych „ Kolonia”.

       Ponadto nauczycielki naszej szkoły Małgorzata Garbień i Dorota Twardosz prowadziły  warsztaty orgiami dla chętnych dzieci biorących udział w pikniku. Kolejną atrakcją przygotowaną przez naszą placówkę była możliwość wykonania własnoręcznej biżuterii  z koralików pod czujnym okiem Pani D. Małek- Moskal.

            Z całą pewnością piękne jesienne popołudnie spędzone nad Zalewem  w dniu 26.09. 2021 roku na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników tego wydarzenia.

     • PODZIĘKOWANIE

     • SZANOWNI PAŃSTWO!

             Wielokrotnie przekonaliśmy się, że nasza szkoła może liczyć na Państwa pomoc - LUDZI DOBREJ WOLI. 
         W imieniu Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli oraz Społeczności Uczniowskiej pragniemy gorąco podziękować tym wszystkich Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie wspomogają naszą szkołę. Okazana w ten sposób hojność i dobroć jest dla nas dowodem, że zawsze możemy liczyć na Państwa wsparcie, i że nigdy nie pozostaniemy osamotnieni w naszych codziennych zmaganiach.

           Szczególnie mocno dziękujemy za bezinteresową pomoc: 

      Państwu Ewie i Mirosławowi Bartosz oraz Pani Urszuli Brodzie  - za wsparcie finansowe,

      Panu Jakubowi Judaszowi, Mariuszowi Malinie, Mariuszowi Ciuchcińskiemu, Piotrowi Budzoniowi za wykonanie prac remontowych - wymianę dachu altanki szkolnej.

      Panu Michałowi Biernatowi za przekop działki pod rabatę kwiatową.

      Panu Krystianowi Obajtkowi za wykonanie ławek do altanki i Panu Jarosławowi Piechocie za zasponsorowanie desek do tych ławeczek.

      Naszym uczniom dziękujemy za pomalowanie ławek.  

      Panu Łukaszowi Łaskiemu  za wykonanie skrzynek na rośliny,

      Grupie Gospodarczej Urzędu Gminy za wymianę i położenie nowych płyt chodnikowych. 

         Gorące podziękowania składam również Rodzicom za rośliny, krzewy, które posadzimy w naszym "Zielonym ogrodzie" oraz Radzie Rodziców za  współfinansowanie remontu i wszelkich działań na rzecz naszej szkoły i naszych uczniów.

      "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

      – Jan Paweł II

      Dyrektor Krystyna Madejczyk

       

     • ZEBRANIE RADY RODZICÓW

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach serdecznie zaprasza wszystkich członków Rady Rodziców na pierwsze zebranie, które odbędzie się w dniu27 września (poniedziałek) 2021 roku o godzinie 17:00 w stołówce szkolnej - budynek A.

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

     •                          

       

       

       

      Placówka Terenowa KRUS w Myślenicach informuję, że po raz trzeci  odbędzie się losowanie hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". 

      Działanie skierowane jest do dzieci urodzonych w latach 2007 - 2015, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS. 

      Szczegółowe zasady przyznawania nagród dostępne są na stronie www.krus.gov.pl  

      https://krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja

     • Zebrania z Rodzicami

     • Uprzejmie informujemy, iż zebrania z Rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 odbędą się z wychowawcami w dniu 15 i 16 września 2021 r. o godzinie 17.00 według harmonogramu:

      klasy I - III - 15. 09. 2021 r (środa) - bud. B

      klasy IV - VIII - 16. 09. 2021 r. (czwartek) - bud. A;    klasa Vb i IV a - bud. B

     • Szanowni Państwo!

     • Do 30 września br.  trwa  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. 

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

      Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy. Na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

      • korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
      • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

      Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio.

      Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

      Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

     • PIKNIK STRAŻACKI

     • Ochotnicza Straż Pożarna oraz Urząd miejski w Sułkowicach organizują 19 września (niedziela) 2021 r. Piknik na Zalewie. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pikniku.

     • List MEiN z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

      z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość.

      Aby od 1 września nauka mogła odbywać się w sposób stacjonarny, Ministerstwo Edukacji i Nauki przez całe wakacje realizowało działania ukierunkowane na bezpieczny powrót do szkół. We współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowaliśmy wytyczne sanitarne. Są one wsparciem dla dyrektorów szkół w organizacji procesu nauki. Wspólnie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych zapewniamy także środki bezpieczeństwa dla szkół – stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury, termometry bezdotykowe, maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Stale zachęcamy również do szczepień nauczycieli oraz dzieci od 12. roku życia i prowadzimy akcję informacyjną w tej sprawie. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkół oraz rodziców to obecnie jedno z kluczowych zadań Ministerstwa Edukacji i Nauki.

      Realizujemy także programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie kształcenia na odległość, które rozpoczęliśmy już wiosną tego roku. Chcemy aktywnie przeciwdziałać negatywnemu wpływowi nauki zdalnej na rozwój dzieci i młodzieży, dlatego opracowaliśmy „Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii” i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki. Przedsięwzięcie obejmuje działania związane ze zdrowiem (profilaktyka krótkowzroczności), poprawą kondycji fizycznej, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału.

      Nowy rok szkolny to także czas rozpoczęcia nowych przedsięwzięć edukacyjnych i wychowawczych. Jednym z nich jest projekt „Poznaj Polskę”, który startuje już 6 września. W ramach tego programu szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Gorąco zachęcam młodych ludzi do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej.

      U progu nowego roku szkolnego składam wszystkim uczniom najlepsze życzenia. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu przyszłego rokumóc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Dążcie do poszerzania swojej wiedzy, a także do rozwijania własnych pasji oraz talentów. Spełniajcie marzenia i realizujcie ambitne cele. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.

      Najlepsze życzenia kieruję także do wszystkich nauczycieli i wychowawców, dziękującza wspieranie młodych ludzi w trudnym czasie pandemii. W nowym roku szkolnym będą Państwo nie tylko przekazywać wiedzę, ale także kształtować postawy i charaktery młodych ludzi. Życzę, aby najbliższe miesiące obfitowały w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.Dla swoich uczniów są Państwo autorytetami i mistrzami, którzy przygotowują ich do wejścia w dorosłe życie.

      Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

     • INFORMACJA O DARMOWYM PRZEWOZIE UCZNIÓW

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Sułkowicach informuje, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego przewozu uczniów do i ze szkoły. Dowóz ten przysługuje:

      • uczniom klas I - IV - jeżeli odległość do szkoły wynosi powyżej 3 km;
      • uczniom klas V - VIII - jeżeli odległość wynosi powyżej 4 km. 

      Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do 8 września 2021 r. tj. do środy.

      Poniżej zamieszczamy linki z wnioskiem i regulaminem dowozu:

      Wniosek_o_dowo_-enie.doc

      Regulamin_dowozu_i_odwozu_uczniow.doc

     • Rozkład jazdy busa szkolnego w roku szkolnym 2021/2022 obowiązujący od 2 września 2021 r.

     •  

      Przyjazdy busa do szkoły

      Kurs I

      7.10 Kagankowa Dolina – Starowiejska- Na Węgry - Most Unijny- Partyzantów – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach

      Odjazd busa ze szkoły

      Kurs I

      12.40 Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach - Kagankowa Dolina – Starowiejska- Na Węgry - Most Unijny- Partyzantów – Szkoła Podstawowa
      nr 1 w Sułkowicach

      Kurs II

      13.40 Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach  - Kagankowa Dolina – Starowiejska- Na Węgry - Most Unijny- Partyzantów – Szkoła Podstawowa
      nr 1 w Sułkowicach

      Kurs III

      14.40  kurs  wyłącznie w poniedziałki

      Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach – Kagankowa Dolina – Starowiejska- Na Węgry - Most Unijny- Partyzantów – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach